Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

Sverige

Namn Lag
AFK Linköping Boys 15 Orange, Boys 15 Svart, Boys 15 Vit, Boys 16
AIK FF G12, G13, G14, B15 P01, B15 P01U, B16, G16, B17E, G17E
Ale United Girls 16
Alnö IF Boys 14, Girls 14, Girls 15, Boys 16
Alsike IF Boys 15, Girls 16
Namn Lag
Alvesta GIF Girls 15
Alviks IK Boys 15, Girls 15
Arboga Södra IF Boys 15
Arbrå BK Girls 15
Asarums IF/FK Boys 16
Askims IK Girls 12, Boys 14 1, Boys 14 2, Girls 15
Assyriska BK Boys 13, Boys 18
Assyriska FF Girls 14, Girls 15
Azalea BK Boys 13, Girls 14, Boys 15
BK Astrio Girls 14
BK Bifrost Boys 11
BK Derby Boys 16
BK Forward Boys 12, Boys 16
BK Häcken B11 1, B11 2, B12 1, B12 2, G12 1, G12 2, B13 1, B13 2, G13, B14, G14, B15 1, B15 2, B17E, B18, G18
BK Höllviken Girls 13, Boys 14 Röd, Boys 14 Svart, Boys 14 Vit, Boys 16, Girls 18
BK Ljungsbro Boys 15, Boys 16
BK Sport Boys 14, Boys 16
Namn Lag
BK Tinnis Girls 18
Backatorp IF Girls 15
Bagarmossen Kärrtorp BK Girls 16
Bankeryds SK Boys 18
Barkarö SK Boys 12 1, Boys 12 2
Bele Barkarby FF Boys 14
Bele Barkarby IF Girls 16
Bengtsfors IF Girls 14
Bergnäsets AIK Girls 16
Blackburn FC Girls 15
Bollnäs GIF Girls 16
Bollstanäs SK Boys 14 1, Boys 14 2
Boo FF G12, B13 1, B13 2, G13, B14, G14 1, G14 2, B15, G15, G18 1, G18 2
Boo IS Girls 12
Borens IK Girls 16, Girls 18
Borgeby FK Girls 16
BrobyIF/IFK Knislinge Boys 15
Bälinge IF Boys 15, Girls 15
Namn Lag
Centern, IF Girls 16
Charlo, SoGK Girls 15
DFK Värmbol Girls 15
Dalby GIF Boys 12, Boys 13, Boys 14
Dalen KFF/Fässbergs IF Boys 14
Dalen/KFF Boys 13
Dalstorps IF Boys 14
Danderyds SK Boys 13, Girls 13, Girls 15
Dingtuna GIF Boys 13, Boys 14, Boys 16
Djurgårdens IF Girls 16, Gothia Tipselit Trophy (B17)
Donsö IS Boys 18
Eds FF Boys 15, Boys 18
Ekeby/Rytterne Girls 16
Ekerö IK Boys 13, Boys 15
Emmaboda IS Girls 15
Enebybergs IF B12 1, B12 2, B12 3, G13, B14, G14, B15 1, B15 2, B16
Namn Lag
Enskede IK Girls 14 1, Girls 14 2, Boys 15 1, Boys 15 2, Boys 15 3
Eriksbergs IF Boys 14, Girls 14, Girls 16
Ersmarks IK Girls 15
Eskilsminne IF Boys 14 1, Boys 14 2, Girls 15
Eskilstuna City FK Boys 15 1, Boys 15 2
Eskilstuna United DFF Gothia Tipselit Trophy (G17)
Essinge IK Boys 14
Essviks AIF Boys 15
FBK Karlstad Boys 15, Boys 16
FC Boo Boys 11 1, Boys 11 2
FC Djursholm Boys 14, Girls 14, Boys 15 1, Boys 15 2, Girls 15
FC Hessleholm Girls 13
FC Järfälla Boys 15
FC Rosengård Gothia Tipselit Trophy (G17)
FC Staffanstorp Girls 15
FIFH Kim Källström Trophy Röd, Kim Källström Trophy Vit
FT14 Boys 12
Fagersta Södra IK Boys 14, Boys 15
Namn Lag
Fc Burlöv Boys 14
Finlandia-Pallo AIF Boys 18
Floby IF Girls 15
Floda BoIF Girls 12
Folkabo IK/IFK Tidahom Girls 16
Forsby FF Girls 15
Fortuna FF Boys 15
Fortuna FF/Hittarps IK Girls 18
Funbo IF Boys 12, Boys 14
Furulunds IK Boys 14
