Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Skrea IF Irsta IF 2 0 08:00 Kviberg 2 1/32 Final   21001500 INFO
FC Staffanstorp Linköping Kenty DFF Vit 4 1 08:00 Kviberg 3 1/32 Final   21001600 INFO
Tölö IF IF Väster/Näsets SK 3 1 08:00 Inlag 2 1/32 Final   21008400 INFO
Zamwill Morön BK 6 0 08:00 Inlag 5 1/32 Final   21008700 INFO
Heffnersklubban BK Sandvikens IF 1 1 5 09:00 Guldheden Södra 1/32 Final   21000801 INFO
Andromeda SC FC Beyond 2 1 09:00 Slottskogsvallen 1/32 Final   21000901 INFO
Gimonäs Umeå IF Eskilsminne IF 0 2 09:00 Woody Arena (Kviberg) 1/32 Final   21001901 INFO
Stenkullen GoIK IFK Örby 4 1 09:00 Kviberg 19 1/32 Final   21003401 INFO
SK Haugar Lekstorps IF 6 0 09:00 Kviberg 23 1/32 Final   21003801 INFO
Hvetlanda GIF Sävedalens IF 1 2 09:00 Bergsjövallen 1 1/32 Final   21004401 INFO
Sollentuna FK 1 Södra United IF 3 0 09:00 Bergsjövallen 3 1/32 Final   21004601 INFO
Askims IK IFK Strömstad 1 5 09:00 Välen 1 1/32 Final   21005601 INFO
Våmbs IF Sollentuna FK 2 2 0 09:00 Välen 2 1/32 Final   21005701 INFO
Skövde KIK Åhus IF 5 6 P 09:00 Välen 4 1/32 Final   21005901 INFO
Walddörfer SV TJK Legion Tallinn 7 8 P 09:00 Ruddalen 2 1/32 Final   21006601 INFO
Team Odense Q 1 QBIK 4 0 09:00 Sälöfjordsplan 1 1/32 Final   21007701 INFO
FC Honka Västerås BK30 1 2 0 09:00 Sälöfjordsplan 2 1/32 Final   21007801 INFO
FC Djursholm Modo FF 3 0 09:00 Tuvevallen 1 1/32 Final   21008001 INFO
Greve Fodbold Forsby FF 3 0 09:00 Inlag 4 1/32 Final   21008601 INFO
Swindon Town FITC Tallboda IF 2 3 09:00 Inlag 6 1/32 Final   21008801 INFO
Gamla Upsala SK Piteå IF 4 1 09:00 Härlanda 2 1/32 Final   21011001 INFO
Kristianstad DFF IK Arvika Fotboll 4 1 09:10 Tuvevallen 2 1/32 Final   21008101 INFO
IF Böljan Skultorps IF 3 2 P 10:00 Slättadamm 1 1/32 Final   21006902 INFO
ASD Femminile Inter Milano Charlo, SoGK 8 0 10:00 Bravida Arena 1/32 Final   21013202 INFO
FC Staffanstorp Skrea IF 3 0 12:20 Kviberg 12 1/16 Final   21002704 INFO
IF Brommapojkarna TJK Legion Tallinn 2 0 13:10 Välen 1 1/16 Final   21005605 INFO
Vaksala SK Våmbs IF 2 1 13:10 Välen 2 1/16 Final   21005705  
Tölö IF Zamwill 4 6 P 13:10 Inlag 2 1/16 Final   21008405 INFO
Gamla Upsala SK Eskilsminne IF 5 2 P 13:10 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/16 Final   21013305 INFO
Stenkullen GoIK SK Haugar 1 2 13:20 Kviberg 13 1/16 Final   21002805 INFO
IFK Osby IFK Strömstad 5 1 13:20 Välen 4 1/16 Final   21005905 INFO
FC Connecticut Team Odense Q 1 1 4 13:20 Sälöfjordsplan 2 1/16 Final   21007805 INFO
FC Djursholm FC Honka 6 7 P 13:20 Krokängsplan 1/16 Final   21008205 INFO
Tallboda IF Greve Fodbold 0 8 13:20 Inlag 6 1/16 Final   21008804  
Sävedalens IF Sollentuna FK 1 0 3 13:30 Kviberg 3 1/16 Final   21001605 INFO
Tyresö FF 1 Kristianstad DFF 7 1 13:30 Bravida Arena 1/16 Final   21013205 INFO
Backatorp IF Sandvikens IF 1 4 6 P 13:50 Heden 3 1/16 Final   21000306 INFO
Jitex Mölndal BK Andromeda SC 2 1 13:50 Heden 4 1/16 Final   21000405 INFO
ASD Femminile Inter Milano IF Böljan 5 1 14:10 Grimbo 2 1/16 Final   21007406 INFO
Stabæk Fotball Åhus IF 5 7 P 14:30 Guldheden Södra 1/16 Final   21000806 INFO
SK Haugar Sollentuna FK 1 4 1 17:50 Bergsjövallen 1 1/8 Final   21004407 INFO
Gamla Upsala SK FC Staffanstorp 0 1 18:10 Härlanda 2 1/8 Final   21011009 INFO
Sandvikens IF 1 Zamwill 0 1 18:20 Frejaplan 1/8 Final   21010710 INFO
FC Honka Team Odense Q 1 1 0 18:20 Backavallen 1 1/8 Final   21012708 INFO
Vaksala SK IF Brommapojkarna 0 5 18:40 Ruddalen 1 1/8 Final   21006510 INFO
Åhus IF IFK Osby 2 1 18:40 Ruddalen 2 1/8 Final   21006610 INFO
ASD Femminile Inter Milano Tyresö FF 1 2 0 18:50 Guldheden Södra 1/8 Final   21000810 INFO
Jitex Mölndal BK Greve Fodbold 1 3 P 19:00 Inlag 10 1/8 Final   21009210 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Zamwill IF Brommapojkarna 2 5 P 10:30 Överåsvallen 1/4 Final   22001102 INFO
ASD Femminile Inter Milano FC Staffanstorp 2 0 11:40 Heden 4 1/4 Final   22000403 INFO
Greve Fodbold Åhus IF 5 0 11:40 Valhalla IP 1/4 Final   22001003 INFO
FC Honka SK Haugar 1 2 11:40 Gamlestadsvallen 2 1/4 Final   22011603 INFO
IF Brommapojkarna ASD Femminile Inter Milano 0 1 16:40 Heden 4 Semifinal   22000407 INFO
Greve Fodbold SK Haugar 5 6 P 16:40 Överåsvallen Semifinal   22001106 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
ASD Femminile Inter Milano SK Haugar 1 0 11:00 Gamla Ullevi Final   23001202 INFO
Gothia Cup is using