Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

Eimsbütteler TV

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Eimsbütteler TV 2 Åkarps IF 5 2 10:00 Skatås 3 B12 Grp 24   18005400 INFO
Kullavik IF Eimsbütteler TV 1 1 10:40 Slottskogsvallen B13 Grp 1   18000902 INFO
J-L Juniors Eimsbütteler TV 1 0 12:10 SKF Arena B15 Grp 2   18000203 INFO
Eimsbütteler TV 3 Ooredoo Football Academy 2 1 14:10 Skatås 4 B12 Grp 28   18005505 INFO
Eimsbütteler TV 1 Stenungsunds IF 1 9 1 15:40 Heden 6 B12 Grp 3   18000608 INFO
IFK Viksjö Eimsbütteler TV 0 2 16:30 Ruddalen 1 B16 Grp 8   18006509 INFO
Boo FF 2 Eimsbütteler TV 4 0 17:30 Överåsvallen G18 Grp 3   18001109 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Eimsbütteler TV IK Zenith 0 5 09:00 Heden 4 G18 Grp 3   19000400 INFO
Eimsbütteler TV BVH Fotball 6 1 09:00 Åkeredsvallen 1 B16 Grp 8   19006200 INFO
Escuela Nederland Eimsbütteler TV 1 0 7 09:50 Heden 5 B12 Grp 3   19000501 INFO
Barkarö SK 1 Eimsbütteler TV 3 0 2 10:00 Kviberg 20 B12 Grp 28   19003500 INFO
IFK Stocksund Blå Eimsbütteler TV 2 2 5 10:00 Kviberg 4 B12 Grp 24   19001800 INFO
IFK Hindås Eimsbütteler TV 2 0 11 15:00 Kviberg 4 B12 Grp 24   19001806 INFO
Eimsbütteler TV AIK FF P01 5 0 15:30 Majvallen B15 Grp 2   19001307 INFO
Eimsbütteler TV AP Top 54 0 0 17:30 Slottskogsvallen B13 Grp 1   19000909 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Eimsbütteler TV 3 IFK Göteborg 2 0 6 08:00 Kviberg 9 A B12 Grp 28   20011400  
Upsala IF 2 Eimsbütteler TV 1 3 5 08:00 Heden 5 B12 Grp 3   20000500 INFO
Eimsbütteler TV 2 CA Intercups Mexico 1 1 1 08:00 Kviberg 4 B12 Grp 24   20001800 INFO
Gimonäs Umeå IF Eimsbütteler TV 1 7 08:00 Mossens IP B15 Grp 2   20000700 INFO
FC Santos Eimsbütteler TV 0 1 08:50 Välen 3 B16 Grp 8   20005801 INFO
Colégio Atlantico Eimsbütteler TV 0 6 10:50 Överåsvallen B13 Grp 1   20001103 INFO
Eimsbütteler TV FC Connecticut 0 3 12:40 Heden 3 G18 Grp 3   20000305 INFO
Alexandria Sporting Club Eimsbütteler TV 3 1 0 14:40 Kviberg 10 A B12 Play off A 1/64 Final   20013007 INFO
Varbergs BoIS FC Eimsbütteler TV 0 5 16:20 SKF Arena B15 Play off A 1/64 Final   20000208 INFO
Eimsbütteler TV 1 FC Rueil Malmaison 3 2 18:40 Heden 6 B12 Play off A 1/32 Final   20000611 INFO
Eimsbütteler TV 2 Prep School Lions 1 3 0 18:40 Skatås 2 B12 Play off A 1/32 Final   20005309 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IF Brommapojkarna Eimsbütteler TV 1 6 0 08:00 Åby 9 B12 Play off A 1/16 Final   21011200 INFO
Prep School Pumas Eimsbütteler TV 0 1 08:00 Kviberg 13 B13 Play off A 1/32 Final   21002800 INFO
Eimsbütteler TV 2 Prep School Lions 3 3 2 09:00 Kviberg 9 B B12 Play off A 1/16 Final   21011501  
Eimsbütteler TV MTV Treubund Lüneburg 3 0 12:10 Välen 4 B16 Play off A 1/32 Final   21005904 INFO
Bordeaux Elite FC Eimsbütteler TV 3 4 P 12:20 Överåsvallen B15 Play off A 1/32 Final   21001104 INFO
BK Häcken Eimsbütteler TV 2 0 12:40 Gamlestadsvallen 1 G18 Play off B 1/16 Final   21004105 INFO
IFK Lidingö FK Vit Eimsbütteler TV 2 4 6 P 13:00 Skatås 2 B12 Play off A 1/8 Final   21005305 INFO
Eimsbütteler TV North American All stars 2 1 13:10 Slottskogsvallen B13 Play off A 1/16 Final   21000905 INFO
Eimsbütteler TV 2 Azzurri 3 7 17:00 Skatås 3 B12 Play off A 1/4 Final   21005408 INFO
Weiche e.V., ETSV Eimsbütteler TV 3 4 P 17:10 Frejaplan B15 Play off A 1/16 Final   21010709 INFO
Eimsbütteler TV Lizzy Football Club 2 1 17:20 Åkeredsvallen 1 B16 Play off A 1/16 Final   21006208 INFO
Eimsbütteler TV FC Bangkok 0 2 17:20 Sälöfjordsplan 2 B13 Play off A 1/8 Final   21007808 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
FK Lillehammer Eimsbütteler TV 3 0 08:00 Kviberg 2 B16 Play off A 1/8 Final   22001500 INFO
IF Elfsborg Eimsbütteler TV 4 1 08:00 Heden 4 B15 Play off A 1/8 Final   22000400 INFO
Gothia Cup is using