Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

IF Väster

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IF Väster Bærum SK 1 1 2 09:00 Åkeredsvallen 1 B14 Grp 11   18006201 INFO
Tekkers Academy Bahrain IF Väster 1 1 1 10:10 Åby 8 B11 Grp 23   18011100 INFO
IF Väster JSSL Arsenal Singapore 0 0 10:40 Guldheden Södra G13 Grp 2   18000802 INFO
Broxburn Athletic Colts United IF Väster 1 0 10:40 Gamlestadsvallen 1 B13 Grp 21   18004102 INFO
AFM Avangard IF Väster 1 9 0 11:40 Välen 6 B12 Grp 15   18006102  
IF Väster 2 Prep School Lions 5 4 7 12:30 Kviberg 10 A B12 Grp 29   18013003 INFO
IF Väster Östansbo IS 4 0 13:00 Inlag 8 B15 Grp 55   18009004 INFO
International SA IF Väster 2 2 5 14:10 Skatås 2 B11 Grp 15   18005305 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IF Väster FK Lillehammer 2 2 0 11:00 Kviberg 2 B13 Grp 21   19001502 INFO
CD Inter Vista Alegre 1 IF Väster 2 1 11:30 Åkeredsvallen 3 B14 Grp 11   19006403 INFO
IF Väster 2 Alexandria Sporting Club 1 2 1 12:30 Skatås 4 B11 Grp 15   19005503 INFO
IF Väster 1 Kista SC 2 6 0 12:30 Välen 6 B12 Grp 15   19006103 INFO
IF Väster 1 IF Brommapojkarna 3 2 12:50 Åby 4 B11 Grp 23   19010303 INFO
BSV Eintracht Mahlsdorf IF Väster 0 2 13:40 Inlag 5 B15 Grp 55   19008705 INFO
Malmö City FC 2 IF Väster 2 0 2 14:10 Kviberg 9 A B12 Grp 29   19011405  
IFK Viksjö IF Väster 0 1 15:30 Guldheden Södra G13 Grp 2   19000807 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Prep School Lions 2 IF Väster 3 0 08:50 Kviberg 3 B13 Grp 21   20001601 INFO
IF Väster 1 Fc Franconville PB 2 6 08:50 Ruddalen 4 B12 Grp 15   20006801 INFO
IF Väster Alnö IF 2 1 08:50 Ruddalen 1 B14 Grp 11   20006501 INFO
Specifique FA Tunisia 1 IF Väster 2 0 3 10:30 Kviberg 4 B12 Grp 29   20001803 INFO
Skalborg SK IF Väster 0 5 10:40 Inlag 10 B15 Grp 55   20009203 INFO
JSC Pitray-Olier Paris 2 IF Väster 1 0 2 11:20 Åby 8 B11 Grp 23   20011104 INFO
JyPK 03 United IF Väster 1 0 11:50 Guldheden Södra G13 Grp 2   20000804 INFO
IFK Lidingö FK IF Väster 2 0 3 12:10 Skatås 2 B11 Grp 15   20005305 INFO
IFK Lidingö FK Vit IF Väster 2 7 2 14:30 Skatås 2 B12 Play off A 1/64 Final   20005306 INFO
IF Väster Walddörfer SV 2 2 0 16:20 Välen 2 B14 Play off B 1/64 Final   20005709 INFO
IF Väster Kungsbacka IF 6 7 P WO 17:50 Inlag 8 B15 Play off A 1/64 Final   20009009  
IF Väster 2 Alexandria Sporting Club 2 8 3 18:00 Kviberg 9 A B11 Play off A 1/32 Final   20011408  

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Prep School Lions 3 IF Väster 2 5 2 08:00 Kviberg 9 A B11 Play off A 1/16 Final   21011400  
IF Väster 1 KFV Segeberg 2 1 15 08:00 Åby 4 B11 Play off A 1/16 Final   21010300 INFO
IF Väster 1 Lekstorps IF 2 6 4 P 09:00 Välen 6 B12 Play off B 1/64 Final   21006101 INFO
IF Väster Marin FC 0 3 09:50 Kviberg 24 B13 Play off B 1/32 Final   21009302 INFO
IF Väster Fornebu FK 0 1 10:50 Välen 3 B14 Play off B 1/32 Final   21005803 INFO
Hutchison Vale 2 IF Väster 1 5 0 13:00 Välen 6 B12 Play off B 1/32 Final   21006105 INFO
IF Väster Jitex Mölndal BK 1 3 1 P 17:30 Majvallen G13 Play off B 1/8 Final   21001308 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Lillestrøm SK IF Väster 5 4 P 11:40 Kviberg 11 G13 Play off B 1/4 Final   22002603 INFO
Gothia Cup is using