Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

Lerums IS

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Boo FF 2 Lerums IS 0 0 09:00 Kviberg 23 B13 Grp 11   18003800 INFO
Azzurri Lerums IS 2 5 0 09:50 Härlanda 1 B14 Grp 32   18009801 INFO
ENTENTE OSTEN LUXEMBOURG Lerums IS 1 1 5 09:50 Kortedalavallen B14 Grp 28   18004201 INFO
Spånga IS FK Lerums IS 0 4 10:40 Kviberg 3 G13 Grp 5   18001602 INFO
Lerums IS Blau-Weiß 96 Schenefeld 1 0 12:20 Kviberg 12 B15 Grp 20   18002704 INFO
IFK Lidingö FK Lerums IS 2 3 15:20 Gamlestadsvallen 1 B16 Grp 28   18004107 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Lerums IS FC Rueil Malmaison 12 0 10:30 Kviberg 24 G13 Grp 5   19009301 INFO
Lerums IS Euro Sports Brasil 4 2 10:50 Kviberg 13 B16 Grp 28   19002801 INFO
Lerums IS Phoenix Football Academy 0 4 11:30 Kviberg 25 B13 Grp 11   19012502 INFO
Lerums IS 2 FC Judenburg 0 6 13:50 Kviberg 16 B14 Grp 32   19003105 INFO
Lerums IS 1 Skiljebo SK 0 4 14:00 Kviberg 21 B14 Grp 28   19003605 INFO
IS Halmia Lerums IS 0 3 14:40 Gamlestadsvallen 2 B15 Grp 20   19011606 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Lerums IS 1 IFK Stocksund Vit 0 6 08:00 Kviberg 23 B14 Grp 28   20003800 INFO
Lerums IS 2 IFK Stocksund Blå 0 0 08:50 Gamlestadsvallen 1 B14 Grp 32   20004101 INFO
Lerums IS AF Castelo Branco 2 0 2 09:40 Kviberg 18 B15 Grp 20   20003302 INFO
Marin FC Lerums IS 0 3 10:30 Skatås 1 G13 Grp 5   20005203 INFO
Lerums IS Abu Dhabi Youth FC 3 3 11:40 Kviberg 22 B16 Grp 28   20003704 INFO
Lerums IS Gaza UNRWA Football Team 0 7 12:40 Kviberg 16 B13 Grp 11   20003105 INFO
Swindon Town FITC Lerums IS 2 1 6 14:50 Kviberg 19 B14 Play off B 1/64 Final   20003407 INFO
Lerums IS 1 Triangelns IK 6 1 15:40 Kviberg 12 B14 Play off B 1/64 Final   20002706 INFO
Mossens BK Lerums IS 3 2 P 18:10 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) B15 Play off A 1/64 Final   20013310 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
TDT Brasil Lerums IS 2 1 3 09:00 Gamlestadsvallen 1 B14 Play off B 1/32 Final   21004101 INFO
Lerums IS 1 Älvängens IK 2 0 10:10 Kviberg 22 B14 Play off B 1/32 Final   21003702  
Örgryte IS Lerums IS 5 0 10:50 Härlanda 1 B16 Play off A 1/32 Final   21009803 INFO
Ooredoo Football Academy Lerums IS 3 1 10:50 Kviberg 15 B13 Play off B 1/32 Final   21003003 INFO
Lerums IS IK Zenith 3 1 12:10 Välen 2 G13 Play off A 1/8 Final   21005704 INFO
Greensboro United Lerums IS 1 4 5 P 15:50 Bergsjövallen 1 B14 Play off B 1/16 Final   21004405 INFO
Lekstorps IF Lerums IS 2 0 1 17:00 Kviberg 14 B14 Play off B 1/16 Final   21002908  
Lerums IS AIK FF 3 0 17:00 Kortedalavallen G13 Play off A 1/4 Final   21004208 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Lerums IS 2 IFK Västervik 1 0 08:00 Kviberg 22 B14 Play off B 1/8 Final   22003700 INFO
Örgryte IS Lerums IS 1 2 0 08:00 Kviberg 13 B14 Play off B 1/8 Final   22002800 INFO
KFV Segeberg Lerums IS 4 2 P 11:40 Heden 3 G13 Play off A Semifinal   22000303 INFO
Sandsbro AIK Lerums IS 2 4 5 P 13:00 Kviberg 18 B14 Play off B 1/4 Final   22003303 INFO
Odense kammeraternes SK Lerums IS 2 1 2 17:40 Woody Arena (Kviberg) B14 Play off B Semifinal   22001908 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Walddörfer SV 1 Lerums IS 2 3 0 14:00 Heden 4 B14 Play off B Final   23000404 INFO
Gothia Cup is using