Detta är resultaten från Gothia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2018 här.

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Azalea BK 1 International SA 2 0 09:00 Heden 6 1/64 Final   20000601 INFO
Torslanda IK SS Academy/Jankidevi public school 12 1 09:00 Slättadamm 2 1/64 Final   20007001 INFO
JSSL Singapore 2 Coerver Coaching Tunisie 2 0 09:00 Slättadamm 4 1/64 Final   20007201 INFO
KGS Wittmund 1 Kungsbacka IF 2 1 0 09:00 Inlag 3 1/64 Final   20008501 INFO
Sävedalens IF 2 Norrtulls SK 4 0 09:00 Inlag 7 1/64 Final   20008901 INFO
Finlandia Pallo AIF Footgeneration FA Algarve 1 5 09:00 Åkeredsvallen 4 1/64 Final   20009901 INFO
Saltsjöbadens IF IK Oddevold 1 4 5 P 09:00 Apelsinplan 3 1/64 Final   20013801 INFO
IK Oddevold 2 Fatima High School 8 0 09:50 Slättadamm 2 1/64 Final   20007002 INFO
LA Galaxy Conejo Toronto High Park FC White 0 1 09:50 Slättadamm 4 1/64 Final   20007202 INFO
Kubikenborgs IF Gul Solängens BK 1 3 2 P 09:50 Åkeredsvallen 4 1/64 Final   20009902 INFO
Currie Star FC 2 Oxie SK 2 0 11 09:50 Apelsinplan 3 1/64 Final   20013802 INFO
Currie Star FC 3 Currie Star FC 1 2 0 10:00 Ruddalen 4 1/64 Final   20006802 INFO
SG Borken e.V. Phoenix Brazas Soccer Club 4 3 P 10:00 Åby 4 1/64 Final   20010302 INFO
Jaro FF 2 Jaro FF 3 1 2 10:00 Åby 9 1/64 Final   20011202 INFO
Torna Hällestad IF IK Zenith 1 1 4 10:00 Kviberg 9 A 1/64 Final   20011402 INFO
Romelanda UF Munka-Ljungby IF 6 4 10:00 Kviberg 9 B 1/64 Final   20011502 INFO
Lillestrøm SK 2 Utpal Shanghvi Global School 8 0 10:00 Backavallen 3 1/64 Final   20012902  
JSG Baden/Etelsen 2 Kubikenborgs IF Svart 0 3 10:40 Åkeredsvallen 4 1/32 Final   20009903 INFO
Aquamarine 2  Surte IS FK 5 6 P 10:50 Kviberg 9 A 1/64 Final   20011403 INFO
IK Zenith 2 Värmdö IF 2 4 5 10:50 Kviberg 9 B 1/64 Final   20011503 INFO
Villa Park Tunisia Arsenal Soccer School Kuwait 0 9 11:00 Kviberg 4 1/64 Final   20001803  
Torslanda IK 2 Azalea BK 2 4 0 11:00 Kviberg 20 1/64 Final   20003503 INFO
F.C. Beirut Jaro FF 1 6 3 11:00 Kviberg 7 A 1/64 Final   20012202 INFO
Athletico SC 2 Särö IK 6 5 P 11:00 Kviberg 7 B 1/64 Final   20012302 INFO
Annebergs IF Azalea BK 3 6 1 11:00 Kviberg 10 A 1/64 Final   20013003 INFO
Blau-Weiß 96 Schenefeld JSG Baden/Etelsen 3 6 1 11:00 Kviberg 10 B 1/64 Final   20013103 INFO
Toronto High Park FC Red Bara GIF 2 0 11:30 Slättadamm 2 1/32 Final   20007004 INFO
Sollentuna FK Högaborgs BK 6 2 11:30 Slättadamm 4 1/32 Final   20007204 INFO
