Detta är resultaten från Gothia Cup 2015. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Masthuggets BK FK Lillehammer 2 4 0 15:10 Bergsjövallen 3 1/64 Final   15004608 INFO
KGS Wittmund Frillesås FF 3 0 15:10 Inlag 5 1/64 Final   15008708 INFO
FC Neuruhrort Partille IF 0 4 15:20 Kviberg 3 1/64 Final   15001608 INFO
Hässleholms IF Frösö IF 4 1 15:30 Kviberg 12 1/64 Final   15002708 INFO
Öjersjö IF Blau-Weiß 96 Schenefeld 0 1 15:30 Kviberg 14 1/64 Final   15002908 INFO
JSSL Arsenal Singapore 2 FC Hallunda 0 2 15:30 Kviberg 19 1/64 Final   15003408 INFO
Fässbergs IF IL Jotun 7 0 16:00 Bergsjövallen 3 1/64 Final   15004609 INFO
Csv de Leeuwarder Zwaluwen Fc Franconville PB 1 4 16:20 Kviberg 23 1/64 Final   15003809 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
FC Inter KGS Wittmund 1 0 09:00 Inlag 9 1/32 Final   16009101 INFO
TSV Uesen Fässbergs IF 3 1 09:10 Kviberg 11 1/32 Final   16002601 INFO
IFK Uppsala Sandvikens IF Röd 1 3 09:10 Inlag 5 1/32 Final   16008701 INFO
F.C. Castenaso A.S.D. JSC Pitray-Olier Paris 2 3 0 09:50 Mossens IP 1/32 Final   16000702 INFO
Malmköping IF SK Sprint-Jeløy 2 3 1 09:50 Inlag 8 1/32 Final   16009002 INFO
Academie de Football Europa Tricolorepa Hässleholms IF 2 0 10:00 Kviberg 11 1/32 Final   16002602 INFO
Heath & Regents Park FC JDFS Alberts 1 2 10:00 Bergsjövallen 3 1/32 Final   16004602 INFO
Älvsborg FF FC Hallunda 5 6 P 10:00 Hjällbovallen 1 1/32 Final   16004702 INFO
Athletico SC South Central FC 3 5 1 10:00 Hjällbovallen 3 1/32 Final   16004902 INFO
Lillestrøm SK FC Saltsjöbaden 5 1 10:00 Slättadamm 3 1/32 Final   16007102 INFO
Robertsham Callies United FC JSG Lastrup/Kneheim/Hemmelte 2 2 0 10:00 Sälöfjordsplan 1 1/32 Final   16007702 INFO
JK Tabasalu VfL Westercelle 3 0 10:00 Härlanda 1 1/32 Final   16009802 INFO
NSA BK Häcken 2 3 4 P 10:00 Härlanda 2 1/32 Final   16011002 INFO
Örgryte IS Nyköpings BIS 1 0 1 10:10 Guldheden Södra 1/32 Final   16000802 INFO
ASD Roberto Carannante Blau-Weiß 96 Schenefeld 3 1 10:10 Kviberg 16 1/32 Final   16003102 INFO
IF Väster Fc Franconville PB 7 0 10:10 Kviberg 17 1/32 Final   16003202 INFO
A.S. México Marin FC 3 0 10:10 Kviberg 18 1/32 Final   16003302 INFO
USC Paloma Hamburg Partille IF 0 5 10:10 Kviberg 22 1/32 Final   16003702 INFO
Laholms FK SSC Hagen Ahrensburg 3 0 10:10 Välen 1 1/32 Final   16005602 INFO
Skanör-Falsterbo IF Aalborg Chang 3 5 P 10:10 Välen 4 1/32 Final   16005902 INFO
Go-Pro Sports Sandvikens IF Vit 6 1 10:40 Mossens IP 1/32 Final   16000703 INFO
Årjäng IF Masthuggets BK 5 0 10:50 Kviberg 24 1/32 Final   16009303 INFO
Marek 2010 Currie Star FC 1 2 1 10:50 Ruddalen 5 1/32 Final   16012603 INFO
Skiljebo SK Gul 2 Landora, BK 0 4 11:00 Överåsvallen 1/32 Final   16001103 INFO
SuS Kaiserau Currie Star FC 2 7 0 11:00 Välen 1 1/32 Final   16005603 INFO
Ligi Ndogo SC Åkarps IF 2 0 11:00 Åkeredsvallen 1 1/32 Final   16006203 INFO
IFK Västerås FK Husie IF 0 2 11:00 Ruddalen 2 1/32 Final   16006603 INFO
