Detta är resultaten från Gothia Cup 2015. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

Sverige

Namn Lag
AFK Linköping Boys 16, Boys 18
AIK FF G12 F03 Akademi, G13, G14, B16, B17E, G17E, G18
Ahlafors IF Girls 18
Ale U United Boys 18
Ale United Girls 15, Boys 16
Alingsås IF Boys 15
Alingsås KIK Girls 14
Alsike IF Boys 11 1, Boys 11 2, Boys 14
Alvesta GIF Girls 14
Anderslövs BoIK Boys 12 1, Boys 12 2
Angered FC Boys 14
Annebergs IF Boys 11
Arameiska-Syrianska KIF Boys 11
Arvidsjaur FK, IFK Boys 15
Askims IK Boys 12, Boys 13, Boys 14, Boys 16
Assi IF Girls 15
Assyriska BK Boys 11, Boys 12
Assyriska FF Boys 14
Namn Lag
Azalea BK B11, B12, G12 1, G12 2, B14, G14, B16, G16, B18
BK Astrio Girls 15
BK Derby Boys 15
BK Flagg Boys 14
BK Forward Boys 18
BK Häcken B11 1, B11 2, B12 1, B12 2, G12 1, G12 2, B13 1, B13 2, G13 1, B14 1, B14 2, G14, B15 1, B15 2, G15, G16, B17E, B18
BK Höllviken Girls 16
BK Ljungsbro Girls 15, Girls 16
BK Lobo Boys 11
BK Olympic Boys 12 Grön, Boys 12 Vit
BK Sport Girls 16, Boys 18
Backatorp IF Girls 14
Backatorp IF/ Hisingsbacka Boys 16
Bagarmossen Kärrtorp BK Boys 14, Girls 15
Balltorps/KSK Girls 14
Bankeryds SK Boys 18
Bele Barkarby FF Boys 11 1, Boys 11 2, Girls 13
Bergdalens IK Girls 15
Namn Lag
Bergums IF Boys 12
Billesholms IK Girls 15
Bjärreds IF Boys 16, Boys 18
Bollebygds IF Boys 15
Bollnäs GIF Boys 12 1, Boys 12 2, Boys 15
Bollstanäs SK Boys 14 1, Boys 14 2
Boo FF B11 1, B11 2, B12, G12, G13 1, G13 2, G14, B15, G15
Boo IS Girls 12
Borens IK Girls 14, Boys 15
Borgeby FK Girls 12 1, Girls 12 2, Girls 14, Girls 16
Borås AIK Boys 16
Botkyrka Konyaspor KIF Boys 14
Brage, IK Boys 16
Bromstens IK Boys 15
Brynäs IF/FK Boys 18
Burträsk FF Girls 14
Byttorps IF Boys 18
Bäckseda IF Boys 13
Namn Lag
Bälinge IF Boys 15, Girls 15, Girls 18
Bällsta FF Boys 12 1, Boys 12 2
Centern, IF Girls 14, Girls 15, Boys 18
Dalby GIF/Genarps IF Girls 15
Dalen/KFF Boys 12 1, Boys 12 2, Boys 16, Boys 18
Dalstorps IF Boys 14
Danderyds SK Girls 14
Dingtuna GIF Girls 15
Djurgården IF FF Boys 12 1, Boys 12 2
Djurgårdens DFF Girls 14
Djurgårdens IF B14 1, B14 2, G14, B15, G15, B17E, G17E, B18
Eds FF Boys 16, Boys 18
Ekerö IK Boys 12
Emmaboda IS Boys 15, Girls 15
Enebybergs IF Girls 14, Girls 16
Enköpings IS Boys 18
Enköpings SK Girls 15
Enskede IK Boys 15, Boys 16
Namn Lag
Eriksbergs IF Girls 15
Ersmark IK Boys 16
Eskilsminne IF Girls 16, Girls 18
Eskilstuna City FK Boys 15, Boys 16
Eskilstuna Södra FF Boys 18
Eskilstuna United DFF Gothia Tipselit Trophy (G17)
