Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Kungsbacka IF Guldhedens IK 1 2 09:10 Inlag 8 1/32 Final   21009001 INFO
Rhos United Juniors Lørenskog IF 1 3 09:50 Frejaplan 1/32 Final   21010702 INFO
Tidaholms GIF ENTENTE OSTEN LUXEMBOURG 3 0 10:00 Kviberg 2 1/32 Final   21001502 INFO
Eds FF IFK Uppsala 3 4 P 10:00 Kviberg 12 1/32 Final   21002702 INFO
IS Halmia It's Just Football 3 1 10:00 Bergsjövallen 2 1/32 Final   21004502 INFO
Aalborg Chang Irvine Slammers 3 1 10:10 Bergsjövallen 1 1/32 Final   21004402 INFO
Space/Ordin Måbjerg IF 2 0 10:50 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/32 Final   21013303 INFO
Os TF Mölnlycke IF 3 1 11:00 Kviberg 22 1/32 Final   21003703  
FC Atromitos Halandriou BSV Kickers Emden 2 1 11:00 Ruddalen 1 1/32 Final   21006503 INFO
Ope IF Årsunda IF 0 1 11:00 Ruddalen 2 1/32 Final   21006603 INFO
FK Fjellhamar Skiold, SBK 1 2 0 11:00 Sälöfjordsplan 1 1/32 Final   21007703 INFO
La Salésienne de Paris 1 Oppsal IF 5 3 P 11:00 Sälöfjordsplan 2 1/32 Final   21007803 INFO
Stord Fotball ES. Eysines 0 1 11:00 Krokängsplan 1/32 Final   21008203 INFO
Näsets SK/Utsikten BK Academia Juvenil Lleida 7 6 P 11:10 Överåsvallen 1/32 Final   21001103 INFO
Atlas Lions Bankeryds SK 0 1 11:10 Åkeredsvallen 1 1/32 Final   21006203 INFO
Huskies Soccer Academy Gasteiz Futbol 1 2 11:50 Majvallen 1/32 Final   21001304 INFO
JFV Hanse Lübeck Lørenskog IF 4 1 14:00 Frejaplan 1/16 Final   21010706 INFO
Örgryte IS Stars'n Stripes 6 0 15:00 Heden 4 1/16 Final   21000406 INFO
IS Halmia IFK Uppsala 2 1 15:00 Kortedalavallen 1/16 Final   21004206 INFO
Tidaholms GIF Aalborg Chang 0 1 15:50 Kviberg 21 1/16 Final   21003607 INFO
Jönköpings Södra IF Guldhedens IK 4 1 15:50 Inlag 8 1/16 Final   21008308 INFO
Dallas Texans Bromley Juniors FC 2 1 16:00 Åkeredsvallen 2 1/16 Final   21006308 INFO
Årsunda IF Bankeryds SK 1 4 16:20 Ruddalen 2 1/16 Final   21006608 INFO
Hisingsbacka FC BK Häcken 0 3 16:30 Heden 4 1/16 Final   21000407 INFO
Strikers North Os TF 0 3 16:40 Bergsjövallen 2 1/16 Final   21004507 INFO
IFK Skövde FK FK Fjellhamar 2 1 16:40 Bravida Arena 1/16 Final   21013208 INFO
GAIS Gasteiz Futbol 8 7 P 16:50 Heden 3 1/16 Final   21000309 INFO
Phoenix Football Academy Space/Ordin 3 0 WO 16:50 Kviberg 15 1/16 Final   21003007  
Concordia Eschersheim FC Atromitos Halandriou 0 2 17:10 Åkeredsvallen 2 1/16 Final   21006309 INFO
Lusaka Youth Soccer Accademy Näsets SK/Utsikten BK 4 5 P 17:40 Guldheden Södra 1/16 Final   21000809 INFO
Sangre Chilena FC La Salésienne de Paris 1 3 1 18:00 Slottskogsvallen 1/16 Final   21008109 INFO
CEP Lorient ES. Eysines 2 0 18:20 Tuvevallen 1 1/16 Final   21008008 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
JFV Hanse Lübeck Näsets SK/Utsikten BK 2 1 09:10 Heden 4 1/8 Final   22000401 INFO
Phoenix Football Academy Aalborg Chang 4 0 09:10 Valhalla IP 1/8 Final   22001001 INFO
Dallas Texans FC Atromitos Halandriou 0 1 09:10 Överåsvallen 1/8 Final   22001101 INFO
Sangre Chilena FC CEP Lorient 1 0 09:10 Majvallen 1/8 Final   22001301 INFO
Jönköpings Södra IF GAIS 3 5 P 09:10 Kviberg 2 1/8 Final   22001501 INFO
Örgryte IS Bankeryds SK 0 1 09:10 Gamlestadsvallen 1 1/8 Final   22004101 INFO
Os TF IS Halmia 0 1 09:10 Kortedalavallen 1/8 Final   22004201 INFO
BK Häcken IFK Skövde FK 1 0 09:10 Gamlestadsvallen 2 1/8 Final   22011601 INFO
JFV Hanse Lübeck FC Atromitos Halandriou 6 5 P 15:30 Heden 4 1/4 Final   22000406 INFO
Phoenix Football Academy Sangre Chilena FC 1 0 15:30 Valhalla IP 1/4 Final   22001006 INFO
GAIS Bankeryds SK 0 1 15:30 Överåsvallen 1/4 Final   22001105 INFO
IS Halmia BK Häcken 1 4 15:30 Bravida Arena 1/4 Final   22013206 INFO
JFV Hanse Lübeck Phoenix Football Academy 1 0 20:00 SKF Arena Semifinal   22000210 INFO
Bankeryds SK BK Häcken 0 3 20:30 Överåsvallen Semifinal   22001109 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
JFV Hanse Lübeck BK Häcken 0 5 17:40 Gamla Ullevi Final   23001207 INFO
Gothia Cup is using