Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Enskede IK 1 IF Brommapojkarna 3 3 1 08:00 Kviberg 11 1/32 Final   21002600 INFO
Enskede IK 2 Gasteizko Neskak 0 1 08:00 Lemmingvallen 1 1/32 Final   21004300 INFO
V. Frölunda IF Daro FC 2 1 08:00 Åkeredsvallen 3 1/32 Final   21006400 INFO
Rävåsens IK FC Djursholm 0 3 08:00 Grimbo 1 1/32 Final   21007300 INFO
Onsala BK Mossens BK 5 4 P 09:00 Inlag 10 1/16 Final   21009201 INFO
KFV Segeberg Solängens BK 5 0 09:00 Åby 1 1/16 Final   21010001 INFO
IFK Lidingö FK Lindö FF Norrköping 1 0 09:00 Åby 2 1/16 Final   21010101 INFO
The Calgary Foothills Soccer Club Scandia United SA 5 0 09:50 Ruddalen 5 1/16 Final   21012602 INFO
Ballerup-Skovlunde Fodbold San Francisco Lions 5 1 10:00 Bläsebovallen 1/16 Final   21005102 INFO
Assyriska FF BV Werther 5 4 P 10:00 Åkeredsvallen 2 1/16 Final   21006302 INFO
Team Odense Q Lekstorps IF 3 2 10:00 Grimbo 2 1/16 Final   21007402 INFO
Marin FC FH 1 2 4 P 10:00 Krokängsplan 1/16 Final   21008202 INFO
Sunderby SK IK Viljan 1 3 10:00 Inlag 1 1/16 Final   21008302 INFO
Södra Sandby IF Älvsjö AIK FF 1 0 10:00 Backavallen 1 1/16 Final   21012702 INFO
IF VP Uppsala/IFK Mariehamn Ulricehamns IFK 3 0 P 10:10 Slottskogsvallen 1/16 Final   21000902 INFO
Azalea BK Boo FF 2 0 5 10:10 Härlanda 2 1/16 Final   21011002 INFO
Boo FF 1 Enskede IK 1 3 5 P 12:00 Kortedalavallen 1/16 Final   21004203 INFO
IF Brommapojkarna 1 FC Djursholm 3 2 12:00 Rosenhill 1/16 Final   21013504 INFO
BK Astrio Gasteizko Neskak 1 2 12:10 Bergsjövallen 2 1/16 Final   21004504 INFO
AIK FF V. Frölunda IF 9 0 12:10 Ruddalen 1 1/16 Final   21006504 INFO
IK Viljan IFK Lidingö FK 0 2 14:30 Inlag 6 1/8 Final   21008805 INFO
KFV Segeberg Onsala BK 6 2 15:00 Inlag 9 1/8 Final   21009107 INFO
Assyriska FF The Calgary Foothills Soccer Club 0 10 15:30 Åkeredsvallen 1 1/8 Final   21006207 INFO
Enskede IK 1 Boo FF 2 0 1 16:00 Härlanda 2 1/8 Final   21011007 INFO
Gasteizko Neskak Ballerup-Skovlunde Fodbold 7 6 P 17:30 Kviberg 2 1/8 Final   21001507 INFO
Team Odense Q IF Brommapojkarna 1 0 1 17:30 Grimbo 3 1/8 Final   21007508 INFO
IF VP Uppsala/IFK Mariehamn AIK FF 0 1 18:00 Heden 3 1/8 Final   21000310 INFO
FH 1 Södra Sandby IF 4 3 P 18:00 Grimbo 4 1/8 Final   21007610 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
KFV Segeberg AIK FF 1 4 10:30 Heden 4 1/4 Final   22000402 INFO
Gasteizko Neskak FH 1 0 1 10:30 Majvallen 1/4 Final   22001302 INFO
IFK Lidingö FK The Calgary Foothills Soccer Club 0 4 10:30 Härlanda 2 1/4 Final   22011002 INFO
Boo FF 2 IF Brommapojkarna 1 7 8 P 10:30 Bravida Arena 1/4 Final   22013202 INFO
AIK FF FH 1 3 0 16:40 Heden 3 Semifinal   22000307 INFO
The Calgary Foothills Soccer Club IF Brommapojkarna 1 5 3 P 18:00 Överåsvallen Semifinal   22001107 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
AIK FF The Calgary Foothills Soccer Club 4 1 08:30 Gamla Ullevi Final   23001200 INFO
Gothia Cup is using