Detta är resultaten från Gothia Cup 2015. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Cliff Park Ormiston Academy Piteå IF 1 1 2 15:10 Mossens IP 1/64 Final   15000708 INFO
Tidaholms GIF Ystads IF FF 4 2 15:30 Kviberg 15 1/64 Final   15003008 INFO
BRFC Ramlösa Södra FF 2 5 6 P 15:30 Gamlestadsvallen 2 1/64 Final   15011608 INFO
Cleveland Whitecaps Lira BK 4 3 P 16:00 Inlag 5 1/64 Final   15008709 INFO
Storfors AIK Norrtulls SK 4 3 P 16:20 Hjällbovallen 2 1/64 Final   15004809 INFO
Oppsal IF 2 Åhus HBK 2 1 16:20 Grimbo 3 1/64 Final   15007509 INFO
St. Andrews School Mjölby AI/FF 1 1 0 16:30 Gamlestadsvallen 1 1/64 Final   15004109 INFO
Ambassadors F.C. South Dartmoor CC 3 0 16:30 Inlag 1 1/64 Final   15008309 INFO
Södra Sandby IF SG Borken e.V. 6 7 P 16:40 Åby 2 1/64 Final   15010109 INFO
Courbevoie SF Persnäs/Böda-Högby 1 0 16:40 Backavallen 2 1/64 Final   15012809 INFO
IFK Eskilstuna Söder Izon-Vayres FC 6 7 P 16:50 Välen 3 1/64 Final   15005810 INFO
Roslagsbro IF 1 Bromstens IK 0 2 17:10 Mossens IP 1/64 Final   15000710 INFO
Kyrkheddinge IF Häljarps IF 1 3 17:10 Tuvevallen 2 1/64 Final   15008110 INFO
Stenungsunds IF Hisingsbacka FC 5 6 P 17:20 Kviberg 11 1/64 Final   15002610 INFO
South Central FC FC Neumünster Zürich 7 0 17:20 Kviberg 18 1/64 Final   15003310 INFO
Norsborgs IF Weiße Elf Nordhorn, Vfl 0 3 17:20 Grimbo 3 1/64 Final   15007510 INFO
Jyväskylän Komeetat 2 TSV Bassum eV 0 3 17:20 Inlag 9 1/64 Final   15009110 INFO
SK Haugar Roslagsbro IF 2 3 0 17:30 Slottskogsvallen 1/64 Final   15000910 INFO
Guldhedens IK Sävedalens IF 4 0 17:30 Kviberg 15 1/64 Final   15003010 INFO
Perth Soccer Club Vaksala SK 1 7 0 17:30 Kviberg 19 1/64 Final   15003410 INFO
Siam Youth FC Sollentuna FK 2 2 1 17:30 Kviberg 21 1/64 Final   15003610 INFO
Åre SLK Arvidsjaur FK, IFK 1 2 17:30 Kviberg 22 1/64 Final   15003710 INFO
Näsets SK Fut Academy Elite 0 2 17:30 Härlanda 1 1/64 Final   15009810 INFO
Tranås FF Ljungby IF 1 8 0 17:40 Guldheden Södra 1/64 Final   15000810 INFO
Järla IF IFK Kumla 3 4 P 17:40 Grimbo 1 1/64 Final   15007310 INFO
SK Sprint-Jeløy 1 Ljungby IF 2 6 4 P 17:40 Åby 2 1/64 Final   15010110 INFO
TV Wellingholzhausen 2 Euro Sports Brasil 2 0 17:50 Välen 1 1/64 Final   15005611 INFO
TSV Abbehausen Concordia Eschersheim 4 3 17:50 Välen 3 1/64 Final   15005811 INFO
Limmared/Länghem /Grimsås IF Bollebygds IF 6 0 18:10 Kviberg 23 1/64 Final   15003811 INFO
Piteå IF 2 IF Brommapojkarna P00-4 4 1 18:20 Kviberg 13 1/64 Final   15002811 INFO
Walddörfer SV La Salésienne de Paris 2 2 0 18:30 Kviberg 17 1/64 Final   15003211 INFO
Utbynäs SK Spöland Vännäs IF 3 0 18:30 Kviberg 21 1/64 Final   15003611 INFO
Frösö IF US Revolution 4 2 18:30 Hjällbovallen 1 1/64 Final   15004711 INFO
Hönö IS Mjölby AI/FF 2 8 0 18:30 Hjällbovallen 3 1/64 Final   15004911 INFO
Bälinge IF La Salésienne de Paris 1 5 0 18:30 Härlanda 1 1/64 Final   15009811 INFO
Monte Libano Vallens IF 3 2 18:30 Härlanda 2 1/64 Final   15011011 INFO
Varbergs BoIS FC Eskilstuna City FK 1 2 18:40 Öisgården 1/64 Final   15010911 INFO
