Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
ENTENTE OSTEN LUXEMBOURG Dingtuna GIF 5 3 P 15:40 Kviberg 24 1/64 Final   20009308  
Elite Soccer EFF Abu Dhabi 0 2 15:50 Lemmingvallen 2 1/64 Final   20013408 INFO
Tyre FA Precor 1 4 16:20 Kviberg 2 1/64 Final   20001509 INFO
St. Paul Blackhawks 2 St. Paul Blackhawks 1 0 2 16:30 Heden 3 1/64 Final   20000309 INFO
Mölndal Fotboll FC Gessel-Leerssen 12 1 16:30 Åby 5 1/64 Final   20010409 INFO
Guernsey Schools Katrineholms AIK 1 0 16:40 Kviberg 19 1/64 Final   20003409 INFO
IL Jotun Hong Kong FC 0 6 16:40 Härlanda 1 1/64 Final   20009809 INFO
KF/Dalvik 1 Väderstad IK 6 0 17:00 Tuvevallen 2 1/64 Final   20008110 INFO
Sioux South Diablos Eton College 1 3 17:00 Inlag 5 1/64 Final   20008709  
Juve Soccer Academy SA United SC Black 4 0 17:10 Woody Arena (Kviberg) 1/64 Final   20001909 INFO
FK Cementarnica 55 SSC Phoenix Kisdorf 1 3 17:10 Inlag 4 1/64 Final   20008609 INFO
Kubikenborgs IF Sandar IL 3 0 17:20 Ruddalen 5 1/64 Final   20012610 INFO
Södra Sandby IF Stars'n Stripes 2 0 17:30 Slottskogsvallen 1/64 Final   20000910 INFO
Oppsal IF 2 Tonbridge School 2 0 17:30 Överåsvallen 1/64 Final   20001110 INFO
The Football Academy Dubai Roanoke Star 0 1 17:40 Mossens IP 1/64 Final   20000710 INFO
Swindon Town FITC TSV Uesen 4 6 P 17:40 Kviberg 12 1/64 Final   20002708 INFO
Academy of Baghdad Karlbergs BK 0 2 17:40 Kviberg 23 1/64 Final   20003808 INFO
Asarums IF/FK FC Connecticut 2 1 18:10 Inlag 4 1/64 Final   20008610 INFO
AS Itrane Scandia United SA 7 6 P 18:30 Välen 4 1/64 Final   20005911 INFO
Tromsø IL 1 Rising Sun Soccer Academy 8 0 18:30 Grimbo 2 1/64 Final   20007411 INFO
Pateadores SC KF/Dalvik 2 4 3 P 18:30 Grimbo 4 1/64 Final   20007611 INFO
IFK Falköping FF Tingsryd United FC 4 0 18:30 Krokängsplan 1/64 Final   20008211 INFO
Project Playground FC Ramlösa Södra FF 0 1 18:40 Kviberg 13 1/64 Final   20002810 INFO
Cayyolu FC Tampa Dynamo FC 1 0 18:40 Frejaplan 1/64 Final   20010711 INFO
Abu Dhabi Youth FC Södermöre Komb 2 1 18:40 Kviberg 25 1/64 Final   20012510 INFO
Märsta IK Summerville SC 2 1 19:30 Välen 1 1/64 Final   20005612 INFO
Lilienthal-Falkenberg, SV IFK Viksjö 2 1 19:30 Välen 4 1/64 Final   20005912 INFO
Spårvägens FF FBK Karlstad 5 4 P 19:30 Tuvevallen 1 1/64 Final   20008012 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Assega Sports Academy Lidköpings FK 2 1 11:10 Guldheden Södra 1/32 Final   21000803 INFO
Euro Sports Brasil ENTENTE OSTEN LUXEMBOURG 2 4 12:10 Kviberg 23 1/32 Final   21003804 INFO
Vallens IF Juve Soccer Academy 1 0 12:20 Kviberg 2 1/32 Final   21001504 INFO
Charterhouse School Guernsey Schools 0 2 12:50 Kviberg 14 1/32 Final   21002905 INFO
KL Youth Soccer Abu Dhabi Youth FC 3 1 13:40 Kviberg 17 1/32 Final   21003206 INFO
BK Derby EFF Abu Dhabi 0 1 13:40 Gamlestadsvallen 1 1/32 Final   21004106 INFO
Piteå IF Hong Kong FC 1 2 13:40 Kviberg 24 1/32 Final   21009306 INFO
NSA Alexandria Sporting Club 2 6 13:50 Kviberg 15 1/32 Final   21003006 INFO
Lambeth Tigers FC Cayyolu FC 3 5 13:50 Inlag 10 1/32 Final   21009206 INFO
Nol IK Ramlösa Södra FF 5 6 P 14:00 Kortedalavallen 1/32 Final   21004205 INFO
BK Sport Asarums IF/FK 3 2 14:00 Inlag 1 1/32 Final   21008306 INFO
Winchester City FC Karlbergs BK 2 3 14:00 Lemmingvallen 2 1/32 Final   21013406 INFO
ANZA Soccer Precor 2 3 14:10 Kviberg 21 1/32 Final   21003606 INFO
SK Sprint-Jeløy 2 SSC Phoenix Kisdorf 5 6 P 14:10 Inlag 4 1/32 Final   21008606 INFO
Högsby IK St. Paul Blackhawks 1 0 2 14:20 Woody Arena (Kviberg) 1/32 Final   21001906 INFO
Match Fit Academy 1 TSV Uesen 4 5 14:20 Kviberg 18 1/32 Final   21003306 INFO
Kauai Brasil AS Itrane 2 4 P 14:20 Välen 1 1/32 Final   21005606 INFO
