Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Varbergs BoIS FC Eimsbütteler TV 0 5 16:20 SKF Arena 1/64 Final   20000208 INFO
AIS Vienna NK BUBAMARA 0 7 16:20 Åby 2 1/64 Final   20010109 INFO
Ingarö IF AIK FF P01U 1 5 16:30 Guldheden Södra 1/64 Final   20000809 INFO
Karlslunds IF HFK Skara FC 4 5 P 16:50 Slättadamm 1 1/64 Final   20006910 INFO
AF Castelo Branco 2 SC Nienstedten 1 2 17:20 Kviberg 2 1/64 Final   20001510 INFO
FC Mecklenburg Schwerin Academy FC 4 0 17:20 Krokängsplan 1/64 Final   20008210 INFO
Lørenskog IF Lillestrøm SK 0 1 17:20 Åby 1 1/64 Final   20010010 INFO
Hammarby IF FF CEF 18 Tucuman 1 0 3 17:30 Heden 3 1/64 Final   20000310 INFO
Walddörfer SV Mälarhöjdens IK 6 5 P 17:30 Kviberg 14 1/64 Final   20002909 INFO
AF Castelo Branco 1 Nordstrand IF 1 0 3 17:30 Kviberg 22 1/64 Final   20003709 INFO
BV Werther Vasalunds IF 4 2 P 17:30 Åby 2 1/64 Final   20010110 INFO
ASIOP Apacinti AFK Linköping Vit 5 0 17:40 Kviberg 18 1/64 Final   20003310 INFO
Tranås FF FC Saint Cloud 1 1 3 17:40 Välen 3 1/64 Final   20005810 INFO
Prep School Lions Academy Elite 1 0 17:40 Härlanda 1 1/64 Final   20009810 INFO
Orust GHMMS 2 First Touch FC 1 0 17:50 Kviberg 19 1/64 Final   20003410 INFO
Salesianos Guadalajara Triangelns IK 4 1 17:50 Lemmingvallen 1 1/64 Final   20004310 INFO
IF Väster Kungsbacka IF 6 7 P WO 17:50 Inlag 8 1/64 Final   20009009  
Skogås/Trångsunds FF SK Sprint-Jeløy 1 3 1 17:50 Inlag 10 1/64 Final   20009210  
IFK Kumla ASIFA GNFA 5 2 P 18:00 Slättadamm 1 1/64 Final   20006911 INFO
IK Zenith Bälinge IF 8 0 18:10 Kviberg 3 1/64 Final   20001611 INFO
Ekerö IK BSV Eintracht Mahlsdorf 0 3 P WO 18:10 Inlag 1 1/64 Final   20008310  
JSC Pitray-Olier Paris 1 IK Sirius FK 6 4 P 18:10 Inlag 2 1/64 Final   20008410 INFO
Mossens BK Lerums IS 3 2 P 18:10 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/64 Final   20013310 INFO
International School of Kenya Skanör-Falsterbo IF Vit 1 0 18:20 Åkeredsvallen 2 1/64 Final   20006311 INFO
Lyn Fotball Ronneby BK 4 1 18:20 Tuvevallen 1 1/64 Final   20008011 INFO
Hvetlanda GIF Vaksala SK 1 2 18:30 Kviberg 11 1/64 Final   20002610 INFO
V. Frölunda IF Arboga Södra IF 2 0 18:30 Åby 1 1/64 Final   20010011 INFO
IFK Östersund 1 FC Bangkok 3 4 P 18:30 Backavallen 1 1/64 Final   20012711 INFO
Pinheiros, E.C. LKG - SKF Indonesia 5 4 P 18:40 Kviberg 12 1/64 Final   20002709 INFO
Holmalunds IF FC Järfälla 2 0 18:40 Kviberg 14 1/64 Final   20002910 INFO
ASCD Triunfo Subiaco Junior Soccer Club 1 0 18:40 Kviberg 22 1/64 Final   20003710 INFO
Eskilstuna City FK 1 ISTEP 0 2 18:40 Kviberg 23 1/64 Final   20003809 INFO
Qviding FIF FK Lillehammer 1 1 3 18:40 Gamlestadsvallen 2 1/64 Final   20011611 INFO
Ramlösa Södra FF Sandvikens AIK 3 0 18:50 Kviberg 24 1/64 Final   20009311 INFO
Enebybergs IF 1 Orust GHMMS 1 6 1 18:50 Härlanda 2 1/64 Final   20011011 INFO
ASF Le Perreux Hisingsbacka FC 2 1 18:50 Rosenhill 1/64 Final   20013512 INFO
GAIS BK Häcken 2 8 0 19:00 Lemmingvallen 2 1/64 Final   20013411 INFO
