Detta är resultaten från Gothia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
AC Ajaccio Hipica Campinas 1 0 14:20 Gamlestadsvallen 2 1/64 Final   19011607 INFO
CEF 18 Tucuman 2 Tynecastle Football Club 5 3 P 14:40 Kviberg 13 1/64 Final   19002807 INFO
Enskede IK Åre SLK 8 1 14:40 Kviberg 21 1/64 Final   19003607 INFO
Pinheiros, E.C. Mölndal Fotboll 4 1 14:40 Bergsjövallen 1 1/64 Final   19004407 INFO
BK Höllviken Black Oshawa Kicks 6 0 14:40 Krokängsplan 1/64 Final   19008207 INFO
Eastleigh FC Ramlösa Södra FF 5 4 P 15:10 Kviberg 11 1/64 Final   19002608  
Stenkullen GoIK Roanoke Star 3 0 15:20 Heden 3 1/64 Final   19000308 INFO
Vake-WIT Nosaby IF 5 2 15:20 Lemmingvallen 2 1/64 Final   19013408 INFO
Salesianos Guadalajara Karlslunds IF HFK 5 2 15:30 Kviberg 19 1/64 Final   19003408 INFO
Sportring Mücheln IFK Österåker 1 3 15:30 Inlag 9 1/64 Final   19009108 INFO
Backatorp IF Alingsås IF 1 5 15:30 Gamlestadsvallen 2 1/64 Final   19011608 INFO
IFK Umeå Tonbridge School 2 0 15:40 Kortedalavallen 1/64 Final   19004208 INFO
Skinnskattebergs SK IFK Kristinehamn 2 4 15:50 Kviberg 13 1/64 Final   19002808 INFO
SV Lippstadt 08 FC Järfälla 3 0 16:10 Slättadamm 3 1/64 Final   19007109 INFO
J-L Juniors Kisumu Central Soccer Kids 4 1 16:20 Slottskogsvallen 1/64 Final   19000909 INFO
Calcio Chieri US Revolution 2 0 16:20 Kviberg 17 1/64 Final   19003209  
Kungsladugårds BK First Mobile Sports Academy 1 3 16:20 Åkeredsvallen 3 1/64 Final   19006409 INFO
Denali Futbol Hisingsbacka FC 3 0 16:20 Grimbo 3 1/64 Final   19007509 INFO
Fins FC Ödåkra IF 1 0 3 16:20 Sälöfjordsplan 1 1/64 Final   19007709  
Walddörfer SV 1 A.S. México 5 0 16:20 Härlanda 1 1/64 Final   19009809 INFO
Lillestrøm SK 1 TSV Uesen 6 0 16:20 Härlanda 2 1/64 Final   19011009 INFO
Athletico SC Phoenix Football Academy 1 3 16:20 Kviberg 25 1/64 Final   19012509 INFO
Stångebro United FC Bordeaux Aquitaine 2 3 16:20 Apelsinplan 1 1/64 Final   19013609 INFO
Go-Pro Sports FC Kaunitz 1 3 16:30 Tuvevallen 2 1/64 Final   19008109 INFO
Colegio St Clair FHB St. Paul Blackhawks 1 2 0 16:40 Kviberg 2 1/64 Final   19001509 INFO
Nordhordland BK 1 Brage, IK 0 1 17:10 Kviberg 12 1/64 Final   19002710 INFO
C.A. River Plate IFK Haninge 2 1 17:20 Slättadamm 3 1/64 Final   19007110 INFO
IK Zenith Partille IF 3 0 17:30 Kviberg 21 1/64 Final   19003610 INFO
Skoftebyns IF SV Uhlenhorst-Adler 2 3 17:30 Inlag 8 1/64 Final   19009010 INFO
Mahlsdorf-Waldesruh, B-W IK Huge 0 1 17:30 Åby 1 1/64 Final   19010010 INFO
Alviks IK Florø SK 0 6 17:40 Gröna Vallen 1/64 Final   19014210 INFO
Lyn Fotball Skultorps IF 3 1 18:00 Slättadamm 1 1/64 Final   19006911 INFO
