Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Prep School Pumas 2 Älvsborg FF Seagulls 4 0 13:00 Kviberg 20 1/64 Final   20003506 INFO
CEF 18 Tucuman 1 Shilla FC 3 1 13:40 Kviberg 4 1/64 Final   20001806 INFO
Spartak Chodov Jonsereds IF 2 6 3 13:40 Kviberg 10 A 1/64 Final   20013006 INFO
CA Intercups Mexico 1 AP Top 54 1 0 2 13:40 Kviberg 10 B 1/64 Final   20013106 INFO
IF Elfsborg Tekkers Academy Bahrain 12 1 14:20 Åby 8 1/64 Final   20011106 INFO
F.C. Beirut Interesporte 3 1 14:20 Åby 9 1/64 Final   20011206 INFO
IFK Lidingö FK Vit IF Väster 2 7 2 14:30 Skatås 2 1/64 Final   20005306 INFO
IFK Göteborg 2 Prep School Lions 1 1 3 14:30 Skatås 3 1/64 Final   20005406 INFO
Prep School Lions 3 Prep School Lions 4 3 1 14:30 Skatås 4 1/64 Final   20005506 INFO
Kista SC 1 Fc Franconville PB 1 3 14:30 Välen 5 1/64 Final   20006007 INFO
Norrtulls SK Lunds BK Gul 1 4 14:30 Välen 6 1/64 Final   20006107 INFO
AFM Avangard Ligi Ndogo SC 3 4 P 14:30 Åkeredsvallen 4 1/64 Final   20009907 INFO
FC Rueil Malmaison Enebybergs IF 1 6 1 14:40 Heden 5 1/64 Final   20000508 INFO
Vasastan BK 1 Escuela Nederland 6 1 14:40 Heden 6 1/64 Final   20000608 INFO
SPF Sabio Style Soccer FC 7 4 14:40 Kviberg 4 1/64 Final   20001807 INFO
Hisingsbacka FC Södertälje, FK 3 2 14:40 Slättadamm 2 1/64 Final   20007008 INFO
BK Häcken 1 FC Bangkok 1 0 14:40 Slättadamm 4 1/64 Final   20007208 INFO
Gällivare SK Avanti Wilskracht 1 3 14:40 Inlag 3 1/64 Final   20008508 INFO
Funbo IF Gunnilse IS 2 4 14:40 Kviberg 9 A 1/64 Final   20011407  
CA Intercups Mexico 2 Örgryte IS 2 6 0 14:40 Kviberg 9 B 1/64 Final   20011507 INFO
BK Häcken 2 Lillestrøm SK 2 6 1 14:40 Backavallen 3 1/64 Final   20012908 INFO
Alexandria Sporting Club Eimsbütteler TV 3 1 0 14:40 Kviberg 10 A 1/64 Final   20013007 INFO
IFK Stocksund Vit AP Top 54 2 8 1 14:40 Kviberg 10 B 1/64 Final   20013107 INFO
Jönköpings Södra IF 1 Jönköpings Södra IF 3 7 6 15:10 Inlag 7 1/64 Final   20008908 INFO
KSV Klein-Karben 2 ADC Proença-a-Nova 5 4 P 15:20 Åby 8 1/64 Final   20011107 INFO
Kungsbacka IF 2 TSV Bassum eV 6 0 15:20 Åby 9 1/64 Final   20011207 INFO
Linero IF 2 V. Frölunda IF 1 2 15:30 Välen 5 1/64 Final   20006008 INFO
Linero IF 1 Markaryds IF 7 8 P 15:30 Välen 6 1/64 Final   20006108 INFO
IFK Aspudden-Tellus 1 Vasastan BK 2 0 17 15:30 Åkeredsvallen 4 1/64 Final   20009908 INFO
Accademia I.C. Wycombe D.F.C 5 1 15:40 Slättadamm 2 1/64 Final   20007009 INFO
Coerver Coaching Tunisie 1 Dalby GIF 7 0 15:40 Slättadamm 4 1/64 Final   20007209 INFO
Husie IF 1 Lindome GIF 1 8 0 15:40 Backavallen 3 1/64 Final   20012909 INFO
