Detta är resultaten från Gothia Cup 2015. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Hönö IS FC Ajax - Tallinn 4 3 P 13:50 Välen 4 1/64 Final   15005906 INFO
Oxie SK 1 Passion Football Academy 3 1 13:50 Backavallen 2 1/64 Final   15012806 INFO
GIF Nike 2 Rytterne IS 3 0 14:40 Kviberg 12 1/64 Final   15002707 INFO
Real Sociedad Cuauhtemoc Harlösa IF 3 1 14:40 Kviberg 13 1/64 Final   15002807 INFO
Ramlösa Södra FF South Central FC 2 3 1 14:40 Kviberg 14 1/64 Final   15002907 INFO
Csv de Leeuwarder Zwaluwen FK Lillehammer 2 2 0 14:40 Kviberg 15 1/64 Final   15003007 INFO
Partille IF Ingarö IF 7 6 P 14:40 Kviberg 22 1/64 Final   15003707 INFO
IF Brommapojkarna Djurgårdens IF 2 1 3 14:40 Kviberg 23 1/64 Final   15003807 INFO
Go-Pro Sports Torns IF 2 4 P 14:40 Skatås 1 1/64 Final   15005207 INFO
Smt. Sulochanadevi Singhania School Fortuna FF 0 5 14:40 Ruddalen 1 1/64 Final   15006507 INFO
Dalstorps IF Currie Star FC 2 0 3 14:40 Ruddalen 2 1/64 Final   15006607 INFO
Lillestrøm SK FC Inter C14 6 0 14:40 Slättadamm 1 1/64 Final   15006907 INFO
Älvsborg FF Målilla GoIF 3 1 P 14:40 Grimbo 1 1/64 Final   15007307 INFO
Färjestadens GoIF Tranemo IF 3 0 14:40 Inlag 6 1/64 Final   15008807 INFO
BK Häcken 2 Håbo FF 1 4 1 14:40 Backavallen 2 1/64 Final   15012807 INFO
IFK Timrå Beijing Sunshine 0 3 15:30 Kviberg 13 1/64 Final   15002808 INFO
Kristianstad BoIS 2 Lindome GIF 3 1 15:30 Kviberg 22 1/64 Final   15003708 INFO
Fut Academy Elite Fanna BK 3 1 15:30 Kviberg 23 1/64 Final   15003808 INFO
Azalea BK Marin FC 4 0 15:30 Hjällbovallen 1 1/64 Final   15004708 INFO
SV Garsten Coerver Coaching Tunisie 9 0 15:30 Skatås 1 1/64 Final   15005208 INFO
FK Varg DPS Surat 10 0 15:30 Grimbo 3 1/64 Final   15007508 INFO
South Central FC 1 Orust GHMMS 2 5 1 15:30 Härlanda 1 1/64 Final   15009808 INFO
Beirut FAC Athletic Club PARIS 15 0 4 15:30 Härlanda 2 1/64 Final   15011008 INFO
IK Sirius FK IF Lödde 2 1 0 15:40 Guldheden Södra 1/64 Final   15000808 INFO
FH 2 Torslanda IK 0 2 15:50 Tuvevallen 1 1/64 Final   15008008 INFO
Sandarna BK F.C. Beirut 3 1 16:20 Kviberg 12 1/64 Final   15002709 INFO
Lynchburg Soccer Makati FC 1 2 16:20 Kortedalavallen 1/64 Final   15004209 INFO
Höörs IS Melleruds IF 3 6 P 16:30 Åkeredsvallen 3 1/64 Final   15006409 INFO
SK Sprint-Jeløy 2 South Dartmoor CC 1 4 3 P 16:30 Inlag 8 1/64 Final   15009009 INFO
Hörby FF Football Academy of Jerusalem 1 2 16:30 Inlag 9 1/64 Final   15009109 INFO
Staffanstorps GIF 2 SG Borken e.V. 3 4 P 16:30 Åby 1 1/64 Final   15010009 INFO
Aalborg Chang Bollstanäs SK 2 8 1 16:30 Gamlestadsvallen 2 1/64 Final   15011609 INFO
IK Oddevold Luleå Sportklubb 6 0 16:40 Heden 3 1/64 Final   15000309 INFO
Gefle IF 1 Scandia United SA 4 1 16:40 Åkeredsvallen 1 1/64 Final   15006209 INFO
Lagans AIK Sandåkerns SK 0 2 16:40 Åkeredsvallen 2 1/64 Final   15006309 INFO
Ystads IF FF Djurgårdens IF 1 2 0 16:50 Bergsjövallen 3 1/64 Final   15004610 INFO
