Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

FC Connecticut

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Eskilsminne IF 1 FC Connecticut 5 1 09:00 Kviberg 11 B14 Grp 34   18002600 INFO
Huddinge IF FC Connecticut 1 0 09:50 Inlag 5 G13 Grp 12   18008701 INFO
FC Connecticut Blackburn FC 3 0 11:30 Majvallen G15 Grp 1   18001303 INFO
Spartak Chodov FC Connecticut 0 0 12:20 Kviberg 4 B12 Grp 32   18001803 INFO
Saltsjö-Boo IF FC Connecticut 6 0 13:30 Åby 9 G12 Grp 7   18011204 INFO
IK Zenith FC Connecticut 0 2 13:30 Majvallen G18 Grp 3   18001305 INFO
FC Connecticut FK Spyris 0 4 14:30 Kviberg 24 B14 Grp 34   18009306 INFO
FC Connecticut Kiruna FF 0 1 16:10 Inlag 4 B16 Grp 44   18008608 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IFK Göteborg FC Connecticut 3 0 10:00 Bergsjövallen 1 B14 Grp 34   19004400 INFO
FC Connecticut Huddinge IF 0 5 10:00 Inlag 8 B16 Grp 44   19009001 INFO
FC Connecticut Boo FF 2 1 1 10:00 Heden 4 G18 Grp 3   19000401 INFO
FC Connecticut IFK Göteborg 1 1 10 10:50 Kviberg 9 A B12 Grp 32   19011401  
FC Connecticut Askims IK 1 1 12:50 Åby 9 G12 Grp 7   19011203 INFO
FC Connecticut Västerås IK 4 0 12:50 Inlag 5 G13 Grp 12   19008704 INFO
Heffnersklubban BK FC Connecticut 0 4 15:30 Överåsvallen G15 Grp 1   19001107 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
FC Connecticut Mjölby Södra IF 0 1 08:00 Lemmingvallen 1 B14 Grp 34   20004300 INFO
SK Sprint-Jeløy 2 FC Connecticut 2 0 09:00 Inlag 8 B16 Grp 44   20009001 INFO
FC Connecticut Barkarö SK 2 0 3 09:40 Skatås 2 B12 Grp 32   20005302 INFO
KFV Segeberg 1 FC Connecticut 4 0 11:20 Åby 4 G12 Grp 7   20010304 INFO
Eimsbütteler TV FC Connecticut 0 3 12:40 Heden 3 G18 Grp 3   20000305 INFO
FC Connecticut Sandvikens IF 6 0 13:30 Inlag 1 G13 Grp 12   20008306  
Ulricehamns IFK FC Connecticut 2 5 15:40 Mossens IP G15 Grp 1   20000708 INFO
IFK Lidingö FK FC Connecticut 1 0 16:30 Gamlestadsvallen 2 B14 Play off B 1/64 Final   20011609 INFO
Asarums IF/FK FC Connecticut 2 1 18:10 Inlag 4 B16 Play off B 1/64 Final   20008610 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Södra Skärgården IK FC Connecticut 0 6 08:00 Åby 1 G13 Play off A 1/16 Final   21010000 INFO
FC Connecticut LB07 1 2 09:00 Öisgården G18 Play off A 1/16 Final   21010901 INFO
Arsenal Soccer Schools Hants FC FC Connecticut 5 3 09:50 Kviberg 20 B12 Play off B 1/64 Final   21003502 INFO
FC Connecticut Högsby IK 4 0 10:50 Åby 9 G12 Play off B 1/16 Final   21011203 INFO
KFV Segeberg FC Connecticut 5 3 P 13:00 Åby 10 G13 Play off A 1/8 Final   21011305 INFO
FC Connecticut Team Odense Q 1 1 4 13:20 Sälöfjordsplan 2 G15 Play off A 1/16 Final   21007805 INFO
Åsa IF FC Connecticut 3 0 16:40 Inlag 3 G12 Play off B 1/8 Final   21008507 INFO
Gothia Cup is using