Detta är resultaten från Gothia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Stenkullen GoIK Djurgården IF FF 1 2 0 09:00 Kviberg 2 1/32 Final   20001501 INFO
Ryerson SC 02 Girls FC Hessleholm 1 0 09:00 Kviberg 17 1/32 Final   20003201  
Landvetter IF Västerås BK 30 3 2 09:00 Kviberg 18 1/32 Final   20003301 INFO
Gideonsbergs IF Blå Valbo FF 3 1 09:00 Ruddalen 1 1/32 Final   20006501 INFO
FK Fjellhamar Bälinge IF 5 0 09:00 Sälöfjordsplan 1 1/32 Final   20007701 INFO
Älta IF HGH Halmstad 6 4 P 09:00 Sälöfjordsplan 2 1/32 Final   20007801 INFO
KFV Segeberg Hyllie IK 3 0 09:00 Inlag 1 1/32 Final   20008301 INFO
Växjö DFF F-02 Piteå IF DFF 1 2 09:00 Åby 1 1/32 Final   20010001 INFO
Jitex Mölndal BK Södra Sandby IF 1 2 09:00 Frejaplan 1/32 Final   20010701 INFO
BK Astrio Sävedalens IF 1 6 2 09:00 Härlanda 2 1/32 Final   20011001 INFO
AS Saint Jacques Foot Stabæk Fotball 2 2 0 09:50 Kviberg 5 1/32 Final   20002002 INFO
Stabæk Fotball 1 Tyresö FF Röd 3 1 09:50 Bergsjövallen 1 1/32 Final   20004402 INFO
Amiens Picardie FC Sävast AIF 6 1 09:50 Slättadamm 3 1/32 Final   20007102 INFO
Tallboda IF Smedby AIS 2 0 3 09:50 Inlag 4 1/32 Final   20008602 INFO
Alemannia Aachen Mutiny FC 1 4 09:50 Ruddalen 5 1/32 Final   20012602 INFO
DeAnza Force North Hovås-Billdal IF 2 0 09:50 Lemmingvallen 2 1/32 Final   20013402 INFO
Kallhälls FF IF Brommapojkarna 0 5 09:50 Apelsinplan 1 1/32 Final   20013602 INFO
Enskede IK 1 Lillehammer KFK 1 5 1 10:00 Kviberg 12 1/32 Final   20002702 INFO
Tromsø IL Åhus IF 0 1 10:00 Slättadamm 1 1/32 Final   20006902 INFO
Nässjö FF IFK Värnamo 3 5 P 10:00 Grimbo 1 1/32 Final   20007302 INFO
FC Djursholm SK Djerv 1919 2 0 10:00 Backavallen 2 1/32 Final   20012802 INFO
Scandia United SA Falköpings KIK 5 3 P 10:00 Kobbens IP 1 1/32 Final   20013902 INFO
Älvsjö AIK FF Blå Älvsjö AIK FF Vit 2 0 10:10 SKF Arena 1/32 Final   20000202 INFO
AIK FF IFK Göteborg 12 0 10:10 Guldheden Södra 1/32 Final   20000802 INFO
Holmalunds IF Akademi / Alingsås KIK Boo FF 1 2 10:10 Majvallen 1/32 Final   20001302 INFO
Bönes IL Adolfsbergs IK 6 5 P 10:10 Tuvevallen 1 1/32 Final   20008002 INFO
Stenkullen GoIK BK Astrio 4 5 P 13:10 Bergsjövallen 2 1/16 Final   20004505 INFO
St. Paul Blackhawks 1 Piteå IF DFF 4 1 13:20 Åby 1 1/16 Final   20010005 INFO
Älta IF FK Fjellhamar 1 2 13:40 Backavallen 1 1/16 Final   20012706 INFO
Habo IF KFV Segeberg 5 3 P 13:50 Inlag 10 1/16 Final   20009206 INFO
Landvetter IF Stabæk Fotball 1 3 4 14:00 Bergsjövallen 1 1/16 Final   20004406 INFO
Onsala BK Smedby AIS 2 3 4 P 14:00 Inlag 9 1/16 Final   20009106 INFO
IF Brommapojkarna Gideonsbergs IF Blå 1 0 14:00 Apelsinplan 1 1/16 Final   20013606 INFO
Ryerson SC 02 Girls DeAnza Force North 2 1 14:10 Kviberg 16 1/16 Final   20003106 INFO
FC Djursholm Amiens Picardie FC 5 2 14:10 Sälöfjordsplan 1 1/16 Final   20007706 INFO
FC Connecticut Södra Sandby IF 4 2 P 14:10 Frejaplan 1/16 Final   20010706 INFO
Triangle United Soccer Association Boo FF 3 4 P 14:20 Slottskogsvallen 1/16 Final   20000906 INFO
AIK FF Åhus IF 17 0 14:20 Majvallen 1/16 Final   20001306 INFO
AS Saint Jacques Foot Enskede IK 1 0 2 14:20 Kviberg 5 1/16 Final   20002006 INFO
Scandia United SA Mutiny FC 1 9 14:20 Åkeredsvallen 3 1/16 Final   20006406 INFO
IFK Värnamo Bönes IL 1 0 14:40 Grimbo 4 1/16 Final   20007606 INFO
Team Odense Q Älvsjö AIK FF Blå 8 1 15:00 Heden 4 1/16 Final   20000406 INFO
AIK FF FK Fjellhamar 10 1 18:30 Sälöfjordsplan 1 1/8 Final   20007710 INFO
Habo IF St. Paul Blackhawks 1 1 2 18:40 Åby 10 1/8 Final   20011310 INFO
IFK Värnamo FC Djursholm 0 3 18:50 Grimbo 3 1/8 Final   20007510 INFO
Team Odense Q Mutiny FC 4 0 19:00 Mossens IP 1/8 Final   20000709  
BK Astrio Stabæk Fotball 1 2 4 19:00 Kviberg 19 1/8 Final   20003410 INFO
Ryerson SC 02 Girls Enskede IK 1 1 6 19:00 Härlanda 1 1/8 Final   20009811 INFO
Boo FF IF Brommapojkarna 0 2 19:10 Gröna Vallen 1/8 Final   20014211 INFO
Smedby AIS 2 FC Connecticut 0 4 20:10 Åby 1 1/8 Final   20010011 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
St. Paul Blackhawks 1 Stabæk Fotball 1 2 1 10:30 Överåsvallen 1/4 Final   21001102 INFO
Team Odense Q AIK FF 4 2 11:40 Heden 4 1/4 Final   21000403 INFO
FC Connecticut Enskede IK 1 0 1 11:40 Valhalla IP 1/4 Final   21001003 INFO
IF Brommapojkarna FC Djursholm 5 6 P 11:40 Gamlestadsvallen 2 1/4 Final   21011603 INFO
St. Paul Blackhawks 1 Team Odense Q 0 1 16:40 Heden 4 Semifinal   21000406 INFO
Enskede IK 1 FC Djursholm 1 3 P 16:40 Överåsvallen Semifinal   21001106 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Team Odense Q FC Djursholm 1 0 11:00 Gamla Ullevi Final   22001202 INFO
Gothia Cup is using