Ulricehamns IFK AF Castelo Branco 1 3 18:20 Guldheden Södra 1/64 Final   19000811 INFO
TuS Komet Arsten Sandvikens IF Röd 6 0 18:40 Åby 1 1/64 Final   19010011 INFO
JSC Pitray-Olier Paris White SG Borken e.V. 2 0 18:40 Åby 2 1/64 Final   19010111 INFO
Ytterby IS SK Vard Haugesund 3 4 19:10 Kviberg 12 1/64 Final   19002712 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
SV Eintracht Segeberg Kungshamns IF 0 2 10:40 Åby 2 1/32 Final   20010103 INFO
Ljungby IF TuS Komet Arsten 0 3 10:40 Åby 5 1/32 Final   20010403 INFO
VfL Westercelle IFK Umeå 3 5 P 11:00 Kviberg 19 1/32 Final   20003403 INFO
BV Cloppenburg IK Huge 8 6 P 11:00 Inlag 5 1/32 Final   20008703 INFO
AC Ajaccio Phoenix Football Academy 4 2 11:00 Lemmingvallen 2 1/32 Final   20013403 INFO
Högbo AIK Florø SK 0 1 11:10 Överåsvallen 1/32 Final   20001103 INFO
Dallas Texans Alingsås IF 1 0 11:10 Kviberg 12 1/32 Final   20002703 INFO
Subiaco Junior Soccer Club CEF 18 Tucuman 2 1 2 11:40 Kviberg 11 1/32 Final   20002604 INFO
Hagaströms SK SV Uhlenhorst-Adler 0 2 11:40 Inlag 10 1/32 Final   20009204 INFO
Askims IK First Mobile Sports Academy 7 0 11:50 Ruddalen 1 1/32 Final   20006504 INFO
Trollhättans FK FC Kaunitz 4 3 P 11:50 Slättadamm 3 1/32 Final   20007104 INFO
Angered MBIK FC Bordeaux Aquitaine 4 2 11:50 Apelsinplan 1 1/32 Final   20013604 INFO
Eastleigh FC Lillestrøm SK 1 1 0 12:00 Kortedalavallen 1/32 Final   20004204  
NK Bubamara CO Vincennes 0 1 12:00 Grimbo 1 1/32 Final   20007304 INFO
IF Skarp AF Castelo Branco 3 4 P 12:00 Gröna Vallen 1/32 Final   20014204 INFO
Pinheiros, E.C. Vake-WIT 1 2 12:10 Kviberg 2 1/32 Final   20001504 INFO
IFK Kristinehamn Enskede IK 4 1 12:10 Kviberg 14 1/32 Final   20002904 INFO
The Rainbow Team Salesianos Guadalajara 5 0 12:10 Kviberg 18 1/32 Final   20003304 INFO
AFD Torre Walddörfer SV 1 0 4 12:10 Kviberg 22 1/32 Final   20003704 INFO
IF Brommapojkarna IFK Österåker 4 2 12:10 Inlag 6 1/32 Final   20008804 INFO
Orleta Radzyn Brage, IK 5 0 12:10 Ruddalen 5 1/32 Final   20012604 INFO
Calcio Chieri Colegio St Clair FHB 7 6 P 12:20 Kviberg 12 1/32 Final   20002704 INFO
SK Vard Haugesund IK Zenith 0 5 12:40 Kviberg 21 1/32 Final   20003605 INFO
EPSM JSC Pitray-Olier Paris White 5 0 12:50 Inlag 9 1/32 Final   20009105 INFO
BK Höllviken Black Lyn Fotball 5 3 P 13:00 Tuvevallen 2 1/32 Final   20008105 INFO
Oppsal IF C.A. River Plate 3 0 13:10 Grimbo 1 1/32 Final   20007305 INFO
CEF 18 Tucuman 1 J-L Juniors 5 6 P 13:20 Öisgården 1/32 Final   20010906 INFO
Eskilsminne IF Stenkullen GoIK 0 1 13:40 SKF Arena 1/32 Final   20000205 INFO
LKG-SKF Scandia United SA 5 3 P 13:50 Heden 4 1/32 Final   20000405 INFO
Åhus Horna BK Ödåkra IF 1 1 0 13:50 Slättadamm 1 1/32 Final   20006906 INFO
