Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

Prep School Lions

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Prep School Lions 3 IF Hallby 1 1 08:00 Skatås 3 B12 Grp 23   20005400 INFO
Prep School Lions 1 VSK Osterholz-Scharmbeck 4 0 08:00 Kviberg 17 B13 Grp 22   20003200 INFO
Prep School Lions 3 Azalea BK 2 0 08:00 Kviberg 3 B13 Grp 18   20001600 INFO
Prep School Lions 4 Alexandria Sporting Club 0 1 08:00 Kviberg 10 A B12 Grp 22   20013000 INFO
Prep School Lions 2 IF Väster 3 0 08:50 Kviberg 3 B13 Grp 21   20001601 INFO
Prep School Lions Bollstanäs SK 2 1 0 08:50 Woody Arena (Kviberg) B14 Grp 17   20001901 INFO
Prep School Lions 5 Malmö City FC 2 6 0 09:40 Kviberg 9 A B12 Grp 29   20011402 INFO
Prep School Lions 2 CA Intercups Mexico 2 1 3 10:30 Kviberg 10 A B12 Grp 25   20013003 INFO
Sollentuna FK Prep School Lions 1 1 12 10:30 Kviberg 10 B B12 Grp 27   20013103 INFO
Prep School Lions 2 JSSL Arsenal Singapore 2 6 3 11:20 Kviberg 10 A B11 Grp 17   20013004 INFO
Prep School Lions 3 Kärra KIF 2 3 1 11:20 Skatås 2 B11 Grp 12   20005304 INFO
Stenungsunds IF Prep School Lions 4 0 4 11:50 Majvallen B13 Grp 3   20001304 INFO
Jonsereds IF Prep School Lions 1 1 4 12:10 Skatås 4 B11 Grp 18   20005505  
IFK Göteborg 2 Prep School Lions 1 1 3 14:30 Skatås 3 B12 Play off A 1/64 Final   20005406 INFO
Prep School Lions 3 Prep School Lions 4 3 1 14:30 Skatås 4 B12 Play off A 1/64 Final   20005506 INFO
Prep School Lions 3 Prep School Lions 4 3 1 14:30 Skatås 4 B12 Play off A 1/64 Final   20005506 INFO
SC Nienstedten Prep School Lions 3 4 2 16:30 Kviberg 12 B13 Play off A 1/64 Final   20002707 INFO
Skene IF Prep School Lions 3 0 16:30 Kviberg 14 B14 Play off A 1/64 Final   20002908 INFO
ENTENTE OSTEN LUXEMBOURG Prep School Lions 2 3 1 P 16:30 Kviberg 15 B13 Play off A 1/64 Final   20003008 INFO
Gatika Milan Scuola Prep School Lions 1 1 2 16:40 Kviberg 16 B13 Play off A 1/64 Final   20003108 INFO
Prep School Lions Academy Elite 1 0 17:40 Härlanda 1 B15 Play off A 1/64 Final   20009810 INFO
Prep School Lions 3 Örgryte IS Blue 4 3 P 18:00 Kviberg 4 B11 Play off A 1/32 Final   20001808 INFO
Prep School Lions 1 JSSL Arsenal Singapore 1 2 8 18:00 Kviberg 9 B B11 Play off A 1/32 Final   20011508 INFO
Prep School Lions 2 Beirut FAC 9 2 18:00 Kviberg 10 B B11 Play off A 1/32 Final   20013108 INFO
Eimsbütteler TV 2 Prep School Lions 1 3 0 18:40 Skatås 2 B12 Play off A 1/32 Final   20005309 INFO
Prep School Lions 5 Alexandria Sporting Club 2 3 18:40 Skatås 3 B12 Play off A 1/32 Final   20005409 INFO
Irsta IF Grön Prep School Lions 3 4 5 19:00 Kviberg 10 A B12 Play off A 1/32 Final   20013009 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Phoenix Football Academy Prep School Lions 1 2 0 08:00 Skatås 1 B13 Play off A 1/32 Final   21005200 INFO
Prep School Lions 2 Sondrio Calcio A.S Costiera 2 8 P 08:00 Kviberg 10 B B11 Play off A 1/16 Final   21013100 INFO
Prep School Lions 3 IF Väster 2 5 2 08:00 Kviberg 9 A B11 Play off A 1/16 Final   21011400  
Eimsbütteler TV 2 Prep School Lions 3 3 2 09:00 Kviberg 9 B B12 Play off A 1/16 Final   21011501  
Prep School Lions 2 Enebybergs IF 3 5 3 09:50 Kviberg 10 B B12 Play off B 1/64 Final   21013102 INFO
VfL Westercelle Prep School Lions 2 0 11:00 Kviberg 21 B15 Play off A 1/32 Final   21003603 INFO
Prep School Lions 3 Lizzy Football Club 0 11 12:00 Skatås 3 B11 Play off A 1/8 Final   21005404 INFO
Prep School Lions 4 Danderyds SK 3 0 13:10 Åby 2 B13 Play off B 1/32 Final   21010105 INFO
MAS Mostar Prep School Lions 2 7 3 13:40 Kviberg 10 B B12 Play off B 1/32 Final   21013106 INFO
Prep School Lions 4 A.S. México 5 3 P 19:20 Härlanda 2 B13 Play off B 1/16 Final   21011010 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Prep School Lions 4 Bath & Wiltshire Boys FA 0 1 09:10 Härlanda 1 B13 Play off B 1/8 Final   22009801 INFO
Gothia Cup is using