FC Djursholm 2 Rahlstedter, SC 3 1 19:10 Slättadamm 1 1/64 Final   20006912 INFO
Oppsal IF BK Häcken 1 7 6 P 19:20 Sälöfjordsplan 2 1/64 Final   20007812 INFO
Gunnilse IS VfL Westercelle 0 2 19:20 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/64 Final   20013311 INFO
US CREPY EN VALOIS Näsets SK 2 0 19:30 Åkeredsvallen 2 1/64 Final   20006312 INFO
Partille IF Gideonsbergs IF 2 3 0 19:30 Ruddalen 2 1/64 Final   20006612 INFO
Freie Turnerschaft Braunschweig Heesseler SV 1 4 1 19:40 Heden 3 1/64 Final   20000312 INFO
Gideonsbergs IF 1 Nosaby IF 0 2 19:40 Ruddalen 1 1/64 Final   20006512 INFO
SC Borgfeld eV 2 FBK Karlstad 5 0 19:40 Backavallen 1 1/64 Final   20012712 INFO
FC Djursholm 1 Långsele AIF 11 0 19:40 Bravida Arena 1/64 Final   20013212 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Korsnäs IF GAIS 1 5 10:00 Kviberg 3 1/32 Final   21001602 INFO
NK BUBAMARA V. Frölunda IF 3 2 P 10:00 Åby 2 1/32 Final   21010102 INFO
J-L Juniors AIK FF P01U 3 0 10:10 SKF Arena 1/32 Final   21000202 INFO
Phoenix Football Academy JSC Pitray-Olier Paris 1 7 0 10:10 Inlag 6 1/32 Final   21008802  
IF Elfsborg Skogås/Trångsunds FF 7 0 10:20 Inlag 8 1/32 Final   21009002 INFO
Salesianos Guadalajara Holmalunds IF 4 1 10:40 Gamlestadsvallen 1 1/32 Final   21004103 INFO
VfL Westercelle Prep School Lions 2 0 11:00 Kviberg 21 1/32 Final   21003603 INFO
Onsala BK 1 Walddörfer SV 2 1 11:00 Kviberg 23 1/32 Final   21003803 INFO
IK Oddevold US CREPY EN VALOIS 7 6 P 11:00 Välen 4 1/32 Final   21005903 INFO
Pequeninos do Jockey Enebybergs IF 1 4 0 11:10 Kviberg 3 1/32 Final   21001603 INFO
Orust GHMMS 2 SC Nienstedten 1 2 11:20 Bergsjövallen 1 1/32 Final   21004403 INFO
Sävedalens IF Vaksala SK 1 2 11:30 Kviberg 24 1/32 Final   21009304 INFO
Nordstrand IF 1 ISTEP 4 5 P 11:30 Kviberg 25 1/32 Final   21012504  
Staffanstorps GIF 1 Freie Turnerschaft Braunschweig 3 1 11:40 Välen 3 1/32 Final   21005804 INFO
Nosaby IF International School of Kenya 2 0 11:40 Ruddalen 5 1/32 Final   21012604 INFO
Partille IF FC Saint Cloud 1 3 0 P 11:50 Åkeredsvallen 2 1/32 Final   21006304 INFO
ASF Le Perreux FC Mecklenburg Schwerin 5 6 P 11:50 Grimbo 3 1/32 Final   21007504 INFO
Weiche e.V., ETSV Kungsbacka IF 4 0 11:50 Inlag 1 1/32 Final   21008304 INFO
Portobello Community FA BSV Eintracht Mahlsdorf 6 0 11:50 Inlag 4 1/32 Final   21008604 INFO
AFK Linköping Orange CEF 18 Tucuman 1 0 3 12:00 Slottskogsvallen 1/32 Final   21000904 INFO
Mossens BK ASIOP Apacinti 1 4 12:00 Lemmingvallen 1 1/32 Final   21004304 INFO
PFC Botev IK Zenith 2 0 12:00 Härlanda 1 1/32 Final   21009804 INFO
Azalea BK ASCD Triunfo 1 2 12:00 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/32 Final   21013304 INFO
Skara FC FC Bangkok 4 3 P 12:10 Grimbo 1 1/32 Final   21007304 INFO
JSSL Arsenal Singapore FC Djursholm 1 0 2 12:10 Sälöfjordsplan 2 1/32 Final   21007804 INFO
FC Djursholm 2 SC Borgfeld eV 2 0 1 12:10 Tuvevallen 1 1/32 Final   21008004 INFO
