Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Ridabu IL Linköping Kenty DFF Cerise 0 6 09:00 Lemmingvallen 1 1/32 Final   21004301 INFO
NSA Rockets FC 2 1 09:00 Bergsjövallen 2 1/32 Final   21004501 INFO
Lørenskog IF KGS Wittmund 4 0 09:00 Inlag 9 1/32 Final   21009101 INFO
Bollnäs GIF Rynninge/Hovsta 4 5 09:00 Lemmingvallen 2 1/32 Final   21013401 INFO
Randesund IL 2 Gideonsbergs IF 0 2 09:50 Välen 3 1/32 Final   21005802 INFO
Kvaløya Sportsklubb Team Hudik/Näsviken 5 0 10:00 Grimbo 1 1/32 Final   21007302 INFO
St. Paul Blackhawks 2 Limay Ville 2 0 10:00 Åby 5 1/32 Final   21010402 INFO
Hofors AIF Vänersborgs FK 0 6 10:00 Backavallen 2 1/32 Final   21012802 INFO
Bergnäsets AIK Markham School 3 0 10:10 Överåsvallen 1/32 Final   21001102 INFO
Tallboda IF/Vikingstad Hörby FF 0 1 12:00 Frejaplan 1/16 Final   21010704 INFO
Infulene D Rynninge/Hovsta 5 6 P 13:20 Kviberg 2 1/16 Final   21001505 INFO
Norrstrands IF NSA 3 0 WO 13:30 Kviberg 12 1/16 Final   21002705  
IFK Nyköping/Hargs BK Lørenskog IF 3 0 13:30 Inlag 8 1/16 Final   21009005 INFO
Vittsjö GIK Linköping Kenty DFF Cerise 1 0 13:40 Kviberg 11 1/16 Final   21002605 INFO
Bele Barkarby IF IL Jotun 3 1 13:50 Kviberg 14 1/16 Final   21002906 INFO
Valbo FF Gideonsbergs IF 3 0 13:50 Ruddalen 5 1/16 Final   21012606 INFO
AC Gilleleje St. Paul Blackhawks 2 5 0 14:00 Överåsvallen 1/16 Final   21001105 INFO
Abu Dhabi Youth FC Vänersborgs FK 0 6 14:00 Grimbo 3 1/16 Final   21007506 INFO
Lillestrøm SK Kvaløya Sportsklubb 5 0 14:00 Grimbo 4 1/16 Final   21007606 INFO
Villastadens IF Märsta IK 0 2 14:10 Ruddalen 1 1/16 Final   21006506 INFO
Tromsø IL Alsike IF 4 0 14:10 Sälöfjordsplan 1 1/16 Final   21007706 INFO
Glumslövs FF Södra Sandby IF 4 0 14:10 Tuvevallen 2 1/16 Final   21008106 INFO
Henåns IF Bagarmossen Kärrtorp BK 0 2 15:00 Överåsvallen 1/16 Final   21001106 INFO
Hondarribi SSC Hagen Ahrensburg 2 4 P 15:30 Kviberg 13 1/16 Final   21002807 INFO
Gimo IF FK Bergnäsets AIK 0 5 15:40 Guldheden Södra 1/16 Final   21000807 INFO
Hörby FF AC Gilleleje 0 1 18:00 Inlag 10 1/8 Final   21009209 INFO
Rynninge/Hovsta Norrstrands IF 4 6 P 18:30 Kviberg 2 1/8 Final   21001508 INFO
Lillestrøm SK Tromsø IL 1 4 18:50 Krokängsplan 1/8 Final   21008209 INFO
Vittsjö GIK Bele Barkarby IF 2 4 P 19:00 Kortedalavallen 1/8 Final   21004210 INFO
Bagarmossen Kärrtorp BK Valbo FF 1 0 19:10 Slottskogsvallen 1/8 Final   21000909 INFO
Märsta IK SSC Hagen Ahrensburg 7 0 19:30 Lemmingvallen 1 1/8 Final   21004311 INFO
Glumslövs FF Vänersborgs FK 0 1 19:30 Tuvevallen 1 1/8 Final   21008009 INFO
IFK Nyköping/Hargs BK Bergnäsets AIK 2 0 19:40 Inlag 8 1/8 Final   21008311 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
AC Gilleleje Bagarmossen Kärrtorp BK 0 1 12:40 Kviberg 3 1/4 Final   22001604 INFO
Bele Barkarby IF Tromsø IL 2 3 12:40 Kviberg 11 1/4 Final   22002604 INFO
Norrstrands IF Vänersborgs FK 2 1 12:40 Kviberg 13 1/4 Final   22002804 INFO
IFK Nyköping/Hargs BK Märsta IK 6 4 P 12:40 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/4 Final   22013304 INFO
IFK Nyköping/Hargs BK Norrstrands IF 0 1 16:40 Woody Arena (Kviberg) Semifinal   22001907 INFO
Bagarmossen Kärrtorp BK Tromsø IL 0 2 17:00 Kviberg 2 Semifinal   22001507 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Tromsø IL Norrstrands IF 2 1 12:40 SKF Arena Final   23000203 INFO
Gothia Cup is using