Essviks AIF Boys 15
FBK Karlstad Boys 12, Boys 15
FC Amhult Boys 15
FC Djursholm Boys 12, Girls 13, Boys 14, Girls 14, Girls 15, Girls 18
FC Hallunda Boys 12, Boys 13, Boys 15
FC Hessleholm Girls 14, Girls 15
FC Järfälla Boys 14
FC Linköping City Boys 15, Boys 16
FC Rosengård Gothia Tipselit Trophy (G17)
FC Saltsjöbaden Boys 13
FIFH Kim Källström Trophy
FK Karlskrona Girls 15
Namn Lag
Falkenbergs FF Gothia Tipselit Trophy (B17)
Falköpings KIK Girls 14, Girls 15
Fanna BK Boys 14, Girls 15
Fenix SK Girls 13 1, Girls 13 2
Finlandia-Pallo AIF Boys 11
Floda BoIF Boys 11
Fortuna FF Boys 14
Frillesås FF Boys 12, Boys 13
Frösö IF Boys 13, Boys 15, Girls 15
Furulunds IK Girls 12, Girls 13, Girls 14
Färjestadens GoIF Boys 14, Girls 14
Fässbergs IF Boys 13, Boys 16, Boys 18, Kim Källström Trophy 1, Kim Källström Trophy 2
GAIS B11, B12, B13, B14, B15, B16, B18
GIF Nike Boys 14 1, Boys 14 2
Gamla Upsala SK Girls 14
Gammelstads IF Girls 15
Gefle IF Boys 14 1, Boys 14 2, Girls 14, Girls 18
Gerdskens BK Boys 15, Boys 18
Namn Lag
Gideonsbergs IF Girls 15, Girls 16
Gimo IF FK Girls 15
Gimonäs Umeå IF Boys 14, Girls 18
Glumslövs FF Boys 12
Gransholm/Vederslöv/Dänningelanda IF Boys 15
Grolanda IF/Floby IF Boys 16
Grunden Bois Kim Källström Trophy Black, Kim Källström Trophy Blue, Kim Källström Trophy Girls, Kim Källström Trophy Green
Guldhedens IK Boys 15, Boys 18
Gunnilse IS Boys 18
Gällstads FK Boys 14
Gävle GIK/FK Boys 15
Göteborgs DFF Girls 18
HGH Girls 12
Habo IF Girls 13
Halmstads BK Gothia Tipselit Trophy (B17), Kim Källström Trophy
Halvorstorps IS/ Trollhättans FK Girls 14
Hammarby IF Boys 11, Boys 12, Boys 12 Grön, Boys 12 Vit, Boys 14, Gothia Tipselit Trophy (B17)
Hammarby IF DFF Girls 12 1, Girls 12 2, Gothia Tipselit Trophy (G17)
Namn Lag
Harlösa IF Boys 14
Hasslöv/Skottorp Boys 12
Helsingborgs AIS Girls 16
Helsingborgs IF Boys 11 1, Boys 11 2, Gothia Tipselit Trophy (B17)
Henåns IF Girls 15
Herrestads AIF Boys 15
Hestrafors IF Boys 12
Hisingsbacka FC Boys 11, Boys 12, Boys 13, Boys 14, Boys 15, Boys 18
Hittarps IK Boys 14
Hjulsbro IK Girls 15
Hjuviks AIK Boys 11, Boys 12, Girls 14
Hjärsås/Värestorp IF/VMA IK Girls 15
Holmalunds IF Boys 14
Hovås-Billdal IF Boys 11 1, Boys 11 2, Girls 13, Boys 14, Boys 15, Girls 15
Huddinge IF Girls 12 1, Girls 12 2, Boys 15, Boys 16 1, Boys 16 P99u, Girls 18
Husie IF Boys 13, Girls 14
Husqvarna FF Kim Källström Trophy
Hvetlanda GIF Boys 14
Namn Lag
Hyllie IK Girls 16
Hyllie IK/Husie IF Girls 15
Häljarps IF Boys 15
Hällbybrunns IF Girls 15, Boys 16
