Detta är resultaten från Gothia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2018 här.

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Upsala IF 1 Gimonäs Umeå IF 3 1 15:30 Slottskogsvallen 1/64 Final   19000908 INFO
Fleet Spurs Youth FC JDFS Alberts 6 7 P 15:30 Inlag 4 1/64 Final   19008608 INFO
IK Sirius FK U14 VfL Westercelle 3 1 15:50 Kviberg 21 1/64 Final   19003608 INFO
Ordin FC Enskede IK 2 0 15:50 Bergsjövallen 3 1/64 Final   19004604 INFO
Skanör-Falsterbo IF One World Football Academy 1 6 16:20 Åkeredsvallen 1 1/64 Final   19006209 INFO
Sickla IF Bollstanäs SK 3 3 1 16:30 Guldheden Södra 1/64 Final   19000809 INFO
FC KR 1 Bollstanäs SK 2 4 5 P 16:30 Majvallen 1/64 Final   19001309 INFO
Huddinge IF Mindset FC 4 5 P 16:30 Inlag 2 1/64 Final   19008409 INFO
Thai Spirit FC Hødd IL 3 2 P 16:30 Åby 5 1/64 Final   19010409 INFO
International SA Karlslunds IF HFK 2 1 3 16:40 Kviberg 14 1/64 Final   19002909 INFO
IK Sirius FK 1 Angered MBIK 6 2 16:40 Kviberg 21 1/64 Final   19003609 INFO
Stureby SK Sandsbro AIK 2 2 0 16:40 Kviberg 22 1/64 Final   19003709 INFO
IFK Mariehamn Gamla Upsala SK 4 3 P 16:40 Bergsjövallen 2 1/64 Final   19004508 INFO
Colégio Atlantico Monifieth Athletic FC 0 5 16:40 Bergsjövallen 3 1/64 Final   19004605 INFO
Ulricehamns IFK Tölö IF 1 2 16:40 Inlag 6 1/64 Final   19008809 INFO
Gorge Södra Sandby IF 2 1 16:40 Inlag 8 1/64 Final   19009009 INFO
Austin Lonestars Hjuviks AIK 3 0 16:40 Gamlestadsvallen 2 1/64 Final   19011609 INFO
TuS Germania Schnelsen FK Lillehammer 2 11 0 16:40 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/64 Final   19013309 INFO
Alviks IK IK Sirius FK 2 2 0 16:40 Lemmingvallen 2 1/64 Final   19013409 INFO
Breidablik 2 Kullavik IF 3 2 16:50 Krokängsplan 1/64 Final   19008209 INFO
Vivalla SK FC KR 3 2 1 17:10 Slättadamm 1 1/64 Final   19006910 INFO
Regents Park FC Fässbergs IF 2 1 17:20 Kviberg 23 1/64 Final   19003810  
Marin FC Lindome GIF 1 0 17:20 Lemmingvallen 1 1/64 Final   19004310 INFO
Upsala IF 2 Currie Star FC 3 0 WO 17:30 Guldheden Södra 1/64 Final   19000810
Stars'n Stripes CEF 18 Tucuman 2 5 1 17:30 Kviberg 14 1/64 Final   19002910 INFO
FC Connecticut SKF India 3 1 17:30 Kviberg 19 1/64 Final   19003410 INFO
Enebybergs IF F.C. Beirut 5 3 P 17:30 Bergsjövallen 2 1/64 Final   19004509 INFO
Scandia United SA Södra Skärgården IK 3 0 17:30 Åkeredsvallen 2 1/64 Final   19006310 INFO
Storvreta IK Älmhults IF 1 0 4 17:30 Ruddalen 1 1/64 Final   19006510 INFO
Irsta IF Åsums BK 0 4 17:30 Ruddalen 2 1/64 Final   19006610 INFO
IK Zenith Hoby GIF 5 0 17:30 Grimbo 3 1/64 Final   19007510 INFO
Athletico SC Sandsbro AIK 1 6 5 P 17:30 Gamlestadsvallen 2 1/64 Final   19011610 INFO
Breidablik 4 Breidablik 3 1 0 17:30 Backavallen 2 1/64 Final   19012810 INFO
IF VP Uppsala Halvorstorps IS 1 4 17:40 Tuvevallen 2 1/64 Final   19008110 INFO
Sollentuna FK P03 Viby Breidablik 5 2 1 17:40 Krokängsplan 1/64 Final   19008210 INFO