Bordeaux Elite FC Eimsbütteler TV 3 4 P 12:20 Överåsvallen 1/32 Final   21001104 INFO
Tyresö FF 1 Ramlösa Södra FF 5 4 P 12:20 Kviberg 3 1/32 Final   21001604 INFO
IFK Kumla Lyn Fotball 6 5 P 12:20 Bravida Arena 1/32 Final   21013204 INFO
FK Lillehammer 1 Pinheiros, E.C. 0 3 12:30 Bergsjövallen 1 1/32 Final   21004404 INFO
Regional United FC Oppsal IF 0 4 12:40 Backavallen 1 1/32 Final   21012704 INFO
BV Werther Lillestrøm SK 0 1 13:50 Inlag 9 1/32 Final   21009106 INFO
NK BUBAMARA Phoenix Football Academy 0 1 14:30 Åby 10 1/16 Final   21011306 INFO
Onsala BK 1 Pequeninos do Jockey 7 6 P 16:00 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/16 Final   21013307 INFO
Vaksala SK SC Nienstedten 0 5 16:10 Woody Arena (Kviberg) 1/16 Final   21001908 INFO
IK Oddevold Nosaby IF 3 0 16:30 Ruddalen 1 1/16 Final   21006508 INFO
Tyresö FF 1 Pinheiros, E.C. 0 2 16:50 Kviberg 18 1/16 Final   21003307 INFO
Portobello Community FA CEF 18 Tucuman 1 1 3 17:00 Åby 2 1/16 Final   21010109 INFO
J-L Juniors VfL Westercelle 4 0 17:10 SKF Arena 1/16 Final   21000208 INFO
Weiche e.V., ETSV Eimsbütteler TV 3 4 P 17:10 Frejaplan 1/16 Final   21010709 INFO
GAIS Salesianos Guadalajara 2 1 17:50 Kviberg 14 1/16 Final   21002909 INFO
Oppsal IF SC Borgfeld eV 2 5 4 P 17:50 Slättadamm 1 1/16 Final   21006909 INFO
Skara FC ASIOP Apacinti 0 3 18:10 Härlanda 1 1/16 Final   21009809 INFO
FC Mecklenburg Schwerin ISTEP 0 3 18:20 Majvallen 1/16 Final   21001309 INFO
Staffanstorps GIF 1 Partille IF 5 1 18:20 Åkeredsvallen 2 1/16 Final   21006310 INFO
FC Djursholm 1 IFK Kumla 4 0 18:20 Sälöfjordsplan 2 1/16 Final   21007809 INFO
Lillestrøm SK IF Elfsborg 1 3 18:30 Inlag 8 1/16 Final   21008310 INFO
ASCD Triunfo PFC Botev 1 5 19:00 Kviberg 15 1/16 Final   21003009 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
IF Elfsborg Eimsbütteler TV 4 1 08:00 Heden 4 1/8 Final   22000400 INFO
Pinheiros, E.C. PFC Botev 0 1 08:00 Majvallen 1/8 Final   22001300 INFO
Onsala BK 1 Staffanstorps GIF 1 10 9 P 08:00 Gamlestadsvallen 1 1/8 Final   22004100 INFO
FC Djursholm 1 ISTEP 4 0 08:00 Kortedalavallen 1/8 Final   22004200 INFO
GAIS SC Nienstedten 5 6 P 08:00 Härlanda 1 1/8 Final   22009800 INFO
Phoenix Football Academy CEF 18 Tucuman 1 1 2 08:00 Härlanda 2 1/8 Final   22011000 INFO
J-L Juniors IK Oddevold 3 0 08:00 Gamlestadsvallen 2 1/8 Final   22011600 INFO
Oppsal IF ASIOP Apacinti 1 5 08:00 Bravida Arena 1/8 Final   22013200 INFO
CEF 18 Tucuman 1 J-L Juniors 3 5 P 12:30 SKF Arena 1/4 Final   22000204 INFO
IF Elfsborg Onsala BK 1 4 1 13:00 Heden 3 1/4 Final   22000304 INFO
FC Djursholm 1 SC Nienstedten 5 3 13:00 Heden 4 1/4 Final   22000404 INFO
ASIOP Apacinti PFC Botev 5 3 13:00 Gamlestadsvallen 2 1/4 Final   22011604 INFO
IF Elfsborg FC Djursholm 1 5 1 19:00 Heden 4 Semifinal   22000409 INFO
J-L Juniors ASIOP Apacinti 1 2 19:00 Överåsvallen Semifinal   22001108 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
IF Elfsborg ASIOP Apacinti 1 3 12:20 Gamla Ullevi Final   23001203 INFO
Gothia Cup is using