Detta är resultaten från Gothia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Smedby AIS 1 Paimion Haka 2 0 11:20 Åby 1 1/32 Final   20010003 INFO
Alviks IK St. Paul Blackhawks 2 2 0 11:50 Åby 5 1/32 Final   20010404 INFO
Hvaler/Kråkerøy Remsle UIF 3 0 12:50 Åby 10 1/32 Final   20011305 INFO
Våmbs IF Vittsjö GIK 3 0 13:10 Slottskogsvallen 1/32 Final   20000905 INFO
Arnäs IF Gnosjö IF 1 2 13:40 Grimbo 4 1/32 Final   20007605 INFO
Lerums IS Tyresö FF Gul 4 0 14:30 Öisgården 1/32 Final   20010907 INFO
SKK JK Tabasalu 4 2 P 15:10 Överåsvallen 1/32 Final   20001107 INFO
IFK Umeå Enskede IK 2 4 3 P 15:20 Kviberg 18 1/32 Final   20003307 INFO
Hagaströms SK Rapid Athene 1 6 0 15:20 Inlag 4 1/32 Final   20008607 INFO
Vänersborgs IF Rapid Athene 2 2 1 15:20 Inlag 5 1/32 Final   20008707 INFO
Hanvikens SK Mjölby AI/FF 7 0 15:20 Lemmingvallen 2 1/32 Final   20013407 INFO
Billesholms IK Lillehammer KFK 2 0 1 15:30 Kviberg 5 1/32 Final   20002007 INFO
Lira BK Gul Tidaholms GIF 7 0 15:30 Kviberg 12 1/32 Final   20002707 INFO
Djurgården IF FF 2 Kullabygdens DFF 2 0 1 15:40 Lemmingvallen 1 1/32 Final   20004308 INFO
Roanoke Star Gideonsbergs IF Vit 3 4 P 15:50 Mossens IP 1/32 Final   20000707 INFO
Mjölby FC Kullabygdens DFF 1 1 0 15:50 Kviberg 11 1/32 Final   20002608 INFO
Lira BK Blå SK Hardhaus 1 0 15:50 Åkeredsvallen 1 1/32 Final   20006208 INFO
V. Frölunda IF IF Böljan 0 2 P 15:50 Apelsinplan 2 1/32 Final   20013708 INFO
Smedby AIS 1 Alviks IK 3 2 P 15:50 Frejaplan 1/16 Final   20010707 INFO
Skultorps IF Uppåkra IF 3 1 16:00 Slättadamm 1 1/32 Final   20006908 INFO
Sävedalens IF 1 SC Nienstedten 1 3 16:10 Bergsjövallen 1 1/32 Final   20004408 INFO
Tölö IF Sandvikens IF 5 1 16:10 Ruddalen 1 1/32 Final   20006508 INFO
Selånger FK Åkersberga BK 2 3 16:10 Grimbo 2 1/32 Final   20007408 INFO
Borens IK Sundsvalls DFF 1 0 16:10 Sälöfjordsplan 2 1/32 Final   20007808 INFO
Ekerö IK Tranås FF 0 1 16:10 Apelsinplan 1 1/32 Final   20013608 INFO
Veberöds AIF/Blentarps IF Hässelby SK FF 4 0 16:20 Grimbo 1 1/32 Final   20007308 INFO
CA Intercups Mexico Dingtuna GIF 2 4 P 16:20 Gamlestadsvallen 2 1/32 Final   20011608 INFO
Oppsal IF IF Team Hudik 5 6 P 16:20 Backavallen 2 1/32 Final   20012808 INFO
IFK Trelleborg Stryn 2 0 16:20 Kobbens IP 1 1/32 Final   20013908 INFO
Bergnäsets AIK Hvaler/Kråkerøy 0 3 19:10 Åby 1 1/16 Final   20010010 INFO
Lillehammer KFK 2 IFK Umeå 0 1 19:30 Kviberg 15 1/16 Final   20003011 INFO
TGK Worcestershire Vänersborgs IF 5 0 19:30 Inlag 8 1/16 Final   20009011 INFO
Lindsdals IF Gideonsbergs IF Vit 0 2 19:40 Heden 3 1/16 Final   20000311 INFO
Lira BK Blå IF Böljan 4 3 P 19:40 Guldheden Södra 1/16 Final   20000811 INFO
Kullabygdens DFF 2 Mjölby FC 0 3 19:50 Kviberg 17 1/16 Final   20003211  
IBFF/SAIK Hagaströms SK 4 5 P 19:50 Inlag 10 1/16 Final   20009211 INFO
Tölö IF Våmbs IF 5 1 20:00 Ruddalen 1 1/16 Final   20006511 INFO
Lerums IS Skultorps IF 0 1 20:00 Grimbo 3 1/16 Final   20007511 INFO
Hanvikens SK Lira BK Gul 4 5 P 20:10 Gamlestadsvallen 1 1/16 Final   20004111 INFO
Veberöds AIF/Blentarps IF Borens IK 1 0 20:10 Slättadamm 1 1/16 Final   20006912 INFO
SKK Gnosjö IF 3 0 20:10 Grimbo 1 1/16 Final   20007312
SC Nienstedten Dingtuna GIF 2 0 20:10 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/16 Final   20013310 INFO
IFK Trelleborg Tranås FF 4 1 20:20 Åkeredsvallen 1 1/16 Final   20006212 INFO
Åkersberga BK IF Team Hudik 2 1 20:30 Grimbo 4 1/16 Final   20007611 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
TGK Worcestershire Hvaler/Kråkerøy 4 1 08:00 Kviberg 16 1/8 Final   21003100 INFO
Mjölby FC Lira BK Gul 2 0 08:00 Kviberg 25 1/8 Final   21012500  
Tölö IF IFK Trelleborg 4 0 09:00 Kviberg 16 1/8 Final   21003101 INFO
Skultorps IF Veberöds AIF/Blentarps IF 4 1 09:00 Kviberg 24 1/8 Final   21009301  
Hagaströms SK Smedby AIS 1 0 2 09:00 Kviberg 25 1/8 Final   21012501  
IFK Umeå SC Nienstedten 2 1 10:00 Kviberg 16 1/8 Final   21003102 INFO
Gideonsbergs IF Vit Lira BK Blå 4 1 P 10:00 Kviberg 24 1/8 Final   21009302  
SKK Åkersberga BK 1 0 10:00 Kviberg 25 1/8 Final   21012502  
TGK Worcestershire Mjölby FC 3 1 13:30 Kviberg 14 1/4 Final   21002905 INFO
Tölö IF Skultorps IF 3 1 13:30 Kviberg 16 1/4 Final   21003103  
Smedby AIS 1 IFK Umeå 2 1 14:30 Kviberg 14 1/4 Final   21002906 INFO
Gideonsbergs IF Vit SKK 6 5 P 14:30 Kviberg 16 1/4 Final   21003104  
TGK Worcestershire Tölö IF 2 0 19:30 Kviberg 13 Semifinal   21002809 INFO
Smedby AIS 1 Gideonsbergs IF Vit 0 1 19:30 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) Semifinal   21013309 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
TGK Worcestershire Gideonsbergs IF Vit 4 1 12:40 Heden 4 Final   22000403 INFO
Gothia Cup is using