Detta är resultaten från Gothia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2018 här.

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Fässbergs IF CD Inter Vista Alegre 7 6 P 15:10 Åkeredsvallen 1 1/64 Final   19006208 INFO
Ludvika FK IFK Österåker 3 1 15:20 Inlag 5 1/64 Final   19008708 INFO
Coerver Michigan Performance Academy Lidköpings FK 3 1 15:20 Åby 10 1/64 Final   19011308 INFO
Almada Foot IFK Falköping FF 2 1 0 P 15:30 Överåsvallen 1/64 Final   19001108 INFO
South Dartmoor CC FC Bangkok 0 3 15:30 Inlag 8 1/64 Final   19009008 INFO
Lillestrøm SK Ljungby IF 11 0 16:20 Åby 1 1/64 Final   19010009 INFO
CCL Soccer Club Guernsey Schools 10 0 16:40 Öisgården 1/64 Final   19010909 INFO
Kungsladugårds BK Mälarhöjdens IK 4 1 17:20 Kobbens IP 1 1/64 Final   19013909 INFO
Vaksala SK Tyresö FF 5 4 P 17:30 Kviberg 25 1/64 Final   19012510 INFO
Pro Direct Soccer Academy Swindon Town FITC 1 4 0 17:50 Överåsvallen 1/64 Final   19001110 INFO
InterClubes FK Lillehammer 1 2 0 18:10 Lemmingvallen 1 1/64 Final   19004311 INFO
Blackburn Celtic Youth ASCD Triunfo 0 9 18:20 Kviberg 17 1/64 Final   19003211  
Nordhordland BK Orust Fotboll 5 0 18:20 Bergsjövallen 2 1/64 Final   19004510 INFO
Oppsal IF Skara FC 4 5 18:20 Grimbo 3 1/64 Final   19007511 INFO
FBK Karlstad IFK Östersund 1 5 4 P 18:20 Tuvevallen 1 1/64 Final   19008011 INFO
Fjolnir 2 FC Golden State 0 4 18:20 Backavallen 2 1/64 Final   19012811 INFO
Yeovil Town FC Dundalk Schoolboys League 6 0 18:30 Kviberg 16 1/64 Final   19003111 INFO
Route10 Futbol CA Intercups Mexico 8 7 P 18:30 Kviberg 18 1/64 Final   19003311 INFO
AFC Apex Enebybergs IF 2 0 18:30 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/64 Final   19013311 INFO
Lerums IS Esporte Uniao 8 9 P 18:40 Kviberg 21 1/64 Final   19003611 INFO
Swindon Town FITC 2 Onsala BK 1 4 18:40 Kviberg 25 1/64 Final   19012511 INFO
Öckerö IF IFK Falköping FF 1 8 8 P 18:50 Bergsjövallen 1 1/64 Final   19004411 INFO
VfL Westercelle Mölndal Fotboll 4 2 18:50 Öisgården 1/64 Final   19010911 INFO
Volsungur IFK Skövde FK 2 2 3 P 19:20 Backavallen 1 1/64 Final   19012712 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
SG Wiesharde/Schaffund/Lindewitt Coerver Michigan Performance Academy 0 3 10:10 Åby 1 1/32 Final   20010002 INFO
KSV Klein-Karben Lillestrøm SK 4 5 P 10:10 Frejaplan 1/32 Final   20010702 INFO
Hvetlanda GIF Öckerö IF 4 0 10:40 Kviberg 23 1/32 Final   20003803 INFO
Mjällby AIF Ludvika FK 2 0 10:50 Inlag 9 1/32 Final   20009103 INFO
Mossens BK Vaksala SK 2 0 11:00 Kviberg 2 1/32 Final   20001503 INFO
IF Väster Nordhordland BK 0 2 11:00 Kviberg 5 1/32 Final   20002003 INFO
V. Frölunda IF InterClubes 3 0 11:00 Kviberg 14 1/32 Final   20002903 INFO
Ordin FC Yeovil Town FC 0 2 11:00 Kviberg 16 1/32 Final   20003103 INFO
Skiljebo SK Esporte Uniao 2 0 11:00 Kviberg 17 1/32 Final   20003203  
Karlslunds IF HFK Route10 Futbol 2 0 11:00 Kviberg 18 1/32 Final   20003303 INFO
Ramlösa Södra FF Onsala BK 1 2 11:00 Gamlestadsvallen 1 1/32 Final   20004103 INFO
JFV Hanse Lübeck FC Bangkok 3 1 11:00 Inlag 4 1/32 Final   20008603 INFO
Sandefjord BK SuS Kaiserau 2 0 11:00 Gamlestadsvallen 2 1/32 Final   20011603 INFO
Santa Fe Örgryte IS 0 1 11:20 SKF Arena 1/32 Final   20000203 INFO
Tynecastle Football Club Almada Foot 7 8 P 11:20 Mossens IP 1/32 Final   20000703 INFO
ED Moratalaz Tidaholms GIF 5 0 11:20 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/32 Final   20013303 INFO
St. Paul Blackhawks 1 Vimmerby IF 4 0 11:30 Kviberg 21 1/32 Final   20003604 INFO
Nõmme United FC ASCD Triunfo 2 1 11:50 Kviberg 23 1/32 Final   20003804  