Jönköpings Södra IF 1 Wizard FC 1 4 11:30 Inlag 7 1/32 Final   20008904 INFO
IF Elfsborg Segeltorps IF 4 2 11:40 Åby 8 1/32 Final   20011104 INFO
LAZ Stockerau 2 LAZ Stockerau 1 8 7 P 12:30 Ruddalen 4 1/32 Final   20006805 INFO
KGS Wittmund 2 KGS Wittmund 1 2 4 12:50 Inlag 7 1/32 Final   20008905 INFO
Concordia Eschersheim IK Oddevold 1 2 1 13:20 Ruddalen 4 1/32 Final   20006806 INFO
Saltsjöbadens IF Blå Footgeneration FA Algarve 0 14 13:20 Apelsinplan 3 1/32 Final   20013806 INFO
CEF 18 Tucuman 2 Torslanda IK 6 1 13:30 Kviberg 7 B 1/32 Final   20012305 INFO
Euro Soccer Academy JSSL Singapore 2 3 0 13:30 Kviberg 10 A 1/32 Final   20013006 INFO
Hjuviks AIK Toronto High Park FC White 0 2 13:40 Slättadamm 2 1/32 Final   20007006 INFO
Vejby IF Sävedalens IF 2 0 2 13:40 Inlag 7 1/32 Final   20008906 INFO
Elite Football FC IK Zenith 1 5 2 13:50 Kviberg 4 1/32 Final   20001806  
Phoenix Football Academy SG Borken e.V. 1 2 13:50 Åby 4 1/32 Final   20010306 INFO
Örgryte IS 2 Romelanda UF 6 4 P 13:50 Kviberg 7 A 1/32 Final   20012205 INFO
Sport 4 All 1 Jaro FF 3 3 2 P 14:00 Åby 8 1/32 Final   20011106 INFO
Fässbergs IF Värmdö IF 1 3 4 14:00 Åby 9 1/32 Final   20011206 INFO
Academy Elite Currie Star FC 3 4 1 14:10 Ruddalen 4 1/32 Final   20006807 INFO
IFK Mariestad IK Oddevold 2 4 1 14:10 Apelsinplan 3 1/32 Final   20013807 INFO
Lunds BK 2 Kubikenborgs IF Gul 3 5 P 14:20 Kobbens IP 3 1/32 Final   20014107 INFO
Örebro Syrianska IF Lillestrøm SK 2 3 1 14:30 Slättadamm 2 1/32 Final   20007007 INFO
Bele Barkarby IF 2 Surte IS FK 3 1 14:40 Kviberg 9 B 1/32 Final   20011507 INFO
Prep School Lions 3 Värmdö IF 2 10 0 14:40 Kviberg 10 B 1/32 Final   20013107 INFO
Torns IF 2 F.C. Beirut 3 1 14:50 Kviberg 4 1/32 Final   20001807  
Thai Spirit FC Torslanda IK 2 3 0 14:50 Åby 9 1/32 Final   20011207 INFO
Ukraine FC Pidshypnyk Athletico SC 2 2 1 14:50 Kviberg 9 A 1/32 Final   20011407 INFO
Jonsereds IF Arsenal Soccer School Kuwait 10 9 P 14:50 Kviberg 10 A 1/32 Final   20013007 INFO
FC Connecticut Red Oxie SK 2 5 4 15:00 Heden 5 1/32 Final   20000508 INFO
Hoops Annebergs IF 3 4 P 15:00 Heden 6 1/32 Final   20000608 INFO
Athletico SC 3 Blau-Weiß 96 Schenefeld 1 5 15:30 Kviberg 10 B 1/32 Final   20013108 INFO
Prep School Lions 1 Azalea BK 1 10 2 15:50 Heden 5 1/32 Final   20000509 INFO
KGS Wittmund 1 IF Elfsborg 0 11 16:40 Inlag 3 1/16 Final   20008508 INFO
Sävedalens IF 2 Wizard FC 1 0 17:30 Inlag 3 1/16 Final   20008509 INFO
LAZ Stockerau 2 Academy Elite 1 2 18:00 Kobbens IP 3 1/16 Final   20014110 INFO
