Detta är resultaten från Gothia Cup 2015. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

Favorited Make favorite Space/Ordin B16

Lagnamn Space/Ordin
Tröjfärger
Åldersklass Boys 16
Grupp Grupp 17
Land Brasilien
 
 

8 matcher spelade

Mål


Om Space/Ordin

Förutom Space/Ordin spelade också 187 andra lag från 33 olika länder i Boys 16. De var uppdelade i 46 olika grupper, varav Space/Ordin började i Grupp 17 tillsammans med Askims IK, Brage, IK och ASL SC.

Space/Ordin tog sig vidare till Play off B efter att ha hamnat på 3:e plats i Grupp 17. Därefter tog de sig till Semifinal, men förlorade den mot Dundalk Schoolboys League med 0-1. I finalen slog IFK Göteborg Dundalk Schoolboys League och vann därmed hela Play off B i Boys 16.

Space/Ordin deltog även i Boys 15 under Gothia Cup 2014. Då tog de sig till 1/8 Final i Play off A, men förlorade den mot J-L Juniors med 1-4.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:

Hälsningar till Space/Ordin

Matcher

Grupp 17

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
1 Brage, IK 3 3 0 0 5 1 (4) 9
2 ASL SC 3 1 1 1 3 3 (0) 4
3 Space/Ordin 3 1 0 2 2 4 (-2) 3
4 Askims IK 3 0 1 2 1 3 (-2) 1
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Målskillnad (inbördes möten)
  6. Gjorda mål (inbördes möten)
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Space/Ordin ASL SC 0 2 12:00 Woody Arena (Kviberg) B16 Grp 17   13001903 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Brage, IK Space/Ordin 1 0 11:40 Kviberg 18 B16 Grp 17   14003303 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Space/Ordin Askims IK 2 1 12:30 Bergsjövallen 2 B16 Grp 17   15004505 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Space/Ordin Rönninge Salem Fotboll 2 1 12:10 Kviberg 19 B16 Play off B 1/32 Final   16003403 INFO
Space/Ordin Ale United 1 0 19:00 Hjällbovallen 1 B16 Play off B 1/16 Final   16004709 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Tonbridge School 2 Space/Ordin 0 2 10:30 Kviberg 15 B16 Play off B 1/8 Final   17003002 INFO
Rhos United Juniors Space/Ordin 3 5 P 15:30 Kviberg 15 B16 Play off B 1/4 Final   17003004 INFO
Space/Ordin Dundalk Schoolboys League 0 1 20:15 Kviberg 15 B16 Play off B Semifinal   17003007 INFO
Gothia Cup is using