Bollstanäs SK 1 SG Kaverös 0 1 17:10 Kortedalavallen 1/64 Final   15004210 INFO
Gällstads FK Kubikenborgs IF 1 0 8 17:10 Grimbo 4 1/64 Final   15007610 INFO
Gimonäs Umeå IF Xghajra Tornados FC 4 3 P 17:20 Kviberg 3 1/64 Final   15001610 INFO
Alsike IF Östansbo IS 2 1 17:20 Inlag 6 1/64 Final   15008810 INFO
Botkyrka Konyaspor KIF Gefle IF 2 0 2 17:40 Bergsjövallen 3 1/64 Final   15004611 INFO
Bagarmossen Kärrtorp BK Torsås GoIF 4 1 P 18:10 Tuvevallen 2 1/64 Final   15008111 INFO
Vollen UL IFK Lidingö FK 0 1 18:30 Åby 1 1/64 Final   15010011 INFO
Älta IF 2 Barry Comprehensive School 3 4 18:50 Välen 3 1/64 Final   15005812 INFO
FH 1 IF Lödde 1 2 0 18:50 Slättadamm 3 1/64 Final   15007112 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Ulricehamns IFK Alsike IF 0 1 09:00 Inlag 6 1/32 Final   16008801 INFO
Wargöns IK SK Sprint-Jeløy 2 1 0 09:00 Inlag 8 1/32 Final   16009001 INFO
Ramlösa Södra FF Fut Academy Elite 4 6 P 09:10 Kviberg 12 1/32 Final   16002701 INFO
De la Salle College Kristianstad BoIS 2 3 4 09:40 Kviberg 23 1/32 Final   16003802 INFO
Gefle IF 2 Azalea BK 1 6 09:50 Kviberg 2 1/32 Final   16001502 INFO
Kungsbacka IF Färjestadens GoIF 0 2 09:50 Åby 5 1/32 Final   16010402 INFO
South Central FC 1 Djurgårdens IF 2 2 1 10:00 Kviberg 13 1/32 Final   16002802 INFO
GIF Nike 2 Beijing Sunshine 0 1 10:00 Gamlestadsvallen 1 1/32 Final   16004102 INFO
Aalborg Chang Makati FC 2 0 10:00 Bergsjövallen 1 1/32 Final   16004402 INFO
Sandarna BK Real Sociedad Cuauhtemoc 2 1 10:00 Bergsjövallen 2 1/32 Final   16004502 INFO
Ystads IF FF Kungsladugårds BK 0 2 10:00 Bläsebovallen 1/32 Final   16005102 INFO
Kubikenborgs IF 2 Athletic Club PARIS 15 4 5 P 10:00 Sälöfjordsplan 2 1/32 Final   16007802 INFO
International School of Kenya Hönö IS 3 2 10:00 Gamlestadsvallen 2 1/32 Final   16011602 INFO
Salesianos Guadalajara IK Oddevold 3 0 10:10 Överåsvallen 1/32 Final   16001102 INFO
Fc Franconville PB SG Kaverös 6 0 10:10 Kviberg 15 1/32 Final   16003002 INFO
Torns IF Gimonäs Umeå IF 0 3 10:10 Kviberg 21 1/32 Final   16003602 INFO
Gefle IF 1 Csv de Leeuwarder Zwaluwen 0 2 10:10 Skatås 1 1/32 Final   16005202 INFO
Hvetlanda GIF Melleruds IF 6 1 10:10 Välen 3 1/32 Final   16005802 INFO
Vake-WIT Currie Star FC 2 0 1 10:10 Åkeredsvallen 1 1/32 Final   16006202 INFO
Holmalunds IF Football Academy of Jerusalem 3 2 10:10 Åby 1 1/32 Final   16010002 INFO
Varbergs BoIS FC IK Sirius FK 8 9 P 10:10 Öisgården 1/32 Final   16010902 INFO
Älvsborg FF Torslanda IK 0 3 10:40 Krokängsplan 1/32 Final   16008203 INFO
Södra Sandby IF/GoF IF SG Borken e.V. 3 2 10:40 Åby 5 1/32 Final   16010403 INFO
Partille IF SV Garsten 1 2 10:50 Kviberg 13 1/32 Final   16002803 INFO
BK Häcken 2 Kubikenborgs IF 1 0 2 10:50 Slättadamm 3 1/32 Final   16007103 INFO
Oxie SK 1 FK Varg 1 2 10:50 Sälöfjordsplan 1 1/32 Final   16007703 INFO
FC Bangkok FH 1 2 4 P 10:50 Sälöfjordsplan 2 1/32 Final   16007803 INFO
Våmbs IF Barry Comprehensive School 3 5 P 11:00 Välen 3 1/32 Final   16005803 INFO
