Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Segeltorps IF BSB Bourgeons Sportifs de Batna 1 3 6 P 18:40 Heden 5 1/32 Final   20000511 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Sunrise Football 1 Makati FC 1 2 09:50 Heden 5 1/32 Final   21000502 INFO
Romelanda UF Euro Soccer Academy 1 2 3 09:50 Heden 6 1/32 Final   21000602 INFO
ADC Proença-a-Nova Älvängens IK 2 1 10:00 Kviberg 4 1/32 Final   21001802 INFO
JSSL Arsenal Singapore 2 International SA 5 0 10:00 Kviberg 9 B 1/32 Final   21011502 INFO
Solängens BK 1 KF Velebit 2 3 1 10:40 Kviberg 20 1/32 Final   21003503 INFO
Fc Franconville PB 2 NSA 6 0 10:40 Skatås 2 1/32 Final   21005303 INFO
L's Football Academy Tyre FA 3 0 WO 10:40 Skatås 3 1/32 Final   21005403  
Markham School JBST International Soccer Club 13 0 10:40 Skatås 4 1/32 Final   21005503 INFO
Palokan Riento Yellow FC Ajax - Tallinn 5 7 P 10:40 Välen 5 1/32 Final   21006003 INFO
Näsets SK 1 Örgryte IS Red 4 1 10:40 Välen 6 1/32 Final   21006103 INFO
Jordan Knights FA US CREPY EN VALOIS 1 8 1 10:40 Ruddalen 4 1/32 Final   21006803 INFO
Arsenal Soccer Schools Hants FC Jonsereds IF 5 1 10:40 Kviberg 10 A 1/32 Final   21013003 INFO
Hovås-Billdal IF 1 F.C. Beirut 1 7 10:40 Kviberg 10 B 1/32 Final   21013103 INFO
IFK Göteborg 2 Kärra KIF 2 9 0 10:50 Kviberg 4 1/32 Final   21001803 INFO
JSC Pitray-Olier Paris 1 Lindome GIF 1 3 1 10:50 Inlag 7 1/32 Final   21008903 INFO
IF Brommapojkarna Performance Football Academy 6 0 10:50 Åby 4 1/32 Final   21010303 INFO
Sunrise Football 2 KF Velebit 1 0 12 10:50 Kviberg 9 B 1/32 Final   21011503 INFO
US CREPY EN VALOIS 2 Ligi Ndogo SC 2 2 4 11:30 Välen 5 1/32 Final   21006004 INFO
Palokan Riento Black MTV Treubund Lüneburg 1 3 11:30 Välen 6 1/32 Final   21006104 INFO
Euro Soccer Academy 2 Kärra KIF 1 2 0 11:30 Slättadamm 4 1/32 Final   21007204 INFO
IFK Lidingö FK Ooredoo Football Academy 8 0 11:30 Kviberg 10 A 1/32 Final   21013004 INFO
FC Boo 1 FC Boo 2 0 3 11:40 Inlag 3 1/32 Final   21008504 INFO
Lindome GIF 2 Hovås-Billdal IF 2 3 1 11:40 Åby 9 1/32 Final   21011204 INFO
Solängens BK 2 FK CSIKSZEREDA 0 11 11:40 Backavallen 3 1/32 Final   21012904 INFO
BK Häcken 1 IFK Stocksund 1 3 0 12:20 Slättadamm 4 1/32 Final   21007205 INFO
IFK Stocksund 3 BSB Bourgeons Sportifs de Batna 2 9 1 12:30 Backavallen 3 1/32 Final   21012905 INFO
KFV Segeberg 1 IF Brommapojkarna 1 2 14:40 Åby 9 1/16 Final   21011207 INFO
JSSL Arsenal Singapore 2 ADC Proença-a-Nova 6 3 14:50 Skatås 2 1/16 Final   21005306 INFO
JSC Pitray-Olier Paris 2 Lindome GIF 2 6 7 P 15:30 Åby 4 1/16 Final   21010307 INFO
Solängens BK 1 Markham School 0 3 15:40 Skatås 2 1/16 Final   21005307 INFO
KF Velebit 1 Fc Franconville PB 2 2 1 15:40 Skatås 3 1/16 Final   21005407  
FC Ajax - Tallinn Ligi Ndogo SC 2 2 1 15:40 Ruddalen 3 1/16 Final   21006706 INFO
Kungsbacka IF 1 JSC Pitray-Olier Paris 1 4 0 15:40 Inlag 7 1/16 Final   21008906 INFO
TSV Lämmerspiel FC Boo 2 2 1 15:50 Inlag 3 1/16 Final   21008506 INFO
FK CSIKSZEREDA Euro Soccer Academy 2 4 0 16:00 Slättadamm 2 1/16 Final   21007008 INFO
GAIS Euro Soccer Academy 1 1 2 16:20 Heden 5 1/16 Final   21000509 INFO
Jordan Knights FA MTV Treubund Lüneburg 5 1 16:20 Välen 6 1/16 Final   21006107 INFO
IFK Lidingö FK Näsets SK 1 4 0 16:30 Ruddalen 3 1/16 Final   21006707 INFO
IFK Göteborg 2 L's Football Academy 6 0 16:50 Kviberg 10 A 1/16 Final   21013007 INFO
Arsenal Soccer Schools Hants FC F.C. Beirut 2 3 16:50 Kviberg 10 B 1/16 Final   21013107 INFO
BSB Bourgeons Sportifs de Batna 1 Makati FC 4 1 17:30 Heden 6 1/16 Final   21000610 INFO
BK Häcken 1 IFK Stocksund 3 2 1 17:40 Slättadamm 2 1/16 Final   21007010 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Euro Soccer Academy 1 FK CSIKSZEREDA 2 7 08:00 Kviberg 4 1/8 Final   22001800 INFO
Lindome GIF 2 TSV Lämmerspiel 2 4 P 08:00 Kviberg 20 1/8 Final   22003500 INFO
KF Velebit 1 JSSL Arsenal Singapore 2 0 5 08:50 Kviberg 4 1/8 Final   22001801 INFO
F.C. Beirut Jordan Knights FA 6 7 P 08:50 Kviberg 20 1/8 Final   22003501 INFO
BSB Bourgeons Sportifs de Batna 1 BK Häcken 1 1 2 09:40 Kviberg 9 A 1/8 Final   22011402 INFO
IF Brommapojkarna Kungsbacka IF 1 7 0 09:40 Kviberg 9 B 1/8 Final   22011502 INFO
IFK Göteborg 2 Markham School 8 0 09:40 Kviberg 10 A 1/8 Final   22013002 INFO
IFK Lidingö FK FC Ajax - Tallinn 2 3 09:40 Kviberg 10 B 1/8 Final   22013102 INFO
FK CSIKSZEREDA TSV Lämmerspiel 1 2 14:20 Heden 5 1/4 Final   22000507 INFO
JSSL Arsenal Singapore 2 Jordan Knights FA 1 4 14:20 Heden 6 1/4 Final   22000607 INFO
IFK Göteborg 2 FC Ajax - Tallinn 14 1 15:10 Heden 5 1/4 Final   22000508 INFO
BK Häcken 1 IF Brommapojkarna 3 5 P 15:10 Heden 6 1/4 Final   22000608 INFO
TSV Lämmerspiel Jordan Knights FA 1 2 19:30 Heden 5 Semifinal   22000511 INFO
IF Brommapojkarna IFK Göteborg 2 7 5 P 19:30 Heden 6 Semifinal   22000611 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Jordan Knights FA IF Brommapojkarna 6 5 P 12:45 Heden 5 Final   23000502 INFO
Gothia Cup is using