Walddörfer SV Lilienthal-Falkenberg, SV 1 3 14:20 Välen 2 1/32 Final   21005706 INFO
TSV Abbehausen Kubikenborgs IF 5 1 14:20 Ruddalen 2 1/32 Final   21006606 INFO
BK Ljungsbro Eton College 0 1 P WO 14:20 Inlag 2 1/32 Final   21008406  
BVH Fotball Märsta IK 2 0 14:30 Åkeredsvallen 1 1/32 Final   21006206 INFO
SK Djerv 1919 1 KF/Dalvik 1 0 4 14:30 Tuvevallen 1 1/32 Final   21008006 INFO
Tromsø IL 2 IFK Falköping FF 0 2 14:40 Backavallen 2 1/32 Final   21012807 INFO
TSC Wellingsbüttel Tromsø IL 1 2 0 14:40 Bravida Arena 1/32 Final   21013206 INFO
Hässleholms IF Oppsal IF 2 3 0 14:50 Backavallen 1 1/32 Final   21012706 INFO
Mölndal Fotboll Huskies Soccer Academy 0 2 15:00 Åkeredsvallen 2 1/32 Final   21006307 INFO
Stakkevollan IF Pateadores SC 0 2 15:00 Grimbo 3 1/32 Final   21007507 INFO
SK Djerv 1919 2 Roanoke Star 2 0 15:00 Grimbo 4 1/32 Final   21007607 INFO
Saanich Fusion FC Alta IF 1 0 15:10 Sälöfjordsplan 1 1/32 Final   21007707 INFO
Hyllie IK Spårvägens FF 0 1 15:10 Tuvevallen 2 1/32 Final   21008107 INFO
AIK FF Södra Sandby IF 2 0 15:10 Öisgården 1/32 Final   21010907 INFO
ENTENTE OSTEN LUXEMBOURG Vallens IF 5 1 17:30 Lemmingvallen 2 1/16 Final   21013408 INFO
KL Youth Soccer Hong Kong FC 1 2 17:40 Kviberg 3 1/16 Final   21001607 INFO
Alexandria Sporting Club EFF Abu Dhabi 1 2 17:50 Bergsjövallen 2 1/16 Final   21004508  
One World Football Academy Guernsey Schools 1 2 18:00 Kviberg 18 1/16 Final   21003308 INFO
TSV Abbehausen BVH Fotball 0 6 18:30 Åkeredsvallen 3 1/16 Final   21006411 INFO
Ramlösa Södra FF Precor 5 3 P 19:00 Kviberg 16 1/16 Final   21003110 INFO
Eton College SSC Phoenix Kisdorf 3 1 19:00 Åby 1 1/16 Final   21010010 INFO
SK Djerv 1919 2 Spårvägens FF 4 5 P 19:20 Överåsvallen 1/16 Final   21001109 INFO
Huskies Soccer Academy AIK FF 5 6 P 19:30 Majvallen 1/16 Final   21001310 INFO
Karlbergs BK TSV Uesen 2 3 19:30 Gamlestadsvallen 1 1/16 Final   21004111 INFO
Lilienthal-Falkenberg, SV AS Itrane 4 5 P 19:30 Åkeredsvallen 3 1/16 Final   21006412 INFO
Pateadores SC Saanich Fusion FC 4 5 19:30 Grimbo 2 1/16 Final   21007411 INFO
KF/Dalvik 1 TSC Wellingsbüttel 5 6 P 19:30 Backavallen 1 1/16 Final   21012709 INFO
Cayyolu FC BK Sport 2 0 19:40 Inlag 9 1/16 Final   21009111 INFO
Hässleholms IF IFK Falköping FF 2 1 20:00 Grimbo 4 1/16 Final   21007612 INFO
Assega Sports Academy St. Paul Blackhawks 1 0 2 20:10 Slottskogsvallen 1/16 Final   21000910 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Cayyolu FC St. Paul Blackhawks 1 1 0 10:30 Kviberg 3 1/8 Final   22001602 INFO
ENTENTE OSTEN LUXEMBOURG BVH Fotball 7 8 P 10:30 Kviberg 11 1/8 Final   22002602 INFO
Saanich Fusion FC Spårvägens FF 3 1 10:30 Kviberg 15 1/8 Final   22003002 INFO
Eton College AIK FF 0 1 10:30 Kviberg 17 1/8 Final   22003202 INFO
EFF Abu Dhabi AS Itrane 2 4 P 10:30 Kviberg 18 1/8 Final   22003302 INFO
Guernsey Schools Hong Kong FC 2 3 P 10:30 Kviberg 19 1/8 Final   22003402 INFO
Hässleholms IF TSC Wellingsbüttel 4 0 10:30 Kviberg 22 1/8 Final   22003702 INFO
TSV Uesen Ramlösa Södra FF 1 2 10:30 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/8 Final   22013302 INFO
Cayyolu FC BVH Fotball 1 0 15:10 Kviberg 11 1/4 Final   22002606 INFO
Ramlösa Södra FF Saanich Fusion FC 0 3 15:10 Kviberg 15 1/4 Final   22003004 INFO
AIK FF AS Itrane 3 1 15:10 Kviberg 17 1/4 Final   22003205 INFO
Hong Kong FC Hässleholms IF 2 0 15:10 Kviberg 22 1/4 Final   22003705 INFO
Cayyolu FC Saanich Fusion FC 4 3 P 19:30 Kviberg 15 Semifinal   22003007 INFO
AIK FF Hong Kong FC 4 5 19:30 Kviberg 16 Semifinal   22003106 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Cayyolu FC Hong Kong FC 4 1 P 11:30 SKF Arena Final   23000202 INFO
Gothia Cup is using