Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Alvesta GIF Nässjö FF 5 3 P 09:00 Kviberg 18 1/32 Final   21003301 INFO
San Francisco Seals 1 San Francisco Seals 2 4 0 10:10 Bergsjövallen 3 1/32 Final   21004602 INFO
Go-Pro Sports Bälinge IF 2 4 P 10:40 Kviberg 17 1/32 Final   21003203 INFO
FC Rueil Malmaison Blau-Weiß 96 Schenefeld 0 2 11:10 Bergsjövallen 2 1/32 Final   21004503 INFO
Ersmarks IK Danderyds SK 3 4 P 11:10 Åby 1 1/32 Final   21010003 INFO
KFV Segeberg Sandvikens IF 2 9 0 11:10 Åby 2 1/32 Final   21010103 INFO
Lindome GIF Arbrå BK 5 0 11:20 Inlag 6 1/32 Final   21008803 INFO
Worcestershire Schools FA Salem DFF 3 0 11:40 Kviberg 17 1/32 Final   21003204 INFO
ÖV United Gammelstads IF 2 0 P 12:10 Åby 2 1/32 Final   21010104 INFO
Vänersborgs IF IK Viljan 0 2 12:30 Inlag 8 1/32 Final   21009004 INFO
OGC Nice Rynninge/Hovsta 4 0 12:40 Kviberg 24 1/32 Final   21009305 INFO
IF VP Uppsala/IFK Mariehamn IFK Arvidsjaur DFK 2 0 12:50 Kviberg 15 1/32 Final   21003005 INFO
Alviks IK Linköping Kenty DFF Cerise 3 1 13:10 Kviberg 21 1/32 Final   21003605 INFO
Boo FF Åkarps IF 2 0 13:10 Lemmingvallen 1 1/32 Final   21004305 INFO
Ängelholms FF Floby IF 2 0 13:50 Välen 3 1/32 Final   21005806 INFO
Östansbo IS DFK Värmbol 6 2 13:50 Inlag 5 1/32 Final   21008706 INFO
Santa Monica United Matfors IF 5 0 14:00 Rosenhill 1/32 Final   21013506 INFO
Alnö IF Torup/Rydö FF 3 2 P 15:00 Slättadamm 1 1/32 Final   21006907 INFO
Team Odense Q 2 Austin Lonestars 0 4 15:00 Rosenhill 1/32 Final   21013507 INFO
Valbo FF Skiljebo SK 6 7 P 15:10 Ruddalen 1 1/32 Final   21006507 INFO
Emmaboda IS TSV Abbehausen 1 0 15:20 Välen 1 1/32 Final   21005607 INFO
Roanoke Star Assyriska FF 0 1 15:20 Ruddalen 2 1/32 Final   21006607 INFO
Mölndal Fotboll Västerås BK30 2 4 3 P 15:20 Grimbo 2 1/32 Final   21007407 INFO
Kristianopel/Ramdala Blackburn FC 3 0 WO 15:30 Grimbo 1 1/32 Final   21007307  
Älta IF Romfartuna GIF 1 0 15:30 Krokängsplan 1/32 Final   21008207 INFO
KFV Segeberg Lindome GIF 2 1 15:30 Inlag 6 1/16 Final   21008806  
Växjö DFF Sandåkerns SK 4 0 P 15:40 Bravida Arena 1/32 Final   21013207 INFO
Västanfors IF Team Hudik/Näsviken 1 0 16:00 Överåsvallen 1/32 Final   21001107 INFO
Alvesta GIF Danderyds SK 6 5 P 16:30 Åby 1 1/16 Final   21010008 INFO
San Francisco Seals 1 Bälinge IF 6 0 16:30 Lemmingvallen 2 1/16 Final   21013407 INFO
IK Viljan ÖV United 3 0 17:00 Inlag 8 1/16 Final   21008309 INFO
Worcestershire Schools FA Blau-Weiß 96 Schenefeld 7 0 18:00 Kviberg 15 1/16 Final   21003008 INFO
Santa Monica United Ängelholms FF 4 0 18:00 Tuvevallen 2 1/16 Final   21000908 INFO
IF VP Uppsala/IFK Mariehamn Alviks IK 0 6 18:30 Gamlestadsvallen 2 1/16 Final   21011609 INFO
Lira BK Östansbo IS 8 0 18:40 Inlag 9 1/16 Final   21009110 INFO
OGC Nice Boo FF 5 1 19:00 Kviberg 18 1/16 Final   21003309 INFO
Austin Lonestars Alnö IF 0 3 P 19:00 Slättadamm 1 1/16 Final   21006910 INFO
Prior Lake Soccer Club Älta IF 2 0 19:30 Grimbo 1 1/16 Final   21007310 INFO
Ulricehamns IFK Växjö DFF 1 2 19:30 Backavallen 2 1/16 Final   21012811 INFO
IF Eker Örebro Skiljebo SK 0 3 19:50 Ruddalen 1 1/16 Final   21006511 INFO
Emmaboda IS Assyriska FF 0 1 19:50 Ruddalen 2 1/16 Final   21006611 INFO
Mölndal Fotboll Kristianopel/Ramdala 0 1 19:50 Krokängsplan 1/16 Final   21008210 INFO
Tyresö FF 2 Västanfors IF 3 4 P 20:00 Guldheden Södra 1/16 Final   21000811 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Alvesta GIF IK Viljan 6 4 P 08:00 Kviberg 16 1/8 Final   22003100 INFO
Santa Monica United Skiljebo SK 3 0 08:00 Kviberg 25 1/8 Final   22012500 INFO
Kristianopel/Ramdala Prior Lake Soccer Club 7 6 P 09:00 Kviberg 16 1/8 Final   22003101 INFO
San Francisco Seals 1 OGC Nice 6 5 P 09:00 Kviberg 24 1/8 Final   22009301 INFO
Västanfors IF Assyriska FF 1 2 09:00 Kviberg 25 1/8 Final   22012501 INFO
Lira BK KFV Segeberg 0 5 10:00 Kviberg 16 1/8 Final   22003102 INFO
Växjö DFF Alnö IF 1 0 10:00 Kviberg 24 1/8 Final   22009302 INFO
Alviks IK Worcestershire Schools FA 4 2 10:00 Kviberg 25 1/8 Final   22012502 INFO
Alvesta GIF Santa Monica United 0 5 13:30 Kviberg 14 1/4 Final   22002905 INFO
Kristianopel/Ramdala San Francisco Seals 1 1 0 13:30 Kviberg 16 1/4 Final   22003103 INFO
Assyriska FF KFV Segeberg 0 5 14:30 Kviberg 14 1/4 Final   22002906  
Växjö DFF Alviks IK 1 2 14:30 Kviberg 16 1/4 Final   22003104 INFO
KFV Segeberg Alviks IK 2 0 19:30 Kviberg 13 Semifinal   22002809 INFO
Santa Monica United Kristianopel/Ramdala 3 0 19:30 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) Semifinal   22013309 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Santa Monica United KFV Segeberg 3 0 12:40 Heden 4 Final   23000403 INFO
Gothia Cup is using