Bäckseda IF Täby FK 1 1 3 11:00 Tuvevallen 2 1/32 Final   16008103 INFO
Skiljebo SK Gul 1 Högsby IK 3 2 11:00 Frejaplan 1/32 Final   16010703 INFO
TSV Buchholz 08 1 TSV Buchholz 08 2 3 0 11:00 Backavallen 2 1/32 Final   16012803 INFO
JSG Lastrup/Kneheim/Hemmelte 1 FC Elva 0 2 11:10 Grimbo 1 1/32 Final   16007303 INFO
IF Brommapojkarna 02-7 Oppsal IF 2 4 2 P 11:10 Bravida Arena 1/32 Final   16013203 INFO
Sandvikens IF Röd FC Inter 0 2 15:20 Inlag 10 1/16 Final   16009206 INFO
Landora, BK TSV Uesen 3 1 15:50 Kviberg 3 1/16 Final   16001607 INFO
FC Hallunda A.S. México 1 3 16:00 Kviberg 17 1/16 Final   16003206 INFO
F.C. Castenaso A.S.D. Skiljebo SK Gul 1 4 0 16:10 Inlag 5 1/16 Final   16008707 INFO
Athletico SC Robertsham Callies United FC 2 0 16:20 Gamlestadsvallen 1 1/16 Final   16004108 INFO
BK Häcken 2 Lillestrøm SK 2 1 17:00 Kviberg 2 1/16 Final   16001508 INFO
Partille IF Årjäng IF 5 6 P 17:00 Kviberg 23 1/16 Final   16003807  
JK Tabasalu ASD Roberto Carannante 1 0 17:00 Kortedalavallen 1/16 Final   16004208 INFO
IF Väster JDFS Alberts 3 1 17:00 Gamlestadsvallen 2 1/16 Final   16011609 INFO
Malmköping IF Nyköpings BIS 1 1 2 18:00 Heden 3 1/16 Final   16000309 INFO
Ligi Ndogo SC Go-Pro Sports 0 1 18:00 Ruddalen 2 1/16 Final   16006608 INFO
Academie de Football Europa Tricolorepa Laholms FK 2 1 18:10 Kviberg 11 1/16 Final   16002608 INFO
SuS Kaiserau Husie IF 4 1 18:10 Ruddalen 1 1/16 Final   16006509 INFO
FC Elva TSV Buchholz 08 1 0 6 18:10 Slättadamm 1 1/16 Final   16006908 INFO
Täby FK 1 IF Brommapojkarna 02-7 3 1 18:20 Krokängsplan 1/16 Final   16008209 INFO
Aalborg Chang Marek 2010 5 1 P 18:50 Välen 4 1/16 Final   16005909 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
FC Inter Landora, BK 1 2 08:00 Kviberg 19 1/8 Final   17003400 INFO
Athletico SC TSV Buchholz 08 1 6 7 P 09:10 Kviberg 13 1/8 Final   17002801 INFO
Go-Pro Sports SuS Kaiserau 0 1 09:10 Kviberg 14 1/8 Final   17002901 INFO
Nyköpings BIS 1 F.C. Castenaso A.S.D. 0 8 09:10 Kviberg 17 1/8 Final   17003201 INFO
Årjäng IF A.S. México 2 4 09:10 Kviberg 18 1/8 Final   17003301 INFO
IF Väster JK Tabasalu 0 1 09:10 Kviberg 19 1/8 Final   17003401 INFO
BK Häcken 2 Täby FK 1 3 1 09:10 Kviberg 21 1/8 Final   17003601 INFO
Academie de Football Europa Tricolorepa Aalborg Chang 8 1 09:10 Härlanda 1 1/8 Final   17009801 INFO
F.C. Castenaso A.S.D. A.S. México 0 1 14:10 Kviberg 2 1/4 Final   17001505 INFO
TSV Buchholz 08 1 SuS Kaiserau 3 1 14:10 Woody Arena (Kviberg) 1/4 Final   17001905 INFO
BK Häcken 2 Academie de Football Europa Tricolorepa 4 5 P 14:10 Kviberg 15 1/4 Final   17003003 INFO
Landora, BK JK Tabasalu 0 7 14:10 Kviberg 17 1/4 Final   17003204 INFO
A.S. México Academie de Football Europa Tricolorepa 3 0 19:15 Kviberg 2 Semifinal   17001509 INFO
JK Tabasalu TSV Buchholz 08 1 4 3 P 19:15 Woody Arena (Kviberg) Semifinal   17001909 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
JK Tabasalu A.S. México 3 0 09:00 Heden 4 Final   18000400 INFO
Gothia Cup is using