Veberöds AIF Sandåkerns SK 3 0 11:00 Ruddalen 1 1/32 Final   16006503 INFO
Lillestrøm SK Bagarmossen Kärrtorp BK 4 2 11:00 Grimbo 2 1/32 Final   16007403 INFO
FC Connecticut IFK Lidingö FK 0 2 11:00 Åby 1 1/32 Final   16010003 INFO
AIS Vienna Fortuna FF 0 2 11:50 Åkeredsvallen 1 1/32 Final   16006204 INFO
Alsike IF Holmalunds IF 0 1 15:20 Inlag 9 1/16 Final   16009106 INFO
Wargöns IK Färjestadens GoIF 0 3 15:40 Frejaplan 1/16 Final   16010708 INFO
Kungsladugårds BK Beijing Sunshine 4 5 P 16:10 Kviberg 14 1/16 Final   16002907 INFO
Sandarna BK Aalborg Chang 1 3 16:10 Kviberg 15 1/16 Final   16003007 INFO
Kristianstad BoIS 2 Fut Academy Elite 2 4 16:30 Kviberg 12 1/16 Final   16002708 INFO
Athletic Club PARIS 15 Fc Franconville PB 0 2 17:00 Kviberg 24 1/16 Final   16009307 INFO
Csv de Leeuwarder Zwaluwen SV Garsten 0 4 17:00 Härlanda 1 1/16 Final   16009808 INFO
South Central FC 1 Azalea BK 0 3 17:00 Härlanda 2 1/16 Final   16011008 INFO
Hvetlanda GIF Gimonäs Umeå IF 3 1 17:10 Gamlestadsvallen 1 1/16 Final   16004109 INFO
FH 1 Veberöds AIF 5 3 P 17:10 Bravida Arena 1/16 Final   16013209 INFO
Södra Sandby IF/GoF IF IK Sirius FK 0 2 18:00 Slottskogsvallen 1/16 Final   16000908 INFO
Currie Star FC 2 International School of Kenya 1 4 18:00 Välen 2 1/16 Final   16005708 INFO
IFK Lidingö FK Salesianos Guadalajara 0 2 18:10 Mossens IP 1/16 Final   16000709 INFO
FK Varg Lillestrøm SK 0 1 18:10 Grimbo 2 1/16 Final   16007408 INFO
Torslanda IK Kubikenborgs IF 1 0 1 18:10 Grimbo 4 1/16 Final   16007608 INFO
Barry Comprehensive School Fortuna FF 4 0 18:50 Åkeredsvallen 1 1/16 Final   16006209 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Färjestadens GoIF IK Sirius FK 7 6 P 08:00 Kviberg 3 1/8 Final   17001600 INFO
Fc Franconville PB Beijing Sunshine 1 0 08:00 Kviberg 11 1/8 Final   17002600 INFO
Holmalunds IF Salesianos Guadalajara 1 0 08:00 Kviberg 12 1/8 Final   17002700 INFO
SV Garsten Lillestrøm SK 0 4 08:00 Kviberg 13 1/8 Final   17002800 INFO
International School of Kenya FH 1 0 1 08:00 Kviberg 14 1/8 Final   17002900 INFO
Kubikenborgs IF 1 Azalea BK 1 5 08:00 Kviberg 15 1/8 Final   17003000 INFO
Fut Academy Elite Aalborg Chang 0 6 08:00 Kviberg 17 1/8 Final   17003200 INFO
Barry Comprehensive School Hvetlanda GIF 2 5 08:00 Kviberg 22 1/8 Final   17003700 INFO
Hvetlanda GIF Fc Franconville PB 0 3 13:00 Kviberg 2 1/4 Final   17001504 INFO
Färjestadens GoIF Azalea BK 1 5 13:00 Woody Arena (Kviberg) 1/4 Final   17001904 INFO
Holmalunds IF Lillestrøm SK 1 2 13:00 Kviberg 17 1/4 Final   17003203 INFO
FH 1 Aalborg Chang 2 0 13:00 Kviberg 18 1/4 Final   17003303 INFO
Lillestrøm SK FH 1 3 0 18:25 Kviberg 2 Semifinal   17001508 INFO
Azalea BK Fc Franconville PB 3 5 P 18:25 Woody Arena (Kviberg) Semifinal   17001908 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Fc Franconville PB Lillestrøm SK 1 3 14:00 Heden 4 Final   18000404 INFO
Gothia Cup is using