Hässelby SK FF Boys 13
Hässleholms IF Boys 13, Boys 16
Håbo FF Boys 12, Boys 14 1, Boys 14 2, Boys 18
Håbro IF Boys 18
Högaborgs BK Boys 18
Högsby IK Boys 13, Girls 18
Hönö IS Boys 14, Boys 15
Hörby FF Boys 14, Girls 14
Höörs IS Boys 14
IBFF Girls 14
IF Brommapojkarna B11 04-3, B12, B12 lag 13, G12, B13 1, B13 02-7, B14, G14, B15 P00-4, B15 P00-5, B17E, B18
IF Böljan Boys 15
IF Elfsborg Boys 12, Boys 14, Boys 15, Gothia Tipselit Trophy (B17)
IF FF Hammarby Boys 11, Boys 14 P01-3, Boys 15, Boys 16
Namn Lag
IF Lödde Boys 14 1, Boys 14 2, Girls 14, Girls 15
IF Pluss Kim Källström Trophy
IF Team Hudik Girls 13
IF Viken Boys 18
IF Väster B11 1, B11 2, B12 1, B12 2, B13, B14, G14, B15
IFK Aspudden-Tellus Girls 16
IFK Bergvik Boys 15
IFK Emtunga Girls 15
IFK Eskilstuna Boys 15 Norr, Boys 15 Söder, Boys 16
IFK Falköping FF Boys 16 1, Boys 16 2
IFK Göteborg B11, B12 1, B12 2, G12, B13, G13, B14, G14, B16, B17E
IFK Hässleholm Boys 13 1, Boys 13 2
IFK Kalmar Girls 14
IFK Klagshamn Boys 12 1, Boys 12 2, Boys 12 3
IFK Knislinge/Broby IF Boys 15
IFK Kumla Boys 15
IFK Lidingö Boys 12, Boys 13
IFK Lidingö FK Boys 13, Boys 14, Boys 16, Girls 16, Boys 18
Namn Lag
IFK Nyköping Girls 16, Girls 18
IFK Stocksund Boys 11 blå 1, Boys 11 vit, Boys 12, Boys 13, Boys 14, Boys 15
IFK Timrå Boys 14
IFK Trelleborg Girls 13
IFK Umeå Boys 14 1, Boys 14 2, Girls 14, Girls 16
IFK Uppsala Boys 13
IFK Västerås FK Boys 13, Girls 15
IFK Ölme Boys 18
IFK Örby Boys 14, Girls 14, Girls 18
IFK Östersund Boys 18 1, Boys 18 2
IFK Österåker Boys 13, Boys 14
IK Arvika Fotboll Girls 16 1, Girls 16 2
IK Franke Boys 16 1, Boys 16 2
IK Kongahälla Boys 11, Boys 16
IK Oddevold Boys 14, Boys 15
IK Sirius FK Boys 11 1, Boys 11 2, Boys 12 1, Boys 12 2, Boys 12 3, Boys 14
IK Viljan Boys 16
IK Zenith Boys 12 1, Boys 12 2, Girls 12, Boys 13, Girls 15, Girls 18
Namn Lag
IS Halmia Boys 16
Idrottsklubben Carlstad Kim Källström Trophy A, Kim Källström Trophy B
Ifö Bromölla IF Boys 16
Ingarö IF Boys 14, Girls 14
Irsta IF Boys 12 1, Boys 12 2
Jarlabergs IF Boys 11
Jitex Mölndal BK Girls 14, Girls 16, Girls 18
Jitex Mölndal Fotboll Girls 15
Johannesbergs LIF Kim Källström Trophy
Jonsereds IF Boys 11, Boys 11 Gul, Boys 18
Järla IF Boys 15, Girls 15
Järna SK Girls 14, Girls 15
Jönköpings Södra IF Boys 12 1, Boys 12 2
KIF Örebro DFF Girls 13
Kalmar FF Gothia Tipselit Trophy (B17)
Kareby IS Boys 12
Karlbergs BK Boys 16
Namn Lag
Karlslunds IF HFK Boys 14 1, Boys 14 2, Boys 15, Boys 16, Boys 18
Katrineholms AIK Boys 15, Boys 18
