Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Kållered SK JSC Pitray-Olier Paris 2 5 4 P 15:30 Frejaplan 1/64 Final   20010708 INFO
AFK Linköping Svart Aalborg Chang 6 4 P 16:30 Överåsvallen 1/64 Final   20001109
Træff SK La Salésienne de Paris 0 3 16:30 Majvallen 1/64 Final   20001309 INFO
Space/Ordin 2 Eskilstuna City FK 2 3 0 16:40 Kviberg 24 1/64 Final   20009309 INFO
Enskede IK 1 IFK Kalix 5 0 16:40 Härlanda 2 1/64 Final   20011009 INFO
IL Jotun Nordhordland BK 2 1 16:40 Kviberg 25 1/64 Final   20012508 INFO
SV Wasbek Åhus Horna BK 1 6 16:50 Lemmingvallen 2 1/64 Final   20013409 INFO
Alexandria Sporting Club Manchester Grammar School 2 5 17:10 Kviberg 3 1/64 Final   20001610 INFO
Skanör-Falsterbo IF Röd IFK Viksjö 2 3 P 17:20 Åkeredsvallen 2 1/64 Final   20006310 INFO
FC Neumünster Zürich Alviks IK 0 1 17:30 Öisgården 1/64 Final   20010910 INFO
Sösdala IF Lira BK 1 4 17:30 Bravida Arena 1/64 Final   20013210 INFO
Enebybergs IF 2 Tyresö FF 2 0 4 17:40 Kviberg 13 1/64 Final   20002809 INFO
Arsenal Soccer Schools Hants FC Eds FF 0 4 17:40 Kviberg 16 1/64 Final   20003109 INFO
Hönö IS Enskede IK 2 0 3 17:40 Kviberg 17 1/64 Final   20003210 INFO
BrobyIF/IFK Knislinge Töff/IK Rex 4 1 17:40 Kviberg 21 1/64 Final   20003608 INFO
Hällbybrunns IF FK Lillehammer 2 3 0 17:40 Härlanda 2 1/64 Final   20011010 INFO
ACD Poggese Specifique FA Tunisia 3 2 17:40 Gamlestadsvallen 2 1/64 Final   20011610 INFO
Alliance FC Assega Sports Academy 4 6 P 17:40 Kviberg 25 1/64 Final   20012509 INFO
CEF 18 Tucuman 2 Nässjö FF 1 4 17:50 Gamlestadsvallen 1 1/64 Final   20004110 INFO
Skultorps IF/Våmbs IF European Football Academy 4 3 17:50 Rosenhill 1/64 Final   20013511 INFO
Väsby IK SC Borgfeld eV 1 3 0 18:00 Tuvevallen 2 1/64 Final   20008111 INFO
Östansbo IS Oden, IK 0 1 18:00 Inlag 5 1/64 Final   20008710 INFO
Kubikenborgs IF Heesseler SV 2 5 1 18:20 Ruddalen 5 1/64 Final   20012611 INFO
Blau-Weiß 96 Schenefeld Onsala BK 2 3 0 18:30 Kviberg 2 1/64 Final   20001511 INFO
FC Saint Cloud 2 Scandia United SA 3 0 WO 18:30 Åkeredsvallen 3 1/64 Final   20006411  
Södra Sandby IF Sigtuna IF 3 4 P 18:30 Grimbo 1 1/64 Final   20007311 INFO
Jarlabergs IF Kornhult / Hishult FF 6 0 18:30 Sälöfjordsplan 1 1/64 Final   20007711 INFO
TSV Bassum eV SK Sprint-Jeløy 2 1 2 18:30 Inlag 9 1/64 Final   20009110 INFO
Strands IF Phoenix Sports 5 0 18:30 Backavallen 2 1/64 Final   20012811 INFO
Öckerö IF FSV Langwedel-Völkersen 7 0 18:40 Kviberg 16 1/64 Final   20003110 INFO
ENTENTE OSTEN LUXEMBOURG Enskede IK 3 2 1 18:40 Kviberg 17 1/64 Final   20003211 INFO
Södermöre Komb Nordstrand IF 2 2 0 18:40 Kviberg 21 1/64 Final   20003609 INFO
Kode IF Pacifica United Soccer Club 4 0 18:40 Åby 2 1/64 Final   20010111 INFO
Storvreta IK IS Halmia 2 1 18:50 Gamlestadsvallen 1 1/64 Final   20004111 INFO
Storfors AIK SSC Hagen Ahrensburg 3 1 18:50 Välen 3 1/64 Final   20005811 INFO
Gerdskens BK Tidaholms GIF 4 1 18:50 Härlanda 1 1/64 Final   20009811 INFO
Vänersborgs IF 1 Euro Sports Brasil 3 2 19:00 Lemmingvallen 1 1/64 Final   20004311 INFO