Pumas Oro, Monterrey Altona 93 4 0 17:30 Välen 6 1/32 Final   20006109 INFO
Lunds BK Vit Fornebu FK 2 4 17:30 Ruddalen 3 1/32 Final   20006707 INFO
Coerver Michigan Performance Academy AP Top 54 1 9 2 17:40 Skatås 3 1/32 Final   20005408 INFO
Legends FC Spartak Chodov 5 2 17:40 Skatås 4 1/32 Final   20005508 INFO
Prep School Pumas 2 GAIS 3 5 18:00 Kviberg 20 1/32 Final   20003508  
IF Brommapojkarna IF Elfsborg 5 2 18:20 Åby 8 1/32 Final   20011109 INFO
KFV Segeberg F.C. Beirut 4 3 P 18:20 Åby 9 1/32 Final   20011209 INFO
Märsta IK 1 Lunds BK Gul 6 3 18:30 Ruddalen 3 1/32 Final   20006708 INFO
Eimsbütteler TV 1 FC Rueil Malmaison 3 2 18:40 Heden 6 1/32 Final   20000611 INFO
Eimsbütteler TV 2 Prep School Lions 1 3 0 18:40 Skatås 2 1/32 Final   20005309 INFO
Prep School Lions 5 Alexandria Sporting Club 2 3 18:40 Skatås 3 1/32 Final   20005409 INFO
IFK Lidingö FK Blå IFK Stocksund Vit 2 1 18:40 Skatås 4 1/32 Final   20005509 INFO
IFK Haninge BK Häcken 1 5 4 18:40 Slättadamm 2 1/32 Final   20007012 INFO
BK Forward Avanti Wilskracht 11 1 18:50 Inlag 3 1/32 Final   20008511 INFO
A.S. México IFK Lidingö FK Vit 2 3 19:00 Kviberg 4 1/32 Final   20001809 INFO
Prep School Pumas 1 SPF Sabio 6 2 19:00 Kviberg 20 1/32 Final   20003509 INFO
JDFS Alberts Jönköpings Södra IF 1 6 1 19:00 Inlag 7 1/32 Final   20008911 INFO
IFK Göteborg 1 CEF 18 Tucuman 1 4 1 19:00 Kviberg 9 A 1/32 Final   20011409  
La Academia FC CA Intercups Mexico 2 0 1 19:00 Kviberg 9 B 1/32 Final   20011509 INFO
Irsta IF Grön Prep School Lions 3 4 5 19:00 Kviberg 10 A 1/32 Final   20013009 INFO
Hwarang Gunnilse IS 14 1 19:00 Kviberg 10 B 1/32 Final   20013109 INFO
KSV Klein-Karben 1 Kungsbacka IF 2 6 3 19:20 Åby 8 1/32 Final   20011110 INFO
TuS Makkabi Frankfurt KSV Klein-Karben 2 3 0 19:20 Åby 9 1/32 Final   20011210 INFO
Makati FC 1 Vasastan BK 1 7 3 19:30 Heden 5 1/32 Final   20000512 INFO
Lunds BK Svart Ligi Ndogo SC 1 3 19:30 Välen 5 1/32 Final   20006010 INFO
FC Santos V. Frölunda IF 3 0 19:30 Välen 6 1/32 Final   20006111 INFO
Hutchison Vale 1 Vasastan BK 2 2 4 19:30 Ruddalen 3 1/32 Final   20006709 INFO
Azzurri Fc Franconville PB 5 1 19:30 Ruddalen 4 1/32 Final   20006807 INFO
1.FC-TSG Königstein Markaryds IF 4 1 P 19:30 Åkeredsvallen 4 1/32 Final   20009910 INFO
BK Häcken 2 Accademia I.C. 0 2 19:40 Slättadamm 2 1/32 Final   20007013 INFO
Torslanda IK Husie IF 1 10 1 19:40 Slättadamm 4 1/32 Final   20007213 INFO
Coerver Coaching Tunisie 1 Hisingsbacka FC 6 0 19:40 Backavallen 3 1/32 Final   20012911 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Alexandria Sporting Club GAIS 0 7 08:00 Kviberg 4 1/16 Final   21001800 INFO