Kinna IF Boys 12 1, Boys 12 2, Boys 15, Boys 18
Kinna/Örby Girls 13
Kiruna FF Boys 15
Kisa BK Girls 15
Knivsta IK Girls 13, Girls 16
Kristianstad BoIS Boys 14 1, Boys 14 2
Kristianstads DFF Girls 15, Gothia Tipselit Trophy (G17)
Krokom/Dvärsätts IF Boys 12
Kubikenborgs IF Boys 14 1, Boys 14 2
Kullavik IF Boys 12 1, Boys 12 2
Kullavägens BK Boys 11
Kungsbacka DFF Girls 18
Kungsbacka IF B11 1, B11 2, B12 1, B12 2, B13, G13, B14, B15, B16, B18
Kungsladugårds BK Boys 14
Kvarnsvedens IK Boys 16
Kyrkheddinge IF Boys 15, Boys 16
Namn Lag
Kärra KIF Boys 11 1, Boys 11 2, Boys 13, Girls 14
Kållered SK Girls 15
Kållereds SK Boys 15
Köping FF Boys 16
Köpingebro IF Girls 15
LB07 Girls 16
Lagans AIK Boys 14
Laholms FK Boys 13
Landora, BK Boys 13
Landvetter IF Girls 12, Girls 14, Girls 15 1, Girls 15 2
Landvetter IS Boys 12, Boys 18
Lekstorps IF Girls 13
Lerkils IF Girls 14
Lerums IS G12, B13, G13, B14, B15, G16, B18
Lessebo GoIF Girls 16
Lidköpings FK Girls 14
Limmared/Länghem /Grimsås IF Boys 15
Lindeborgs FF 1948 Boys 15
Namn Lag
Lindome GIF Boys 14, Girls 15
Lindö FF Norrköping Girls 14
Linero IF Boys 12
Linköpings FC Gothia Tipselit Trophy (G17)
Lira BK Boys 15, Boys 16
Ljungby IF Boys 15 1, Boys 15 2
Ljungbyholms GOIF Boys 15
Ljungskile SK Boys 16, Boys 18
Ludvika, IFK Girls 15
Luleå Damfotboll Girls 15
Luleå Sportklubb Boys 14
Lunds BK Boys 12 1, Boys 12 2, Boys 12 3, Boys 12 4, Girls 12
Lundsbrunns IF Girls 16
Lödöse Nygård IK Boys 12
Malmbergets AIF Girls 14
Malmköping IF Boys 13
Malmö FF Boys 13
Mariehem SK Girls 14
Namn Lag
Markaryds IF Boys 12, Boys 14
Masthuggets BK Boys 12, Boys 13
Medskogsbron BK Boys 11
Melleruds IF Girls 12, Boys 14
Mjällby AIF Boys 16
Mjölby AI/FF Boys 15 1, Boys 15 2, Girls 15
Mjölby Södra IF Boys 18
Morön BK Girls 15
Mossens BK Boys 14
Motala AIF Boys 11
Munka-Ljungby IF Boys 12
Mälarhöjdens IK Boys 14, Girls 15 1
Målilla GoIF Boys 14
Mölndal Fotboll Boys 12 1, Boys 12 2, Boys 14, Girls 14
Mölnlycke IF Boys 15, Boys 18 1, Boys 18 2
Mönsterås GoIF/Timmernabben komb. Girls 15
Mörbylånga GoIF Boys 15
Möre BK Boys 15
Namn Lag
Norrala IF Girls 15
Norrby IF Boys 18
Norrköping, IFK Girls 15, Gothia Tipselit Trophy (B17)
Norrsken, FC Girls 14
Norrtulls SK Boys 15
Norsborgs IF Boys 15
Nosaby IF Boys 15, Boys 16
Nyköpings BIS Boys 13 1, Boys 13 2, Girls 15
Näsets SK B11 1, B11 2, B12 1, B12 2, G12, B13, G14, B15, B16, B18 2, G18
Näsets SK/Utsikten Boys 18 1
Nässjö FF Boys 15, Girls 15
Nättraby GoIF Girls 15
Olofströms IF Girls 13
