Detta är resultaten från Gothia Cup 2015. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

Favorited Make favorite Academie de Football Europa Tricolorepa B13

Lagnamn Academie de Football Europa Tricolorepa
Tröjfärger Vit / Röd / Röd
Åldersklass Boys 13
Grupp Grupp 1
Land Luxemburg
 
 

8 matcher spelade

Mål


Om Academie de Football Europa Tricolorepa

Förutom Academie de Football Europa Tricolorepa spelade också 143 andra lag från 30 olika länder i Boys 13. De var uppdelade i 36 olika grupper, varav Academie de Football Europa Tricolorepa började i Grupp 1 tillsammans med Hisingsbacka FC, One World Football Academy och Sandvikens IF Vit.

Academie de Football Europa Tricolorepa tog sig vidare till Play off B efter att ha hamnat på 3:e plats i Grupp 1. Därefter tog de sig till Semifinal, men förlorade den mot A.S. México med 0-3. I finalen slog JK Tabasalu A.S. México och vann därmed hela Play off B i Boys 13.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:

Hälsningar till Academie de Football Europa Tricolorepa

Matcher

Grupp 1

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
1 Hisingsbacka FC 3 2 1 0 4 1 (3) 7
2 One World Football Academy 3 1 2 0 4 3 (1) 5
3 Academie de Football Europa Tricolorepa 3 1 1 1 6 4 (2) 4
4 Sandvikens IF Vit 3 0 0 3 3 9 (-6) 0
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Målskillnad (inbördes möten)
  6. Gjorda mål (inbördes möten)
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Academie de Football Europa Tricolorepa One World Football Academy 1 1 10:00 Majvallen B13 Grp 1   13001301 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Hisingsbacka FC Academie de Football Europa Tricolorepa 1 0 16:40 Guldheden Södra B13 Grp 1   14000808 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Sandvikens IF Vit Academie de Football Europa Tricolorepa 2 5 13:50 Guldheden Södra B13 Grp 1   15000806 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Academie de Football Europa Tricolorepa Hässleholms IF 2 0 10:00 Kviberg 11 B13 Play off B 1/32 Final   16002602 INFO
Academie de Football Europa Tricolorepa Laholms FK 2 1 18:10 Kviberg 11 B13 Play off B 1/16 Final   16002608 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Academie de Football Europa Tricolorepa Aalborg Chang 8 1 09:10 Härlanda 1 B13 Play off B 1/8 Final   17009801 INFO
BK Häcken 2 Academie de Football Europa Tricolorepa 4 5 P 14:10 Kviberg 15 B13 Play off B 1/4 Final   17003003 INFO
A.S. México Academie de Football Europa Tricolorepa 3 0 19:15 Kviberg 2 B13 Play off B Semifinal   17001509 INFO
Gothia Cup is using