CA Intercups Mexico 2 Prep School Pumas 1 5 1 08:00 Skatås 4 1/16 Final   21005500 INFO
Azzurri Fornebu FK 5 2 08:00 Välen 5 1/16 Final   21006000 INFO
Märsta IK 1 1.FC-TSG Königstein 1 3 08:00 Välen 6 1/16 Final   21006100 INFO
FC Santos Ligi Ndogo SC 6 0 08:00 Ruddalen 3 1/16 Final   21006700 INFO
IFK Haninge Accademia I.C. 2 3 08:00 Slättadamm 2 1/16 Final   21007000 INFO
BK Forward KSV Klein-Karben 1 3 4 08:00 Inlag 3 1/16 Final   21008500 INFO
Vasastan BK 2 Pumas Oro, Monterrey 2 5 08:00 Åkeredsvallen 4 1/16 Final   21009900 INFO
IF Brommapojkarna Eimsbütteler TV 1 6 0 08:00 Åby 9 1/16 Final   21011200 INFO
IFK Lidingö FK Blå IFK Göteborg 1 2 1 08:00 Kviberg 10 A 1/16 Final   21013000 INFO
Hwarang IFK Lidingö FK Vit 5 6 P 09:00 Kviberg 4 1/16 Final   21001801 INFO
Torslanda IK Coerver Coaching Tunisie 1 1 3 09:00 Slättadamm 2 1/16 Final   21007001 INFO
JDFS Alberts TuS Makkabi Frankfurt 0 6 09:00 Inlag 7 1/16 Final   21008901 INFO
KFV Segeberg Makati FC 1 2 4 09:00 Åby 9 1/16 Final   21011201 INFO
Legends FC Coerver Michigan Performance Academy 1 3 09:00 Kviberg 9 A 1/16 Final   21011401  
Eimsbütteler TV 2 Prep School Lions 3 3 2 09:00 Kviberg 9 B 1/16 Final   21011501  
CA Intercups Mexico 2 GAIS 4 0 12:00 Skatås 4 1/8 Final   21005504 INFO
KSV Klein-Karben 1 IF Brommapojkarna 1 2 12:30 Åby 9 1/8 Final   21011205 INFO
Pumas Oro, Monterrey FC Santos 5 2 12:40 Ruddalen 3 1/8 Final   21006704 INFO
Azzurri 1.FC-TSG Königstein 8 1 12:40 Ruddalen 4 1/8 Final   21006804 INFO
IFK Lidingö FK Vit Eimsbütteler TV 2 4 6 P 13:00 Skatås 2 1/8 Final   21005305 INFO
Coerver Coaching Tunisie 1 IFK Lidingö FK Blå 4 3 P 14:30 Heden 5 1/8 Final   21000507 INFO
Accademia I.C. Coerver Michigan Performance Academy 3 1 14:30 Heden 6 1/8 Final   21000607 INFO
TuS Makkabi Frankfurt Makati FC 1 0 2 15:30 Åby 9 1/8 Final   21011208 INFO
Eimsbütteler TV 2 Azzurri 3 7 17:00 Skatås 3 1/4 Final   21005408 INFO
IF Brommapojkarna Accademia I.C. 2 1 18:20 Heden 5 1/4 Final   21000511 INFO
CA Intercups Mexico 2 Pumas Oro, Monterrey 3 4 P 18:20 Heden 6 1/4 Final   21000611 INFO
Makati FC 1 Coerver Coaching Tunisie 1 3 2 19:20 Heden 6 1/4 Final   21000612 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
IF Brommapojkarna Pumas Oro, Monterrey 1 3 10:00 Heden 5 Semifinal   22000502 INFO
Makati FC 1 Azzurri 2 9 10:00 Heden 6 Semifinal   22000602 INFO
Pumas Oro, Monterrey Azzurri 3 2 P 15:30 Gamla Ullevi Final   22001202 INFO
Gothia Cup is using