Onsala BK Boys 13, Girls 13, Boys 14, Girls 14
Orsa IF FK Boys 16
Orust GHMMS Boys 14 1, Boys 14 2
Oskarshamns AIK Boys 18
Oxie SK Boys 14 1, Boys 14 2
Namn Lag
PR-Academy Boys 12
Partille IF Boys 12, Boys 13, Boys 14, Boys 16
Pershagens SK Girls 12
Persnäs/Böda-Högby Boys 15
Piteå IF Boys 15 1, Boys 15 2, Girls 16
QBIK Girls 18
Qviding FIF Girls 13, Girls 14, Boys 16, Girls 18
Ramlösa Södra FF B11, B12 1, B12 2, B13, B14, G14, B15 1, B15 2
Romfartuna GIF Girls 14
Roslagen SOL Kim Källström Trophy 1, Kim Källström Trophy 2
Roslagsbro IF Boys 15 1, Boys 15 2
Rynninge IK Boys 18
Rytterne IS Boys 14, Girls 14
Rågsveds IF Boys 12
Råå IF Girls 15
Rönninge Salem Fotboll Girls 14 1, Girls 14 2, Girls 15, Boys 16
SG Kaverös Boys 14
SK Iron Girls 12 1, Girls 12 Blå
Namn Lag
SK Mjörn Boys 11
SK Sifhälla/Säffle FF Boys 14
Saltsjöbadens IF Boys 12 1, Boys 12 2, Girls 13, Boys 15
Sandarna BK Boys 12, Boys 14, Boys 16, Boys 18 1, Boys 18 2
Sandsbro AIK Boys 14
Sandvikens AIK Boys 15
Sandvikens IF Boys 13 Röd, Boys 13 Vit, Boys 14, Girls 14 1, Girls 14 2, Girls 16
Sandåkerns SK Boys 14, Girls 15
Selånger FK Girls 15, Girls 16
Sigtuna IF Boys 14
Sils IF Boys 18
Sjömarkens IF Girls 12
Skabersjö DFF Girls 15
Skanör-Falsterbo IF Boys 13, Boys 14, Boys 15
Skene IF Boys 12, Boys 14, Boys 16
Skiljebo SK Boys 13 Gul 1, Boys 13 Gul 2, Boys 14, Girls 15, Boys 16
Skinnskattebergs SK Boys 14
Skoftebyns IF Boys 13
Namn Lag
Skrea IF Girls 14
Skultorps IF Girls 15
Sollefteå GIF FF Boys 14
Sollentuna FK Boys 13, Girls 14, Boys 15 1, Boys 15 2, Girls 18
Solängens BK Boys 12, Girls 12
Spjutstorps IF Boys 12, Girls 15
Spånga IS FK Boys 15
Spöland Vännäs IF Boys 15
Staffanstorps GIF Girls 13, Boys 14 1, Boys 14 2, Girls 14, Boys 15
Stallarholmens SK Boys 12
Stenkullen GoIK Boys 16
Stenungsunds IF Boys 14, Boys 15
Stoke BK Boys 18
Storfors AIK Boys 15, Girls 15
Storvreta IK Boys 18
Strövelstorps GIF Girls 15
Strövelstorps GoIF/IF Salamis Boys 16
Stuvsta IF Girls 13, Girls 15
Namn Lag
Stångebro United Boys 15
Sundbybergs IK Boys 11 P04 City
Sunderby SK Boys 14, Girls 14, Girls 15
Sundsvalls DFF Girls 14, Girls 15
Sunnanå SK Gothia Tipselit Trophy (G17)
Sunnersta AIF Boys 14 1, Boys 14 2, Girls 15
Svalövs BK Boys 12
Svedala IF Boys 16 Blå, Boys 16 Vit
Syrianska IF Boys 12
Särö IK Boys 11, Boys 13 1, Boys 13 2
Sävedalens IF B12, G12 1, G12 2, G13, B14, G14, B15
Söderhamns FF Boys 15
Södra Härene IF Girls 18
Södra Sandby IF Boys 15, Girls 15, Girls 16
Södra Sandby IF/GoF IF Boys 14