IFK Östersund 2 Leiknir 7 5 P 19:00 Tuvevallen 2 1/64 Final   20008112 INFO
KSV Klein-Karben Alsike IF 1 2 19:00 Inlag 5 1/64 Final   20008711 INFO
Skalborg SK BK Ljungsbro 0 2 19:00 Inlag 10 1/64 Final   20009211 INFO
FC Ajax - Tallinn Staffanstorps GIF 2 1 3 19:20 Ruddalen 5 1/64 Final   20012612 INFO
Tonbridge School Gimonäs Umeå IF 2 0 19:30 Kviberg 2 1/64 Final   20001512 INFO
Skjoldar IL Västerås BK30 1 0 19:30 Grimbo 2 1/64 Final   20007412 INFO
SFK Rotalis Sollefteå GIF FF 0 7 19:30 Grimbo 4 1/64 Final   20007612 INFO
Öja FF Essviks AIF 3 1 19:30 Krokängsplan 1/64 Final   20008212 INFO
Lindö FF Norrköping Piteå IF 2 1 19:40 Åby 1 1/64 Final   20010012 INFO
Ulricehamns IFK Vallens IF 2 1 19:40 Åby 2 1/64 Final   20010112 INFO
Mörbylånga GoIF Söderhamns FF 0 1 19:50 Välen 3 1/64 Final   20005812 INFO
Trosa-Vagnhärad SK SK Djerv 1919 0 6 20:00 Tuvevallen 2 1/64 Final   20008113 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Kållered SK Ulricehamns IFK 4 0 10:00 Åby 10 1/32 Final   21011302 INFO
Fagersta Södra IK SK Sprint-Jeløy 2 4 0 10:50 Inlag 5 1/32 Final   21008703 INFO
Lindö FF Norrköping Kode IF 0 1 11:10 Åby 5 1/32 Final   21010403 INFO
Sandarna BK BK Ljungsbro 6 1 11:30 Inlag 8 1/32 Final   21009003 INFO
SC Egenbuettel Alsike IF 4 1 11:50 Inlag 5 1/32 Final   21008704 INFO
Gislaveds IS La Salésienne de Paris 2 0 12:00 Mossens IP 1/32 Final   21000704 INFO
Space/Ordin 2 Tyresö FF 2 2 4 P 12:20 Kviberg 13 1/32 Final   21002804 INFO
Manchester Grammar School Öckerö IF 1 4 12:40 Kviberg 17 1/32 Final   21003205 INFO
Öja FF IFK Östersund 2 1 4 13:00 Slättadamm 1 1/32 Final   21006905 INFO
Vänersborgs IF 2 Enskede IK 1 0 2 13:10 Bergsjövallen 2 1/32 Final   21004505 INFO
Lira BK Skultorps IF/Våmbs IF 1 0 13:10 Sälöfjordsplan 1 1/32 Final   21007705 INFO
Boo FF Tonbridge School 1 0 13:40 Kviberg 16 1/32 Final   21003106 INFO
Hällbybrunns IF Södermöre Komb 0 2 13:40 Kviberg 25 1/32 Final   21012506 INFO
JSG Mitte NF Nässjö FF 8 9 P 13:50 Bläsebovallen 1/32 Final   21005106 INFO
Örebro Syrianska IF Sollefteå GIF FF 1 3 P 14:00 Slättadamm 1 1/32 Final   21006906 INFO
ACD Poggese IL Jotun 1 0 14:10 Härlanda 1 1/32 Final   21009806 INFO
Eds FF BrobyIF/IFK Knislinge 7 6 P 14:20 Kviberg 2 1/32 Final   21001506 INFO
Vänersborgs IF 1 ENTENTE OSTEN LUXEMBOURG 2 1 14:20 Gamlestadsvallen 2 1/32 Final   21011606 INFO
Stångebro United Enskede IK 2 3 0 14:30 Kviberg 12 1/32 Final   21002706 INFO
Blau-Weiß 96 Schenefeld Åhus Horna BK 4 0 14:30 Kviberg 13 1/32 Final   21002806 INFO
Storfors AIK IFK Viksjö 2 1 14:30 Välen 4 1/32 Final   21005906 INFO
Väsby IK Sigtuna IF 5 3 P 14:30 Grimbo 1 1/32 Final   21007306 INFO
Fässbergs IF Oden, IK 3 2 14:30 Inlag 8 1/32 Final   21009006 INFO
Assega Sports Academy Gerdskens BK 0 7 14:40 Kviberg 11 1/32 Final   21002606 INFO
Fortuna FF Staffanstorps GIF 2 5 4 P 14:40 Åkeredsvallen 3 1/32 Final   21006407 INFO
Space/Ordin 1 Storvreta IK 0 1 14:50 Kviberg 14 1/32 Final   21002907 INFO