Färjestadens GoIF Boys 14
Fässbergs IF Boys 12, Boys 15, Kim Källström Trophy
Förslövs IF Boys 12
GAIS B11, B12, B13, B14, B15, B16, B18
GIF Nike Boys 14
Gamla Upsala SK Boys 13, Girls 15
Gammelgårdens IF Girls 18
Gammelstads IF Girls 15
Namn Lag
Gefle IF Girls 14, Gothia Tipselit Trophy (B17)
Gerdskens BK Boys 15
Gideonsbergs IF Boys 15 1, Boys 15 2, Girls 16
Gimo IF FK Boys 14, Girls 16
Gimonäs Umeå IF Girls 14, Boys 15, Girls 15
Gislaveds IS Boys 15
Glumslövs FF Girls 16
Grunden Bois Kim Källström Trophy Blue, Kim Källström Trophy White
Guldhedens IK Boys 18
Gunnilse IS Boys 12, Boys 13, Boys 14, Boys 15
Gällivare SK Boys 12
Göteborgs DFF Girls 18
Hagaströms SK Boys 14
Hammarby IF DFF Girls 13 Rep, Girls 13 Utv, Girls 16, Girls 18
Hammarby IF FF B11, B12, B14 1, B14 2, B15, B16, B17E
Hanvikens SK Boys 16
Hasslöv/Skottorp Boys 14
Namn Lag
Heffnersklubban BK Girls 15, Girls 16
Helsingborgs IF Boys 11 1, Boys 11 2, Gothia Tipselit Trophy (B17)
Henåns IF Girls 16
Herrestads AIF Girls 16
Hertzöga BK Girls 18
Hisingsbacka FC Boys 12, Boys 14, Boys 15, Boys 18, Girls 18
Hittarps IK Boys 14 1, Boys 14 2, Girls 14 1, Girls 14 2
Hjuviks AIK Boys 13
Hofors AIF Girls 16
Holmalunds IF Boys 15, Girls 16, Girls 18
Hovås-Billdal IF B11 1, B11 2, B13 1, B13 2, B14, B16, G18
Huddinge IF Girls 13, Boys 16, Boys 18
Husie IF Boys 12 1, Boys 12 2, Boys 13
Husqvarna FF Kim Källström Trophy 1, Kim Källström Trophy 2
Hvetlanda GIF Boys 15, Girls 15
Hyllie IK Boys 14 Grön, Boys 14 Svart, Boys 16
Hällbybrunns IF Boys 14, Boys 15, Boys 16, Boys 18
Hässleholms IF Boys 16
Namn Lag
Högsby IK Boys 12, Girls 12, Boys 16, Girls 18
Hönö IS Boys 14, Boys 15
Hönö IS/B Boys 16
Hörby FF Boys 14, Girls 16
Hörnebo SK Girls 16
IF Brommapojkarna B11, B12, G12, B14 P02-5, G14 1, G14 3, G14 F02- 2, G15, B16, G16, B18
IF Böljan Girls 15
IF Eker Örebro Girls 15
IF Elfsborg Boys 12, Boys 14, Boys 15, Gothia Tipselit Trophy (B17)
IF Hallby Boys 12
IF Lödde Boys 14 Gul, Boys 14 Svart
IF Pluss Kim Källström Trophy
IF VP Uppsala/IFK Mariehamn Girls 14, Girls 15
IF Viken Girls 14
IF Väster B11 1, B11 2, B12 1, B12 2, B13, G13, B14, B15
IF Väster/Näsets SK Girls 15
Namn Lag
IF Warta Boys 14
IFK Arvidsjaur DFK Girls 15
IFK Aspudden-Tellus Boys 12 1, Boys 12 2
IFK Falköping FF Boys 16
IFK Fjärås Boys 14
IFK Göteborg B11 1, B11 2, B12 1, B12 2, G12, B13, B14, G14, B16, G16, B17E
IFK Haninge Boys 12
IFK Hindås Boys 11, Boys 12
IFK Hässleholm Boys 13 1, Boys 13 2
IFK Kalix Boys 15
IFK Kalmar Girls 14
IFK Klagshamn Boys 14
IFK Knislinge Girls 14
IFK Kumla Boys 15
IFK Lidingö FK B11, B12 Blå, B12 Vit, B14, G14, B16, G16
IFK Norrköping Gothia Tipselit Trophy (B17)
IFK Norrköping DFK Girls 16
Namn Lag
IFK Nyköping/Hargs BK Girls 16
IFK Osby Girls 15
IFK Skövde Boys 16
IFK Skövde FK Boys 18
