Detta är resultaten från Gothia Cup 2015. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

Favorited Make favorite TSV SÜDERBRARUP G18

Lagnamn TSV SÜDERBRARUP
Tröjfärger Blå / Gul / Blå
Åldersklass Girls 18
Grupp Grupp 13
Land Tyskland
 
 

5 matcher spelade

Mål


Om TSV SÜDERBRARUP

Förutom TSV SÜDERBRARUP spelade också 61 andra lag från 13 olika länder i Girls 18. De var uppdelade i 15 olika grupper, varav TSV SÜDERBRARUP började i Grupp 13 tillsammans med Varhaug IL, Älvsjö AIK FF 2 och IFK Örby.

TSV SÜDERBRARUP tog sig vidare till Play off B efter att ha hamnat på 3:e plats i Grupp 13. Därefter tog de sig till 1/8 Final, men förlorade den mot FJSG Bederkesa med 0-7. I finalen slog FC Connecticut Södra Härene IF och vann därmed hela Play off B i Girls 18.

TSV SÜDERBRARUP deltog även i Girls 17 under Gothia Cup 2014. Då tog de sig till 1/32 Final i Play off B, men förlorade den mot TSV Altenholz med 0-2.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:

Hälsningar till TSV SÜDERBRARUP

Matcher

Grupp 13

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
1 IFK Örby 3 2 1 0 15 1 (14) 7
2 Älvsjö AIK FF 2 3 1 2 0 7 2 (5) 5
3 TSV SÜDERBRARUP 3 1 0 2 1 12 (-11) 3
4 Varhaug IL 3 0 1 2 1 9 (-8) 1
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Målskillnad (inbördes möten)
  6. Gjorda mål (inbördes möten)
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Älvsjö AIK FF 2 TSV SÜDERBRARUP 5 0 09:50 Backavallen 2 G18 Grp 13   13012801 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
TSV SÜDERBRARUP IFK Örby 0 7 13:30 Backavallen 2 G18 Grp 13   14012805 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Varhaug IL TSV SÜDERBRARUP 0 1 11:50 Tuvevallen 2 G18 Grp 13   15008104 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
TSV SÜDERBRARUP Rapid Athene 5 4 P 15:00 Härlanda 2 G18 Play off B 1/16 Final   16011007 INFO
TSV SÜDERBRARUP FJSG Bederkesa 0 7 20:00 Slättadamm 1 G18 Play off B 1/8 Final   16006910 INFO
Gothia Cup is using