Eriksbergs IF Anderslövs BoIK 0 1 18:00 Grimbo 4 1/64 Final   19007609 INFO
BK Häcken 2 Braishfield Bees FC 2 0 18:00 Bravida Arena 1/64 Final   19013209 INFO
Match Fit Academy IF Väster 5 0 18:20 Kviberg 12 1/64 Final   19002711 INFO
IFK Osby Torsåkers IF 4 0 18:20 Åkeredsvallen 2 1/64 Final   19006311 INFO
FC Ruskon Pallo Stenkullen GoIK 6 1 18:30 Kviberg 3 1/64 Final   19001611  
Åre SLK Tobo/Örbyhus FF 1 0 18:30 Kviberg 5 1/64 Final   19002011 INFO
Kareby IS Stenungsunds IF 4 2 18:30 Tuvevallen 2 1/64 Final   19008111 INFO
SC Vier- und Marschlande Hamburg SG Findorff 8 9 P 18:30 Backavallen 1 1/64 Final   19012711 INFO
Älmhults IF 2 Concordia Eschersheim 2 0 18:30 Kobbens IP 2 1/64 Final   19014011 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
FC Ruskon Pallo Enebybergs IF 0 2 09:00 Kviberg 23 1/32 Final   20003801 INFO
La Academia FC TuS Germania Schnelsen 0 2 09:00 Lemmingvallen 1 1/32 Final   20004301 INFO
South Dartmoor CC Thai Spirit FC 6 5 P 09:00 Åby 2 1/32 Final   20010101 INFO
Varbergs BoIS FC Gorge 4 5 P 09:00 Åby 5 1/32 Final   20010401 INFO
European Football Academy Upsala IF 2 3 0 09:50 Kviberg 21 1/32 Final   20003602 INFO
Karlslunds IF HFK 2 Athletico SC 0 1 09:50 Kviberg 24 1/32 Final   20009302 INFO
Mariehem SK Gammelgårdens IF 1 3 09:50 Åby 2 1/32 Final   20010102 INFO
Diamond FC BV Werther 5 2 09:50 Öisgården 1/32 Final   20010902 INFO
Åre SLK Stars'n Stripes 0 4 10:00 Kviberg 11 1/32 Final   20002602 INFO
IK Sirius FK U14 Alviks IK 6 0 10:00 Bergsjövallen 3 1/32 Final   20004602 INFO
Trosvik IF 2 Sickla IF 2 1 10:00 Inlag 9 1/32 Final   20009102 INFO
Ramblers Soccer Academy JDFS Alberts 0 2 10:00 Inlag 10 1/32 Final   20009202 INFO
Regents Park FC IFK Mariehamn 3 0 10:10 Kviberg 15 1/32 Final   20003002 INFO
Austin Lonestars Ordin FC 2 3 10:10 Kviberg 19 1/32 Final   20003402 INFO
Marin FC IK Sirius FK 1 0 3 10:10 Bergsjövallen 2 1/32 Final   20004502 INFO
Mullsjö IF One World Football Academy 2 0 10:10 Åkeredsvallen 1 1/32 Final   20006202 INFO
Färjestadens GoIF Älmhults IF 1 1 2 10:10 Åkeredsvallen 3 1/32 Final   20006402 INFO
Footgeneration FA Algarve Åsums BK 7 0 10:10 Ruddalen 1 1/32 Final   20006502 INFO
Sollentuna FK P03 Viby Kareby IS 1 4 10:10 Grimbo 2 1/32 Final   20007402 INFO
Breidablik 4 Anderslövs BoIK 0 4 10:10 Sälöfjordsplan 1 1/32 Final   20007702 INFO
IK Zenith Halvorstorps IS 3 1 10:10 Sälöfjordsplan 2 1/32 Final   20007802 INFO
SK Sprint-Jeløy Mindset FC 1 0 10:10 Inlag 5 1/32 Final   20008702 INFO
IF Lödde 1 Scandia United SA 1 0 10:10 Apelsinplan 2 1/32 Final   20013702 INFO
Stureby SK Match Fit Academy 0 2 10:40 Lemmingvallen 1 1/32 Final   20004303 INFO
IFK Aspudden-Tellus Upsala IF 1 2 4 P 10:40 Öisgården 1/32 Final   20010903 INFO
FC Connecticut Monifieth Athletic FC 2 4 P 10:50 Kviberg 11 1/32 Final   20002603 INFO
Nord, SPK Tölö IF 3 0 10:50 Inlag 10 1/32 Final   20009203 INFO