FC Sparta Charlotte Seleccion RED 1 2 18:40 Bravida Arena 1/64 Final   15013211 INFO
Smt. Sulochanadevi Singhania School Team Tommerup 2 1 0 18:50 Välen 1 1/64 Final   15005612 INFO
ADC Proença-a-Nova SC Victoria 2 4 1 18:50 Kviberg 25 1/64 Final   15012511  
Csv de Leeuwarder Zwaluwen Ljungbyholms GOIF 2 0 19:10 Woody Arena (Kviberg) 1/64 Final   15001911 INFO
SA United SC Heath & Regents Park FC 1 0 19:10 Kviberg 23 1/64 Final   15003812 INFO
SG Findorff IFK Bergvik 2 1 19:10 Grimbo 4 1/64 Final   15007612 INFO
Kungsbacka IF Gransholm/Vederslöv/Dänningelanda IF 3 1 19:30 Inlag 10 1/64 Final   15009211 INFO
IF Väster Ramlösa Södra FF 1 0 4 19:30 Härlanda 2 1/64 Final   15011012 INFO
Sandvikens AIK BV Werther 4 3 P 19:40 Åby 2 1/64 Final   15010112 INFO
Herrestads AIF Athletic Club PARIS 15 0 1 20:00 Slättadamm 1 1/64 Final   15006912 INFO
Tyresö FF FC Elva 2 0 20:00 Backavallen 2 1/64 Final   15012812 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Häljarps IF Bromstens IK 0 2 12:00 Grimbo 3 1/32 Final   16007504 INFO
Djurgårdens IF SK Haugar 2 1 12:10 Öisgården 1/32 Final   16010904 INFO
Kållereds SK Sandvikens AIK 1 0 12:40 Åby 5 1/32 Final   16010405 INFO
Courbevoie SF Athletic Club PARIS 15 3 0 12:50 Sälöfjordsplan 1 1/32 Final   16007705 INFO
SG Findorff Weiße Elf Nordhorn, Vfl 2 0 12:50 Sälöfjordsplan 2 1/32 Final   16007805 INFO
Freie Turnerschaft Braunschweig Piteå IF 1 2 0 13:00 Överåsvallen 1/32 Final   16001105 INFO
Limmared/Länghem /Grimsås IF Utbynäs SK 2 1 13:00 Bergsjövallen 2 1/32 Final   16004505 INFO
Csv de Leeuwarder Zwaluwen Ramlösa Södra FF 1 1 3 13:00 Hjällbovallen 1 1/32 Final   16004705 INFO
Trosa-Vagnhärad SK Izon-Vayres FC 1 2 13:00 Välen 1 1/32 Final   16005605 INFO
TV Wellingholzhausen 1 TSV Abbehausen 7 6 P 13:00 Välen 3 1/32 Final   16005805 INFO
Piteå IF 2 Perth Soccer Club 2 1 13:10 Kviberg 21 1/32 Final   16003605 INFO
Ramlösa Södra FF 2 Frösö IF 0 3 13:10 Kviberg 22 1/32 Final   16003705 INFO
Tranås FF Arvidsjaur FK, IFK 5 1 13:20 Åby 10 1/32 Final   16011305 INFO
Söderhamns FF Eskilstuna City FK 2 5 P 13:30 Majvallen 1/32 Final   16001305 INFO
JSSL Arsenal Singapore Tyresö FF 5 3 P 13:30 Slättadamm 1 1/32 Final   16006905 INFO
Bollnäs GIF SG Borken e.V. 6 3 13:40 Åby 5 1/32 Final   16010406 INFO
Möre BK Guldhedens IK 0 3 14:00 Kviberg 11 1/32 Final   16002606 INFO
Hisingsbacka FC ADC Proença-a-Nova 3 5 P 14:00 Bergsjövallen 3 1/32 Final   16004605 INFO
Clube Campo Belo St. Andrews School 2 4 14:10 Kviberg 19 1/32 Final   16003405 INFO
Oppsal IF 2 Seleccion RED 4 2 14:50 Slättadamm 3 1/32 Final   16007107 INFO
Tidaholms GIF South Central FC 1 2 15:00 Kviberg 2 1/32 Final   16001507 INFO
Fut Academy Elite Walddörfer SV 2 0 15:00 Kviberg 11 1/32 Final   16002607 INFO
Hönö IS SA United SC 3 1 15:00 Bergsjövallen 3 1/32 Final   16004606 INFO
SSC Hagen Ahrensburg Smt. Sulochanadevi Singhania School 3 0 15:00 Välen 1 1/32 Final   16005607 INFO
Storfors AIK Bälinge IF 0 3 15:10 Kviberg 18 1/32 Final   16003307 INFO
Siam Youth FC Monte Libano 3 0 15:10 Hjällbovallen 3 1/32 Final   16004906 INFO
