Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

Örgryte IS

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Örgryte IS Colegio Saint Clair  0 3 09:00 Kviberg 18 B14 Grp 24   18003300 INFO
Örgryte IS 1 FC Rueil Malmaison 2 3 09:50 Heden 5 B12 Grp 2   18000501 INFO
Örgryte IS Marin FC 2 0 10:40 Härlanda 1 B13 Grp 10   18009802 INFO
Örgryte IS 2 IF Hallby 4 1 10:50 Kviberg 9 A B12 Grp 23   18011401  
Örgryte IS Red JSSL Arsenal Singapore 2 0 1 10:50 Skatås 4 B11 Grp 17   18005501 INFO
Örgryte IS IK Zenith 2 3 11:50 Åby 9 G12 Grp 8   18011202 INFO
Örgryte IS FC Beyond 6 0 13:30 Slottskogsvallen B18 Grp 2   18000905 INFO
Örgryte IS EFF Abu Dhabi 1 0 13:40 Kviberg 15 B16 Grp 17   18003005 INFO
Örgryte IS Blue Sunrise Football 2 16 1 15:00 Skatås 4 B11 Grp 9   18005506 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Skiljebo SK Örgryte IS 0 1 09:30 Kviberg 18 B16 Grp 17   19003300 INFO
Vasastan BK 1 Örgryte IS 1 3 0 09:50 Heden 6 B12 Grp 2   19000601 INFO
TV Welle Örgryte IS 1 6 10:00 Heden 3 B18 Grp 2   19000301 INFO
Prep School Lions 3 Örgryte IS 2 2 1 10:50 Skatås 3 B12 Grp 23   19005401 INFO
Prep School Lions 2 Örgryte IS Red 8 0 11:40 Skatås 3 B11 Grp 17   19005402 INFO
Eskilsminne IF 2 Örgryte IS 1 0 11:40 Skatås 1 B14 Grp 24   19005202 INFO
Tyre FA Örgryte IS Blue 0 3 11:40 Kviberg 20 B11 Grp 9   19003502 INFO
Topskor Indonesia Örgryte IS 3 0 11:50 Kviberg 2 B13 Grp 10   19001503 INFO
KFV Segeberg 2 Örgryte IS 8 1 14:30 Åby 4 G12 Grp 8   19010305 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Space/Ordin Örgryte IS 4 2 08:00 Bergsjövallen 3 B13 Play off A 1/32 Final   21004600 INFO
Mjölby Södra IF Örgryte IS 0 1 10:00 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) B14 Play off B 1/32 Final   21013302 INFO
Näsets SK 1 Örgryte IS Red 4 1 10:40 Välen 6 B11 Play off B 1/32 Final   21006103 INFO
Örgryte IS Lerums IS 5 0 10:50 Härlanda 1 B16 Play off A 1/32 Final   21009803 INFO
Örgryte IS Askims IK 0 2 11:40 Åby 4 G12 Play off B 1/8 Final   21010304 INFO
Örgryte IS Stars'n Stripes 6 0 15:00 Heden 4 B18 Play off A 1/16 Final   21000406 INFO
Örgryte IS 1 IFK Viksjö 3 0 15:30 Heden 6 B12 Play off B 1/32 Final   21000608 INFO
Örgryte IS IFK Stocksund Blå 5 3 P 16:10 Kviberg 17 B14 Play off B 1/16 Final   21003207 INFO
Örgryte IS Åsane IL 2 1 18:10 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) B16 Play off A 1/16 Final   21013309 INFO
Högsby IK Örgryte IS 1 1 2 19:30 Åby 8 B12 Play off B 1/16 Final   21011111 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Örgryte IS Lerums IS 1 2 0 08:00 Kviberg 13 B14 Play off B 1/8 Final   22002800 INFO
Kungsbacka IF 1 Örgryte IS 1 2 4 08:50 Kviberg 9 A B12 Play off B 1/8 Final   22011401 INFO
Örgryte IS Leiknir 1 2 09:10 SKF Arena B16 Play off A 1/8 Final   22000201 INFO
Örgryte IS Bankeryds SK 0 1 09:10 Gamlestadsvallen 1 B18 Play off A 1/8 Final   22004101 INFO
VfL Westercelle Örgryte IS 5 4 P 13:00 Woody Arena (Kviberg) B14 Play off B 1/4 Final   22001904 INFO
Örgryte IS 1 Barkarö SK 2 0 1 13:30 Heden 5 B12 Play off B 1/4 Final   22000506 INFO
Gothia Cup is using