IFK Stocksund B11 1, B11 3, B12 Blå, B12 Vit, B13, B14 Blå, B14 Vit
IFK Strömstad Girls 15
IFK Timrå Girls 14
IFK Trelleborg Boys 13
IFK Umeå Boys 14 Blå, Boys 14 Vit
IFK Uppsala Boys 18
IFK Viksjö Boys 12, Girls 13, Boys 15, Boys 16
IFK Västervik Boys 14
IFK Örby Boys 14, Girls 14, Girls 15, Boys 16, Girls 18
IFK Östersund Boys 13 1, Boys 13 2, Boys 15 1, Boys 15 2
IFK Österåker Boys 14 1, Boys 14 2, Boys 16
IK Arvika Fotboll Girls 15
IK Franke Boys 16
Namn Lag
IK Oddevold Boys 14, Boys 15
IK Sirius FK Boys 14 1, Boys 14 2, Boys 15
IK Viljan Girls 14, Girls 15
IK Zenith Girls 12, Boys 13, Girls 13, Boys 14, Boys 15, Girls 18
IS Halmia Boys 15, Boys 18
Idrottsklubben Carlstad Kim Källström Trophy 1, Kim Källström Trophy 2
Ingarö IF Boys 14 1, Boys 14 2, Boys 15
Ingelstad IK Boys 14
Irsta IF Boys 12 Grön, Boys 12 Svart, Girls 15
Jarlabergs IF Boys 15
Jitex Mölndal BK Girls 13 1, Girls 13 2, Girls 14 1, Girls 14 2, Girls 15
Johannesbergs LIF Kim Källström Trophy
Jonsereds IF Boys 11, Boys 12 1, Boys 12 2
Järla IF Boys 16
Jönköpings Södra IF Boys 12 1, Boys 12 2, Boys 12 3, Boys 18
KF Velebit Boys 11 1, Boys 11 2
KIF Örebro DFF Girls 18
Namn Lag
Namn Lag
Kallhälls FF Boys 14
Kalmar FF Gothia Tipselit Trophy (B17)
Karlbergs BK Boys 16
Karlslunds IF HFK Boys 14 1, Boys 14 2, Boys 15
Katrineholms AIK Boys 16
Kinna IF Boys 15
Kiruna FF Boys 16, Girls 16
Namn Lag
Kisa BK Boys 16
Kista SC Boys 12 1, Boys 12 2
Kode IF Boys 15
Kornhult / Hishult FF Boys 15
Korsnäs IF Boys 15
Kristianopel/Ramdala Girls 15
Kristianstad DFF Girls 15, Gothia Tipselit Trophy (G17)
Kristianstad FC Boys 14 1, Boys 14 2
Kubikenborgs IF Boys 15, Boys 16
Kulladals FF Boys 14
Kullavik IF Boys 12 1, Boys 12 2, Boys 13
Kungsbacka IF B11 1, B11 2, B12 1, B12 2, B13, B14, B15, B16, B18
Kungshamns IF Boys 14
Kungsladugårds BK Boys 12
Kungsängens IF Boys 16
Kärra KIF Boys 11 1, Boys 11 2, Boys 14, Boys 18
Kållered SK Boys 14, Boys 15
Köping FF/MDFF Boys 16
Namn Lag
LB07 Boys 14, Girls 18
Lekstorps IF Boys 12 1, Boys 12 2, Boys 14, Girls 14, Girls 15
Lerkils IF Boys 14
Lerums IS Boys 13, Girls 13, Boys 14 1, Boys 14 2, Boys 15, Boys 16
Lidköpings FK Boys 16
Lilla Torg FF Boys 12 Blå, Boys 12 Svart
Limmared/Länghem IF/Grimsås Boys 16
Lindeborgs FF 1948 Boys 16
Lindome GIF Boys 11 1, Boys 11 2, Boys 12 1, Boys 12 2, Girls 15, Girls 18
Lindsdal IF Girls 13
Lindö FF Norrköping Girls 14, Boys 15
Linero IF Boys 12 1, Boys 12 2
Linköping Kenty DFF Girls 15 Cerise, Girls 15 Vit, Girls 16 Cerise, Girls 16 Vit
Lira BK Boys 15, Girls 15
Ljusdals IF Boys 14
Lunden ÖBK Boys 12
Lunds BK Boys 12 Gul, Boys 12 Svart, Boys 12 Vit
Namn Lag
Långsele AIF Boys 15
Madesjö IF Girls 14
Malmköping IF Boys 14
Malmö City FC Boys 12 1, Boys 12 2
Malmö FF Gothia Tipselit Trophy (B17)
Mariehem SK Boys 14, Girls 14
Mariehem SK United Kim Källström Trophy
