Detta är resultaten från Gothia Cup 2015. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Sollentuna FK Jitex Mölndal BK 4 0 08:00 Guldheden Södra 1/32 Final   16000800 INFO
IF Brommapojkarna Qviding FIF 5 0 08:00 Kviberg 14 1/32 Final   16002900 INFO
Marin FC Vaksala SK 0 1 08:00 Kviberg 16 1/32 Final   16003100 INFO
Walddörfer SV IFK Örby 3 0 08:00 Gamlestadsvallen 1 1/32 Final   16004100 INFO
Sundby boldklub Stjarnan 1 1 2 08:00 Åkeredsvallen 2 1/32 Final   16006300 INFO
IFK Mariehamn Scandia United SA 5 6 P 08:00 Åkeredsvallen 3 1/32 Final   16006400 INFO
Umedalens IF Falköpings KIK 3 0 08:00 Ruddalen 1 1/32 Final   16006500 INFO
Djurgårdens DFF Snaefellsbaer 5 0 08:00 Slättadamm 1 1/32 Final   16006900 INFO
Sundsvalls DFF Torslanda IK 0 1 08:00 Grimbo 2 1/32 Final   16007400 INFO
Färjestadens GoIF Öckerö IF 3 0 08:00 Krokängsplan 1/32 Final   16008200 INFO
Ängelholms FF Onsala BK 0 3 08:00 Inlag 8 1/32 Final   16009000 INFO
Legacy United So Cal Ulricehamns IFK 1 0 08:00 Åby 2 1/32 Final   16010100 INFO
Staffanstorps GIF Boo FF 2 3 08:00 Öisgården 1/32 Final   16010900 INFO
Utbynäs SK Oulu Nice Soccer 0 8 08:00 Härlanda 1 1/32 Final   16009800 INFO
Rönninge Salem Fotboll 1 Wizard FC Lightning Bolts 1 0 08:00 Gamlestadsvallen 2 1/32 Final   16011600 INFO
Lidköpings FK Vellinge IF 1 0 08:00 Ruddalen 5 1/32 Final   16012600 INFO
Sävedalens IF Azalea BK 5 0 08:50 Heden 3 1/32 Final   16000301 INFO
Hjuviks AIK Viggbyholms IK 4 2 09:00 Kviberg 13 1/32 Final   16002801 INFO
IFK Göteborg Rytterne IS 2 1 09:00 Bergsjövallen 2 1/32 Final   16004501 INFO
Ingarö IF AIK FF 1 3 09:00 Grimbo 1 1/32 Final   16007301 INFO
Tyresö FF 1 BK Häcken 8 0 09:00 Grimbo 4 1/32 Final   16007601 INFO
Vikingur Kärra KIF 4 0 P 09:00 Bravida Arena 1/32 Final   16013201 INFO
Färjestadens GoIF Torslanda IK 3 4 13:00 Grimbo 1 1/16 Final   16007305 INFO
Skrea IF Djurgårdens DFF 1 0 13:00 Backavallen 2 1/16 Final   16012805 INFO
CC Patriots Rönninge Salem Fotboll 1 7 0 13:10 Kviberg 14 1/16 Final   16002904 INFO
Bay Oaks Bombers Walddörfer SV 2 0 13:10 Bergsjövallen 1 1/16 Final   16004405 INFO
Umedalens IF Scandia United SA 0 1 13:20 Åkeredsvallen 3 1/16 Final   16006405 INFO
Lindö FF Norrköping Legacy United So Cal 1 0 13:20 Inlag 1 1/16 Final   16008304 INFO
Centern, IF Onsala BK 3 1 13:20 Inlag 2 1/16 Final   16008404 INFO
KFV Segeberg Boo FF 7 0 13:40 Mossens IP 1/16 Final   16000706 INFO
Vaksala SK IFK Göteborg 1 2 13:40 Hjällbovallen 2 1/16 Final   16004805 INFO
Tölö IF Stjarnan 1 0 1 13:40 Åkeredsvallen 1 1/16 Final   16006206 INFO
Greve Fodbold Sollentuna FK 3 0 13:40 Inlag 6 1/16 Final   16008806 INFO
IF Brommapojkarna Hjuviks AIK 3 0 13:50 Kviberg 16 1/16 Final   16003105 INFO
Romfartuna GIF Vikingur 0 3 13:50 Slättadamm 3 1/16 Final   16007106 INFO
Sävedalens IF Oulu Nice Soccer 6 7 P 13:50 Kviberg 24 1/16 Final   16009305 INFO
Våmbs IF Lidköpings FK 0 1 14:00 Ruddalen 1 1/16 Final   16006506 INFO
AIK FF Tyresö FF 1 1 0 14:00 Grimbo 1 1/16 Final   16007306 INFO
Stjarnan 1 Lidköpings FK 8 7 P 18:00 Majvallen 1/8 Final   16001308 INFO
Oulu Nice Soccer Scandia United SA 4 0 18:00 Gamlestadsvallen 1 1/8 Final   16004110 INFO
Lindö FF Norrköping Greve Fodbold 1 0 18:00 Åby 5 1/8 Final   16010409 INFO
IF Brommapojkarna IFK Göteborg 3 2 18:10 Kviberg 14 1/8 Final   16002908 INFO
Bay Oaks Bombers CC Patriots 0 1 19:00 Bergsjövallen 1 1/8 Final   16004409 INFO
Vikingur AIK FF 5 6 P 19:00 Grimbo 2 1/8 Final   16007409 INFO
Centern, IF KFV Segeberg 0 3 19:00 Åby 5 1/8 Final   16010410 INFO
Skrea IF Torslanda IK 8 0 19:00 Backavallen 2 1/8 Final   16012809 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Lindö FF Norrköping Stjarnan 1 5 3 10:30 Heden 4 1/4 Final   17000402 INFO
Oulu Nice Soccer Skrea IF 4 3 10:30 Majvallen 1/4 Final   17001302 INFO
AIK FF IF Brommapojkarna 0 2 10:30 Härlanda 2 1/4 Final   17011002 INFO
KFV Segeberg CC Patriots 1 0 10:30 Bravida Arena 1/4 Final   17013202 INFO
Lindö FF Norrköping IF Brommapojkarna 6 7 P 16:45 Heden 3 Semifinal   17000307 INFO
KFV Segeberg Oulu Nice Soccer 1 0 18:00 Överåsvallen Semifinal   17001107 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
IF Brommapojkarna KFV Segeberg 0 4 08:30 Gamla Ullevi Final   18001200 INFO
Gothia Cup is using