Norrby IF Specifique FA Tunisia 1 0 11:50 Bergsjövallen 1 1/32 Final   20004404 INFO
Cap Jeune 31 Skara FC 3 0 11:50 Sälöfjordsplan 1 1/32 Final   20007704 INFO
Keflavik FC Golden State 1 4 11:50 Sälöfjordsplan 2 1/32 Final   20007804 INFO
Hässleholms IF FBK Karlstad 0 1 11:50 Tuvevallen 2 1/32 Final   20008104 INFO
Dalkurd FF KA 1 2 0 11:50 Krokängsplan 1/32 Final   20008204 INFO
FC Bordeaux Aquitaine Pro Direct Soccer Academy 6 0 11:50 Apelsinplan 2 1/32 Final   20013704 INFO
GAIS Miramar United Elite 4 0 12:00 Slottskogsvallen 1/32 Final   20000904 INFO
Bordeaux Elite FC Kungsladugårds BK 3 0 12:10 Åkeredsvallen 3 1/32 Final   20006404 INFO
Lizzy Football Club AFC Apex 3 1 12:10 Lemmingvallen 2 1/32 Final   20013404 INFO
BK Flagg VfL Westercelle 0 3 12:30 Mossens IP 1/32 Final   20000704 INFO
Alviks IK IFK Skövde FK 2 2 1 13:00 Sälöfjordsplan 1 1/32 Final   20007705 INFO
Fjolnir 1 Eds FF 2 0 13:10 Backavallen 2 1/32 Final   20012805 INFO
Entente Sannois Saint Gratien Fässbergs IF 3 1 13:40 Åkeredsvallen 1 1/32 Final   20006206 INFO
Eimsbütteler TV CCL Soccer Club 2 1 13:40 Åkeredsvallen 2 1/32 Final   20006306 INFO
JFV Hanse Lübeck Coerver Michigan Performance Academy 0 2 15:10 Åby 1 1/16 Final   20010006 INFO
Mjällby AIF Lillestrøm SK 0 1 15:20 Åby 2 1/16 Final   20010107 INFO
Hvetlanda GIF Yeovil Town FC 2 3 16:30 Kviberg 16 1/16 Final   20003108 INFO
Skiljebo SK Nõmme United FC 3 5 P 16:30 Bergsjövallen 2 1/16 Final   20004508 INFO
FC Bordeaux Aquitaine Bordeaux Elite FC 0 1 16:50 Åkeredsvallen 1 1/16 Final   20006209 INFO
Almada Foot Nordhordland BK 3 2 17:20 Kviberg 21 1/16 Final   20003608 INFO
V. Frölunda IF St. Paul Blackhawks 1 5 1 17:20 Lemmingvallen 1 1/16 Final   20004309 INFO
Örgryte IS Dalkurd FF 2 0 17:20 Grimbo 3 1/16 Final   20007509 INFO
VfL Westercelle Lizzy Football Club 2 0 17:20 Kviberg 24 1/16 Final   20009309  
Karlslunds IF HFK Mossens BK 2 0 17:40 Kviberg 17 1/16 Final   20003209  
Sandefjord BK ED Moratalaz 0 3 17:50 Kviberg 18 1/16 Final   20003308 INFO
Alviks IK Fjolnir 1 0 5 18:00 Krokängsplan 1/16 Final   20008210 INFO
FBK Karlstad Cap Jeune 31 0 2 18:10 Backavallen 2 1/16 Final   20012810 INFO
Onsala BK Norrby IF 6 5 P 18:20 Kviberg 14 1/16 Final   20002909 INFO
GAIS FC Golden State 1 0 18:20 Sälöfjordsplan 2 1/16 Final   20007810 INFO
Eimsbütteler TV Entente Sannois Saint Gratien 0 2 18:25 Kobbens IP 2 1/16 Final   20014009 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Lillestrøm SK VfL Westercelle 4 5 P 08:00 SKF Arena 1/8 Final   21000200 INFO
GAIS Fjolnir 1 2 0 08:00 Kviberg 2 1/8 Final   21001500 INFO
V. Frölunda IF Karlslunds IF HFK 2 1 08:00 Kviberg 5 1/8 Final   21002000
Onsala BK Entente Sannois Saint Gratien 2 1 09:10 SKF Arena 1/8 Final   21000201 INFO
Coerver Michigan Performance Academy Almada Foot 1 2 09:10 Heden 3 1/8 Final   21000301 INFO
ED Moratalaz Bordeaux Elite FC 5 4 P 09:10 Kviberg 5 1/8 Final   21002001 INFO
Yeovil Town FC Nõmme United FC 2 0 09:10 Härlanda 2 1/8 Final   21011001 INFO
Örgryte IS Cap Jeune 31 0 5 09:10 Bravida Arena 1/8 Final   21013201 INFO
VfL Westercelle GAIS 0 1 P 13:40 SKF Arena 1/4 Final   21000205 INFO
V. Frölunda IF Onsala BK 2 0 14:10 Heden 3 1/4 Final   21000305 INFO
Almada Foot Cap Jeune 31 0 5 14:10 Heden 4 1/4 Final   21000404 INFO
Yeovil Town FC ED Moratalaz 2 1 14:10 Gröna Vallen 1/4 Final   21014205 INFO
GAIS V. Frölunda IF 0 4 18:50 SKF Arena Semifinal   21000209 INFO
Cap Jeune 31 Yeovil Town FC 1 0 20:10 Heden 4 Semifinal   21000409 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
V. Frölunda IF Cap Jeune 31 0 1 12:20 Gamla Ullevi Final   22001203 INFO
Gothia Cup is using