SSV Buchholz 1922 e.V. Söderhamns FF 1 2 14:50 Välen 3 1/32 Final   21005807 INFO
FC Saint Cloud 2 Kubikenborgs IF 3 2 P 14:50 Ruddalen 5 1/32 Final   21012607 INFO
AIK FF P01 AFK Linköping Svart 4 5 15:00 Heden 3 1/32 Final   21000307 INFO
Kinna IF Alviks IK 0 2 15:00 Majvallen 1/32 Final   21001307 INFO
Kållered SK Fagersta Södra IK 2 0 15:10 Frejaplan 1/16 Final   21010707 INFO
SK Djerv 1919 Skjoldar IL 4 3 P 15:30 Sälöfjordsplan 2 1/32 Final   21007807 INFO
Strands IF Jarlabergs IF 5 4 P 15:30 Tuvevallen 1 1/32 Final   21008007 INFO
Kode IF Sandarna BK 1 3 15:30 Åby 1 1/16 Final   21010007 INFO
SC Egenbuettel Gislaveds IS 0 2 17:00 Slottskogsvallen 1/16 Final   21000907 INFO
Tyresö FF 2 Öckerö IF 0 3 17:00 Kviberg 19 1/16 Final   21003408 INFO
Enskede IK 1 Södermöre Komb 1 3 18:30 Lemmingvallen 1 1/16 Final   21004310 INFO
IFK Östersund 2 Lira BK 1 0 18:30 Grimbo 2 1/16 Final   21007410 INFO
Boo FF Nässjö FF 2 0 19:00 Kviberg 14 1/16 Final   21002910 INFO
Gerdskens BK Storvreta IK 5 1 19:00 Kviberg 17 1/16 Final   21003210 INFO
Eds FF Blau-Weiß 96 Schenefeld 1 0 19:00 Kviberg 19 1/16 Final   21003410 INFO
Storfors AIK Fortuna FF 0 2 19:30 Välen 1 1/16 Final   21005611 INFO
Söderhamns FF FC Saint Cloud 2 1 0 19:30 Åkeredsvallen 2 1/16 Final   21006311
Strands IF SK Djerv 1919 0 2 19:30 Tuvevallen 2 1/16 Final   21008110 INFO
ACD Poggese Väsby IK 1 4 19:30 Gamlestadsvallen 2 1/16 Final   21011610 INFO
Stångebro United Vänersborgs IF 1 7 0 19:30 Lemmingvallen 2 1/16 Final   21013410 INFO
AFK Linköping Svart Sollefteå GIF FF 1 2 20:00 Slättadamm 1 1/16 Final   21006911
Fässbergs IF Alviks IK 8 7 P 20:00 Åby 1 1/16 Final   21010011 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Boo FF Söderhamns FF 3 0 08:00 Kviberg 12 1/8 Final   22002700 INFO
Sandarna BK Gislaveds IS 6 5 P 08:00 Kviberg 18 1/8 Final   22003300 INFO
Södermöre Komb Eds FF 4 5 P 08:00 Kviberg 24 1/8 Final   22009300 INFO
Sollefteå GIF FF IFK Östersund 2 1 4 09:10 Kviberg 3 1/8 Final   22001601 INFO
Väsby IK SK Djerv 1919 0 8 09:10 Kviberg 11 1/8 Final   22002601 INFO
Öckerö IF Fortuna FF 0 2 09:10 Kviberg 15 1/8 Final   22003001 INFO
Gerdskens BK Stångebro United 6 7 P 09:10 Kviberg 22 1/8 Final   22003701 INFO
Kållered SK Fässbergs IF 0 3 09:10 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/8 Final   22013301 INFO
Sandarna BK Boo FF 3 2 13:50 Kviberg 11 1/4 Final   22002605 INFO
Fässbergs IF Fortuna FF 6 8 P 13:50 Kviberg 13 1/4 Final   22002805 INFO
Stångebro United IFK Östersund 2 6 5 P 13:50 Kviberg 22 1/4 Final   22003704 INFO
Eds FF SK Djerv 1919 3 0 13:50 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/4 Final   22013305 INFO
Fortuna FF Stångebro United 0 7 18:30 Kviberg 13 Semifinal   22002808 INFO
Sandarna BK Eds FF 1 0 18:30 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) Semifinal   22013308 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Sandarna BK Stångebro United 0 3 09:00 SKF Arena Final   23000200 INFO
Gothia Cup is using