Gideonsbergs IF IFK Osby 5 3 P 11:00 Åkeredsvallen 2 1/32 Final   20006303 INFO
Rotebro IS FF Älmhults IF 2 2 0 11:00 Ruddalen 1 1/32 Final   20006503 INFO
Stuvsta IF Breidablik 2 0 1 11:00 Grimbo 2 1/32 Final   20007403 INFO
BK Häcken 2 SG Findorff 9 1 11:00 Krokängsplan 1/32 Final   20008203 INFO
Bollstanäs SK 2 Vivalla SK 2 0 11:00 Backavallen 1 1/32 Final   20012703 INFO
Stars'n Stripes IK Sirius FK U14 1 2 13:50 Bergsjövallen 3 1/16 Final   20004606 INFO
Regents Park FC IK Sirius FK 1 1 3 14:10 Kortedalavallen 1/16 Final   20004206 INFO
Ordin FC Match Fit Academy 3 4 P 14:40 Bergsjövallen 3 1/16 Final   20004607 INFO
TuS Germania Schnelsen Athletico SC 2 1 15:50 Kviberg 24 1/16 Final   20009308  
Gorge Gammelgårdens IF 3 1 P 16:00 Inlag 1 1/16 Final   20008308 INFO
JDFS Alberts Trosvik IF 2 1 0 16:00 Inlag 10 1/16 Final   20009208 INFO
Monifieth Athletic FC Footgeneration FA Algarve 0 3 16:10 Härlanda 2 1/16 Final   20011008 INFO
SK Sprint-Jeløy Nord, SPK 5 3 16:20 Inlag 4 1/16 Final   20008608 INFO
European Football Academy Bollstanäs SK 2 0 2 16:30 Överåsvallen 1/16 Final   20001108 INFO
Gideonsbergs IF IF Lödde 1 0 2 16:30 Åkeredsvallen 3 1/16 Final   20006408 INFO
South Dartmoor CC Diamond FC 2 3 16:30 Inlag 6 1/16 Final   20008808 INFO
Älmhults IF 1 Rotebro IS FF 0 3 17:00 Ruddalen 2 1/16 Final   20006608 INFO
IK Zenith BK Häcken 2 2 0 17:00 Slättadamm 3 1/16 Final   20007109 INFO
Anderslövs BoIK Kareby IS 7 8 P 17:10 Krokängsplan 1/16 Final   20008209 INFO
Enebybergs IF Mullsjö IF 2 1 17:20 Kviberg 12 1/16 Final   20002708 INFO
Upsala IF 1 Breidablik 2 5 4 P 17:20 Backavallen 2 1/16 Final   20012809 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
JDFS Alberts Gorge 0 1 08:00 Kviberg 3 1/8 Final   21001600 INFO
Bollstanäs SK 2 Kareby IS 3 0 08:00 Kviberg 11 1/8 Final   21002600  
IK Sirius FK U14 IK Sirius FK 1 0 1 08:00 Kviberg 13 1/8 Final   21002800 INFO
Footgeneration FA Algarve IF Lödde 1 1 0 08:00 Kviberg 14 1/8 Final   21002900 INFO
SK Sprint-Jeløy Diamond FC 3 0 08:00 Kviberg 15 1/8 Final   21003000 INFO
Upsala IF 1 IK Zenith 0 2 08:00 Kviberg 17 1/8 Final   21003200  
Match Fit Academy TuS Germania Schnelsen 1 0 08:00 Kviberg 22 1/8 Final   21003700  
Enebybergs IF Rotebro IS FF 2 1 08:50 Kviberg 14 1/8 Final   21002901 INFO
Gorge Bollstanäs SK 2 2 0 13:00 Kviberg 2 1/4 Final   21001504 INFO
IK Sirius FK 1 Footgeneration FA Algarve 0 1 13:00 Kviberg 5 1/4 Final   21002004 INFO
SK Sprint-Jeløy IK Zenith 5 4 P 13:00 Kviberg 17 1/4 Final   21003203  
Match Fit Academy Enebybergs IF 2 0 13:00 Kviberg 18 1/4 Final   21003303 INFO
Gorge Footgeneration FA Algarve 0 2 17:40 Kviberg 5 Semifinal   21002008 INFO
SK Sprint-Jeløy Match Fit Academy 0 3 18:00 Kviberg 2 Semifinal   21001508 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Footgeneration FA Algarve Match Fit Academy 4 5 P 14:00 Heden 4 Final   22000404 INFO
Gothia Cup is using