Markaryds IF Boys 12
Masthuggets BK Boys 12, Boys 13
Matfors IF Girls 15
Melleruds IF Boys 16
Mjällby AIF Boys 16
Mjölby AI/FF Boys 14
Mjölby Södra IF Boys 14
Modo FF Girls 15
Morön BK Girls 15
Mossens BK Girls 14, Boys 15
Munka-Ljungby IF Boys 12, Girls 14
Namn Lag
Myssjö/Ovikens IF Boys 14
Mälarhöjdens IK Boys 15
Märsta IK Boys 12 1, Boys 12 2, Boys 16, Girls 16
Mölndal Fotboll Boys 14, Girls 15, Boys 16
Mölnlycke IF Girls 13, Boys 14, Boys 16, Boys 18
Mönsterås GoIF Girls 14
Mörbylånga GoIF Boys 15
Nacka FC Boys 11
Nol IK Girls 14, Boys 16
Norrstrands IF Girls 16
Norrtulls SK Boys 12
Norsborgs IF Boys 14
Nosaby IF Boys 15
Nykvarns SK Boys 13
Näsets SK B11 1, B11 2, G12 1, G12 2, B13, B15, B18
Näsets SK/Utsikten BK Boys 18
Nässjö FF Boys 15, Girls 15
Namn Lag
Oden, IK Boys 15
Onsala BK B13 1, B13 2, B14, G14, B15 1, B15 2, G18
Ope IF Boys 18
Orsa IF FK Boys 18
Orust Fotboll Boys 14
Orust GHMMS Boys 15 1, Boys 15 2
PR-Academy Boys 13
Partille IF Boys 13, Boys 15
Piteå IF Boys 15, Girls 15, Boys 16, Gothia Tipselit Trophy (G17)
QBIK Girls 15, Gothia Tipselit Trophy (G17)
Qviding FIF Boys 14, Boys 15, Girls 18
Ramlösa Södra FF Boys 15, Boys 16
Romelanda UF Boys 11
Romfartuna GIF Girls 15
Ronneby BK Boys 15
Rynninge/Hovsta Girls 15, Girls 16
Rävåsens IK Girls 14
Rågsveds IF Boys 16
Namn Lag
Råå IF Boys 14
Rönninge Salem Fotboll Boys 14 1, Boys 14 2
SG97 Boys 12
Salem DFF Girls 15, Girls 16
Saltsjö-Boo IF Girls 12, Girls 13
Saltsjöbadens IF Boys 12 1, Boys 12 2
Sandarna BK Boys 15
Sandsbro AIK Boys 14
Sandvikens AIK Boys 15, Boys 16
Sandvikens IF Girls 13, Girls 15 1, Girls 15 2
Sandåkerns SK Girls 15
Segeltorps IF Boys 11
Sickla IF Girls 13
Sigtuna IF Boys 15
Sjömarken/Sandareds IF Boys 13
Skanör-Falsterbo IF Boys 15 Röd, Boys 15 Vit
Namn Lag
Skara FC Boys 15
Skene IF Boys 14
Skepplanda BTK Girls 12
Skiljebo SK Boys 14, Girls 15, Boys 16, Girls 16
Skoftebyns IF Boys 13
Skogås/Trångsunds FF Girls 14, Boys 15
Skrea IF Girls 15
Skultorps IF Boys 13, Girls 15
Skultorps IF/Våmbs IF Boys 15
Skövde KIK Girls 15, Girls 18
Smedby AIS Boys 16, Girls 18
Smedby BoIK Boys 16
Sollefteå GIF FF Boys 14, Boys 15
Sollentuna FK Boys 12, Girls 15 1, Girls 15 2
Solängens BK Boys 11 1, Boys 11 2, Girls 13, Boys 14, Girls 14
Sparsörs AIK Boys 12
Spånga IS FK Boys 12 1, Boys 12 2, Girls 13
Spårvägens FF Boys 16
Namn Lag
Staffanstorps GIF Boys 13, Boys 15 1, Boys 15 2
Stala IF Boys 12
Stenkullen GoIK Boys 14, Girls 15
Stenungsunds IF Boys 12 1, Boys 12 2, Boys 13
Stocksunds IF Girls 13, Boys 14
Storfors AIK Boys 15
Storvreta IK Boys 15
Strands IF Boys 15
Sturehov, IK Boys 18
Stuvsta IF Boys 13
Stångebro United Boys 15
Sundbybergs IK Boys 12
Sunderby SK Boys 14, Girls 14, Girls 16
Sunnanå SK Gothia Tipselit Trophy (G17)
Sunnersta AIF Boys 16