Örebro Syrianska IF Sollentuna FK 3 4 18:10 Slättadamm 2 1/16 Final   20007011 INFO
Toronto High Park FC White Toronto High Park FC Red 0 2 18:10 Slättadamm 4 1/16 Final   20007206 INFO
Kubikenborgs IF Svart Kubikenborgs IF Gul 1 5 18:10 Åkeredsvallen 4 1/16 Final   20009910 INFO
Bele Barkarby IF 2 CEF 18 Tucuman 2 1 0 18:30 Kviberg 4 1/16 Final   20001809  
IFK Mariestad Footgeneration FA Algarve 1 3 18:50 Kobbens IP 3 1/16 Final   20014111 INFO
Euro Soccer Academy Annebergs IF 3 0 19:00 Slättadamm 4 1/16 Final   20007207 INFO
Sport 4 All 1 Thai Spirit FC 7 6 P 19:00 Åby 4 1/16 Final   20010311 INFO
SG Borken e.V. Värmdö IF 1 3 5 19:05 Åby 9 1/16 Final   20011210 INFO
Torns IF 2 Jonsereds IF 3 2 19:20 Kviberg 4 1/16 Final   20001810  
Blau-Weiß 96 Schenefeld Örgryte IS 2 10 1 19:40 Kviberg 9 A 1/16 Final   20011410 INFO
Prep School Lions 1 Elite Football FC 6 2 19:40 Kviberg 9 B 1/16 Final   20011512 INFO
Ukraine FC Pidshypnyk Prep School Lions 3 4 2 19:40 Kviberg 10 B 1/16 Final   20013112 INFO
FC Connecticut Red Concordia Eschersheim 4 3 19:40 Kobbens IP 3 1/16 Final   20014112 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
IF Elfsborg Sport 4 All 1 1 0 08:00 Kviberg 9 A 1/8 Final   21011400  
Sollentuna FK Prep School Lions 1 3 1 08:00 Kviberg 9 B 1/8 Final   21011500 INFO
Bele Barkarby IF 2 Ukraine FC Pidshypnyk 0 3 08:00 Kviberg 10 A 1/8 Final   21013000 INFO
FC Connecticut Red Academy Elite 4 1 08:00 Kviberg 10 B 1/8 Final   21013100 INFO
Sävedalens IF 2 Värmdö IF 1 3 0 08:50 Kviberg 9 A 1/8 Final   21011401 INFO
Toronto High Park FC Red Euro Soccer Academy 0 1 08:50 Kviberg 9 B 1/8 Final   21011501 INFO
Torns IF 2 Blau-Weiß 96 Schenefeld 0 7 08:50 Kviberg 10 A 1/8 Final   21013001 INFO
Footgeneration FA Algarve Kubikenborgs IF Gul 7 1 08:50 Kviberg 10 B 1/8 Final   21013101 INFO
IF Elfsborg Sollentuna FK 3 1 12:40 Heden 5 1/4 Final   21000505 INFO
Ukraine FC Pidshypnyk FC Connecticut Red 4 1 12:40 Heden 6 1/4 Final   21000605 INFO
Sävedalens IF 2 Euro Soccer Academy 4 5 P 13:30 Heden 5 1/4 Final   21000506 INFO
Blau-Weiß 96 Schenefeld Footgeneration FA Algarve 1 6 13:30 Heden 6 1/4 Final   21000606 INFO
IF Elfsborg Ukraine FC Pidshypnyk 3 1 18:30 Heden 5 Semifinal   21000511 INFO
Euro Soccer Academy Footgeneration FA Algarve 2 4 18:30 Heden 6 Semifinal   21000611 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
IF Elfsborg Footgeneration FA Algarve 5 6 P 11:30 Heden 6 Final   22000502 INFO
Gothia Cup is using