Lørenskog IF TSV Bassum eV 5 0 15:10 Inlag 5 1/32 Final   16008706 INFO
Akatlar Football Academy Cleveland Whitecaps 3 4 P 15:20 Inlag 1 1/32 Final   16008306 INFO
Jyväskylän Komeetat 1 Ambassadors F.C. 5 4 15:20 Inlag 2 1/32 Final   16008406 INFO
Kungsbacka IF SK Sprint-Jeløy 1 0 1 15:20 Åby 2 1/32 Final   16010107 INFO
Nosaby IF IFK Kumla 3 4 P 15:40 Slättadamm 1 1/32 Final   16006907 INFO
Saltsjöbadens IF TV Wellingholzhausen 2 3 5 P 16:00 Välen 1 1/32 Final   16005608 INFO
Bollnäs GIF Tranås FF 1 2 18:40 Frejaplan 1/16 Final   16010711 INFO
Limmared/Länghem /Grimsås IF Ramlösa Södra FF 1 1 3 19:00 Kviberg 21 1/16 Final   16003609 INFO
Kållereds SK ADC Proença-a-Nova 0 3 19:00 Kviberg 23 1/16 Final   16003809  
Piteå IF 2 Oppsal IF 2 4 2 19:00 Gamlestadsvallen 1 1/16 Final   16004111 INFO
Freie Turnerschaft Braunschweig Izon-Vayres FC 3 4 P 19:00 Välen 2 1/16 Final   16005709 INFO
JSSL Arsenal Singapore Courbevoie SF 6 4 P 19:00 Slättadamm 1 1/16 Final   16006909 INFO
Siam Youth FC SSC Hagen Ahrensburg 6 7 P 19:40 Skatås 1 1/16 Final   16005211 INFO
Frösö IF St. Andrews School 3 5 P 20:00 Kviberg 11 1/16 Final   16002610 INFO
Fut Academy Elite South Central FC 0 4 20:00 Kviberg 14 1/16 Final   16002910 INFO
Guldhedens IK Hönö IS 0 2 20:00 Kviberg 15 1/16 Final   16003009 INFO
Eskilstuna City FK TV Wellingholzhausen 1 4 2 20:00 Åkeredsvallen 3 1/16 Final   16006409 INFO
Bälinge IF IFK Kumla 2 5 P 20:00 Slättadamm 3 1/16 Final   16007111 INFO
Bromstens IK SG Findorff 1 0 20:00 Grimbo 1 1/16 Final   16007311 INFO
Lørenskog IF Jyväskylän Komeetat 1 1 0 20:00 Inlag 6 1/16 Final   16008811 INFO
TV Wellingholzhausen 2 Djurgårdens IF 0 1 20:00 Öisgården 1/16 Final   16010910 INFO
Cleveland Whitecaps SK Sprint-Jeløy 1 2 0 20:10 Åby 1 1/16 Final   16010012 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Cleveland Whitecaps ADC Proença-a-Nova 5 3 08:00 Kviberg 18 1/8 Final   17003300 INFO
St. Andrews School Ramlösa Södra FF 1 1 3 08:00 Kviberg 21 1/8 Final   17003600 INFO
IFK Kumla Bromstens IK 0 2 08:00 Kviberg 24 1/8 Final   17009300 INFO
Piteå IF 2 JSSL Arsenal Singapore 1 2 09:10 Kviberg 11 1/8 Final   17002601 INFO
SSC Hagen Ahrensburg Eskilstuna City FK 0 1 09:10 Kviberg 12 1/8 Final   17002701 INFO
Lørenskog IF Tranås FF 2 0 09:10 Kviberg 15 1/8 Final   17003001 INFO
Hönö IS South Central FC 1 0 09:10 Kviberg 22 1/8 Final   17003701 INFO
Izon-Vayres FC Djurgårdens IF 7 6 P 09:15 Kviberg 3 1/8 Final   17001601 INFO
Bromstens IK Izon-Vayres FC 3 0 14:15 Kviberg 11 1/4 Final   17002605 INFO
Lørenskog IF Hönö IS 3 0 14:15 Kviberg 12 1/4 Final   17002705 INFO
JSSL Arsenal Singapore Eskilstuna City FK 2 4 P 14:15 Kviberg 13 1/4 Final   17002805 INFO
Cleveland Whitecaps Ramlösa Södra FF 1 4 5 P 14:15 Kviberg 22 1/4 Final   17003704 INFO
Ramlösa Södra FF 1 Bromstens IK 0 2 19:00 Kviberg 12 Semifinal   17002708 INFO
Lørenskog IF Eskilstuna City FK 1 0 19:00 Kviberg 13 Semifinal   17002808 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Bromstens IK Lørenskog IF 7 8 P 09:00 SKF Arena Final   18000200 INFO
Gothia Cup is using