Tidaholms GIF Boys 15, Boys 16, Boys 18
Timmernabbens IF Boys 11
Torna Hällestad IF Girls 12, Boys 16
Namn Lag
Torns IF Boys 14, Boys 16
Torslanda IK B11 1, B11 2, B14, G14, B16, G16, B18
Torsås GoIF Boys 14
Tranemo IF Boys 14
Tranås FF Boys 15, Girls 15
Trelleborgs FF Boys 12 1, Boys 12 2
Triangelns IK Girls 14, Boys 15, Boys 16
Trollenäs IF Kim Källström Trophy
Trollhättans FK Boys 14
Trosa-Vagnhärad SK Boys 15, Girls 15
Tyresö FF B11 Strand, G14 1, G14 2, B15, G15, B16, G16 1, G16 2
Täby FK Boys 12 Blå, Boys 12 Svart, Boys 13 1, Girls 13
Täby United Boys 11 1, Boys 11 2
Tölö IF Boys 11, Girls 14, Boys 15, Girls 15, Girls 16
Töreboda IK Girls 15, Boys 16
Ulricehamns IFK Boys 14, Girls 14, Girls 15
Ulvåkers IF Boys 16
Umedalens IF Girls 14
Namn Lag
Umeå IK FF Gothia Tipselit Trophy (G17), Girls 18
Umeå Södra FF Girls 15
Unik FK Boys 16
Upsala IF Girls 14, Girls 15
Utbynäs SK Girls 14, Boys 15
V. Frölunda IF Boys 11, Boys 12, Boys 14 1, Boys 16, Boys 18
V. Ingelstad IS Boys 12
Vaksala SK Boys 12, Girls 14, Boys 15 1, Boys 15 2, Girls 15, Girls 18
Vallens IF Girls 14, Boys 15
Vallentuna BK Boys 16
Varbergs BoIS FC Boys 14, Boys 15
Vasalunds IF Boys 15, Boys 16, Girls 16
Vasastan BK Boys 11
Veberöds AIF Boys 14
Vejby IF Boys 12, Girls 12, Girls 14
Vellinge IF Girls 14, Girls 15
Viggbyholms IK Girls 14
Vikingstad SK Girls 16
Namn Lag
Vimmerby IF Boys 16
Vinbergs IF Girls 15
Vänersborgs IF Boys 15, Girls 16
Värmbols FC Boys 16, Boys 18
Värmdö IF Girls 13
Väsby IK FK Boys 15
Västanfors IF Girls 15, Girls 16
Västerås IK Boys 13, Boys 16, Girls 18
Västerås SK FK Boys 18
Västerås SK Ungdom Boys 12 1, Boys 12 2
Växjö DFF Girls 15, Girls 16
Våmbs IF Boys 14, Girls 14, Girls 18
Wargöns IK Boys 14
Westbo United DFF Girls 16
Wisseltofta IF Boys 11
Ystads IF FF Boys 14, Boys 15
Älmhults IF Boys 14, Girls 14, Girls 15
Älta IF Boys 14 1, Boys 14 2
Namn Lag
Älvsborg FF B12 1, B12 2, B13, B14, G15, B16, G18
Älvsjö AIK FF Boys 11 9, Boys 11 20, Boys 14, Girls 16, Girls 18 1, Girls 18 2
Älvängens IK Girls 12
Ängby IF Girls 16
Ängelholms FF Girls 14
Åhus HBK Boys 15
Åhus IF Girls 15
Åkarps IF Boys 13, Boys 15
Åre SLK Boys 15, Girls 15
Årjäng IF Boys 13
Årsunda IF Boys 16
Åsa IF Boys 11
Åtvidabergs FF Boys 14
Öckerö IF Boys 14, Girls 14
Öjersjö IF Boys 12 1, Boys 12 2, Boys 13
Öjersjö IF/Utbynäs SK Girls 16
Örby IS Boys 12 1, Boys 12 2
Örebro Syrianska IF Boys 11, Boys 14
Namn Lag
Örgryte IS B11 1, B11 2, B12 1, B12 2, B13, B14, B15, B16, B18

4707 utav 4707 matcher spelade

Mål

Gothia Cup is using