Svärtinge SK Girls 16
Särö IK Boys 13, Boys 14
Namn Lag
Sävedalens IF Boys 13, Girls 13, Boys 15, Girls 15
Söderhamns FF Boys 15
Södermöre Komb Boys 15, Boys 16
Södertälje, FK Boys 12
Södra Sandby IF Girls 14, Boys 15, Boys 16, Girls 16
Södra Sandby IF/GoFIF Boys 14
Södra Skärgården IK Boys 11, Girls 13
Södra United IF Girls 15
Sörskogens IF Boys 14
Sösdala IF Boys 15
Tallboda IF Girls 15
Tallboda IF/Vikingstad Girls 16
Team Hudik/Näsviken Girls 15, Girls 16
Tenhults IF Boys 18
Tidaholms GIF Boys 15, Boys 16, Boys 18
Tingsryd United FC Boys 16
Tobo/Örbyhus FF Boys 13
Torna Hällestad IF Girls 12, Boys 16
Namn Lag
Torslanda IK Boys 12, Girls 14
Torup/Rydö FF Girls 15
Tranemo IF Boys 14, Girls 14
Tranås FF Boys 15
Triangelns IK Boys 14, Boys 15
Trollenäs IF Kim Källström Trophy
Trosa-Vagnhärad SK Boys 15
Tyresö FF Girls 14, Boys 15 1, Boys 15 2, Girls 15 1, Girls 15 2
Töff/IK Rex Boys 15
Tölö IF Girls 15, Girls 16
Ulricehamns IFK Boys 14 1, Boys 14 2, Girls 14, Boys 15, Girls 15
Umedalens IF Boys 14
Umeå IK FF Gothia Tipselit Trophy (G17)
Umeå Södra FF Girls 14
Uppsala Kurd FK Boys 14
Upsala IF Boys 12 1, Boys 12 2, Girls 16
Utbynäs SK Girls 12, Boys 13 1, Boys 13 2, Boys 14, Boys 16
Namn Lag
V. Frölunda IF Boys 11, Boys 12, Girls 14, Boys 15, Boys 18
Vaksala SK Boys 14, Girls 14, Boys 15, Girls 15
Valbo FF Girls 15, Girls 16
Vallens IF Boys 13, Boys 15, Boys 16, Girls 18
Varbergs BoIS FC Boys 14, Boys 15
Vasalunds IF Boys 15
Vasastan BK Boys 12 1, Boys 12 2
Vejby IF Boys 12
Viggbyholms IK Girls 12 1, Girls 12 2
Villastadens IF Girls 16
Vinslövs IF Boys 12
Vittsjö GIK Girls 16
Väderstad IK Boys 16
Vänersborgs FK Girls 16
Vänersborgs IF Boys 15 1, Boys 15 2, Girls 15
Värtans IK Boys 13
Väsby IK Boys 15
Namn Lag
Västanfors IF Girls 14, Girls 15, Girls 18
Västerås BK30 Boys 15, Girls 15 1, Girls 15 2
Västerås IK Girls 12, Girls 13, Boys 16
Växjö BK Kim Källström Trophy
Växjö DFF Girls 15
Växjö Norra IF Boys 14
Våmbs IF Girls 15
Vårgårda IK Boys 18
Ystads IF FF Boys 14
Ytterby IS Boys 14, Girls 18
Älmhults IF Boys 14 1, Boys 14 2, Girls 14 1, Girls 14 2
Älta IF Girls 15
Älvsborg FF Boys 12 Eagles, Boys 12 Hawks, Boys 12 Seagulls, Girls 12, Boys 14
Älvsjö AIK FF B12 1, B12 2, B14, B14 Grey, G14, G16, G18 1, G18 2
Älvängens IK Boys 11, Boys 13, Girls 13, Boys 14, Girls 14
Ängelholms FF Girls 15
Åhus Horna BK Boys 15
Åhus IF Girls 15
Namn Lag
Åkarps IF Boys 12, Boys 14, Girls 15
Årsta FF Boys 13, Boys 14
Årsunda IF Boys 18
Åsa IF Girls 12, Girls 13
Åtvidabergs FF Boys 14
ÖT Smygehuk FF Girls 13
ÖV United Girls 15
Öckerö IF Boys 15
Öja FF Boys 15
Örebro SK Gothia Tipselit Trophy (B17)
Örebro Syrianska IF Boys 15
Örgryte IS B11 Blue, B11 Red, B12 1, B12 2, G12, B13, B14, B16, B18
Östansbo IS Boys 15, Girls 15

4297 utav 4297 matcher spelade

Mål

Gothia Cup is using