DJK St. Mathias Trier SV Lippstadt 08 0 3 13:50 Slättadamm 3 1/32 Final   20007106 INFO
Kallhälls FF Denali Futbol 4 2 P 14:00 Grimbo 2 1/32 Final   20007406 INFO
SV Uhlenhorst-Adler BV Cloppenburg 5 6 P 15:50 Åby 5 1/16 Final   20010407 INFO
TuS Komet Arsten Florø SK 4 2 16:10 Heden 3 1/16 Final   20000308 INFO
IFK Umeå Dallas Texans 0 2 17:00 Gamlestadsvallen 1 1/16 Final   20004108 INFO
IF Brommapojkarna EPSM 0 4 17:00 Frejaplan 1/16 Final   20010708 INFO
Eastleigh FC Angered MBIK 0 5 17:20 Ruddalen 5 1/16 Final   20012609 INFO
The Rainbow Team Walddörfer SV 1 3 0 17:50 Kviberg 22 1/16 Final   20003708  
BK Höllviken Black Oppsal IF 1 0 17:50 Slättadamm 3 1/16 Final   20007110 INFO
Kungshamns IF AF Castelo Branco 3 0 18:00 Guldheden Södra 1/16 Final   20000810 INFO
Trollhättans FK CO Vincennes 0 2 18:00 Slättadamm 1 1/16 Final   20006910 INFO
Stenkullen GoIK Åhus Horna BK 6 7 P 18:00 Backavallen 1 1/16 Final   20012710 INFO
Orleta Radzyn Askims IK 2 1 18:10 Åkeredsvallen 2 1/16 Final   20006310 INFO
SV Lippstadt 08 Kallhälls FF 2 1 18:10 Grimbo 2 1/16 Final   20007410 INFO
Vake-WIT IFK Kristinehamn 5 3 P 18:20 Kviberg 25 1/16 Final   20012509  
J-L Juniors LKG-SKF 2 0 18:30 Heden 4 1/16 Final   20000409 INFO
CEF 18 Tucuman 2 AC Ajaccio 4 5 P 18:30 Kviberg 23 1/16 Final   20003810  
IK Zenith Calcio Chieri 6 1 19:00 Kviberg 22 1/16 Final   20003709  

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
EPSM Kungshamns IF 0 2 08:00 Heden 4 1/8 Final   21000400 INFO
J-L Juniors Vake-WIT 6 0 08:00 Majvallen 1/8 Final   21001300 INFO
CO Vincennes SV Lippstadt 08 3 0 08:00 Gamlestadsvallen 1 1/8 Final   21004100 INFO
BV Cloppenburg TuS Komet Arsten 0 5 08:00 Härlanda 1 1/8 Final   21009800 INFO
Åhus Horna BK BK Höllviken Black 0 2 08:00 Härlanda 2 1/8 Final   21011000 INFO
Dallas Texans The Rainbow Team 2 1 08:00 Gamlestadsvallen 2 1/8 Final   21011600 INFO
AC Ajaccio Orleta Radzyn 3 0 08:00 Bravida Arena 1/8 Final   21013200 INFO
IK Zenith Angered MBIK 2 1 08:00 Gröna Vallen 1/8 Final   21014200 INFO
TuS Komet Arsten BK Höllviken Black 0 2 12:30 SKF Arena 1/4 Final   21000204 INFO
CO Vincennes IK Zenith 2 1 13:00 Heden 3 1/4 Final   21000304 INFO
Kungshamns IF J-L Juniors 0 3 13:00 Majvallen 1/4 Final   21001304 INFO
Dallas Texans AC Ajaccio 0 4 13:00 Gamlestadsvallen 2 1/4 Final   21011604 INFO
J-L Juniors CO Vincennes 4 5 P 19:00 Heden 4 Semifinal   21000408 INFO
BK Höllviken Black AC Ajaccio 0 2 19:00 Överåsvallen Semifinal   21001108 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
CO Vincennes AC Ajaccio 0 1 13:40 Gamla Ullevi Final   22001204 INFO
Gothia Cup is using