Detta är resultaten från Gothia Cup 2016. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Legends FC Groseko K.E. 5 0 16:40 Skatås 2 1/32 Final   20005307 INFO
Prep School Pumas 1 IFK Hindås 14 1 16:40 Skatås 3 1/32 Final   20005407 INFO
La Academia FC Alexandria Sporting Club 1 2 0 16:40 Skatås 4 1/32 Final   20005507 INFO
SC Nienstedten F-17 Academy 8 1 17:00 Kviberg 20 1/32 Final   20003507 INFO
KFV Segeberg 2 JSC Pitray-Olier Paris Blue 4 1 17:20 Åby 8 1/32 Final   20011108 INFO
Tekkers Academy Bahrain Match Sport 3 2 17:20 Åby 9 1/32 Final   20011208 INFO
Puteaux CSM Kreis Aurich, NFV 1 7 17:30 Slättadamm 2 1/32 Final   20007011 INFO
Helsingborgs IF 2 IFK Göteborg 1 2 3 17:40 Heden 5 1/32 Final   20000510 INFO
CA Intercups Mexico Sport 4 All 4 0 17:40 Heden 6 1/32 Final   20000610 INFO
Lizzy Football Club BK Bifrost 19 0 17:40 Skatås 2 1/32 Final   20005308 INFO
Helsingborgs IF 1 Gameday Academy Bangalore 11 0 17:40 Slättadamm 4 1/32 Final   20007211 INFO
FC Spartak Novosibirsk Arsenal Soccer School Afidnon 7 3 17:50 Inlag 3 1/32 Final   20008510 INFO
Prep School Lions 3 Örgryte IS Blue 4 3 P 18:00 Kviberg 4 1/32 Final   20001808 INFO
JDFS Alberts Kungsbacka IF 2 3 0 18:00 Inlag 7 1/32 Final   20008910 INFO
IF Väster 2 Alexandria Sporting Club 2 8 3 18:00 Kviberg 9 A 1/32 Final   20011408  
Prep School Lions 1 JSSL Arsenal Singapore 1 2 8 18:00 Kviberg 9 B 1/32 Final   20011508 INFO
Prep School Pumas 2 Chungmu 6 3 18:00 Kviberg 10 A 1/32 Final   20013008  
Prep School Lions 2 Beirut FAC 9 2 18:00 Kviberg 10 B 1/32 Final   20013108 INFO
Näsets SK 2 Fornebu FK 0 9 18:30 Välen 5 1/32 Final   20006009 INFO
Sondrio Calcio A.S Costiera Ligi Ndogo SC 1 4 3 P 18:30 Välen 6 1/32 Final   20006110 INFO
UKS RONA 03 V. Frölunda IF 5 6 18:30 Ruddalen 4 1/32 Final   20006806 INFO
Footgeneration FA Algarve Södra Skärgården IK 6 1 18:30 Åkeredsvallen 4 1/32 Final   20009909 INFO
Asre BK Häcken 2 0 3 18:40 Slättadamm 4 1/32 Final   20007212 INFO
Accademia I.C. FC Bangkok 3 0 18:40 Backavallen 3 1/32 Final   20012910 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Cantolao, AD CA Intercups Mexico 5 2 08:00 Heden 5 1/16 Final   21000500 INFO
TuS Freiberg IFK Göteborg 1 1 0 08:00 Heden 6 1/16 Final   21000600 INFO
Legends FC Lizzy Football Club 1 8 08:00 Kviberg 20 1/16 Final   21003500 INFO
SC Nienstedten Prep School Pumas 1 6 2 08:00 Skatås 2 1/16 Final   21005300 INFO
La Academia FC Prep School Pumas 2 3 2 08:00 Skatås 3 1/16 Final   21005400 INFO
Fc Franconville PB 1 Fornebu FK 3 4 08:00 Ruddalen 4 1/16 Final   21006800 INFO
Kreis Aurich, NFV Accademia I.C. 0 4 08:00 Slättadamm 4 1/16 Final   21007200 INFO
Nacka FC JDFS Alberts 1 3 08:00 Inlag 7 1/16 Final   21008900 INFO
IF Väster 1 KFV Segeberg 2 1 15 08:00 Åby 4 1/16 Final   21010300 INFO
Hammarby IF FF Tekkers Academy Bahrain 11 1 08:00 Åby 8 1/16 Final   21011100 INFO
Prep School Lions 3 IF Väster 2 5 2 08:00 Kviberg 9 A 1/16 Final   21011400  
JSSL Arsenal Singapore 1 V. Frölunda IF 4 2 08:00 Kviberg 9 B 1/16 Final   21011500  
Helsingborgs IF 1 BK Häcken 2 5 1 08:00 Backavallen 3 1/16 Final   21012900 INFO
Prep School Lions 2 Sondrio Calcio A.S Costiera 2 8 P 08:00 Kviberg 10 B 1/16 Final   21013100 INFO
AC Gessate FC Spartak Novosibirsk 3 5 09:00 Inlag 3 1/16 Final   21008501 INFO
Azzurri Footgeneration FA Algarve 4 3 09:00 Åkeredsvallen 4 1/16 Final   21009901 INFO
SC Nienstedten La Academia FC 3 2 12:00 Kviberg 20 1/8 Final   21003504 INFO
Fornebu FK Sondrio Calcio A.S Costiera 2 5 12:00 Skatås 2 1/8 Final   21005304 INFO
Prep School Lions 3 Lizzy Football Club 0 11 12:00 Skatås 3 1/8 Final   21005404 INFO
KFV Segeberg 2 JDFS Alberts 8 1 12:00 Åby 8 1/8 Final   21011104 INFO
TuS Freiberg Accademia I.C. 1 2 12:40 Slättadamm 2 1/8 Final   21007005 INFO
Azzurri JSSL Arsenal Singapore 1 0 7 13:00 Kviberg 20 1/8 Final   21003505 INFO
Hammarby IF FF FC Spartak Novosibirsk 10 0 13:00 Åby 8 1/8 Final   21011105 INFO
Cantolao, AD Helsingborgs IF 1 3 2 14:30 Slättadamm 2 1/8 Final   21007007 INFO
Accademia I.C. KFV Segeberg 2 1 7 16:30 Heden 6 1/4 Final   21000609 INFO
JSSL Arsenal Singapore 1 Lizzy Football Club 1 4 17:00 Skatås 2 1/4 Final   21005308 INFO
Sondrio Calcio A.S Costiera SC Nienstedten 3 1 17:10 Heden 5 1/4 Final   21000510 INFO
Cantolao, AD Hammarby IF FF 1 6 19:20 Heden 5 1/4 Final   21000512 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
KFV Segeberg 2 Sondrio Calcio A.S Costiera 5 1 08:00 Heden 5 Semifinal   22000500 INFO
Hammarby IF FF Lizzy Football Club 1 10 08:00 Heden 6 Semifinal   22000600 INFO
KFV Segeberg 2 Lizzy Football Club 3 5 13:00 Gamla Ullevi Final   22001200 INFO
Gothia Cup is using