Detta är resultaten från Gothia Cup 2015. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Skene IF Lunds BK 2 3 1 08:00 Heden 6 1/64 Final   16000600 INFO
Kinna IF 2 SC Nienstedten 2 9 2 08:50 Heden 6 1/64 Final   16000601 INFO
Bath & Wiltshire Boys FA 2 FC Connecticut Red 8 2 09:00 Heden 5 1/64 Final   16000501 INFO
Ekerö IK Athletico SC 2 1 3 09:00 Skatås 2 1/64 Final   16005301 INFO
Hjuviks AIK Tips Football 9 1 09:00 Skatås 3 1/64 Final   16005401 INFO
Sags Soccer Coerver Coaching Tunisie 0 5 09:00 Skatås 4 1/64 Final   16005501 INFO
Shoot Football Academy IK Sirius FK 2 3 10 09:00 Välen 5 1/64 Final   16006001 INFO
Boo FF Trelleborgs FF 2 1 7 09:00 Välen 6 1/64 Final   16006101 INFO
Guangdong Wuhua Fc Franconville PB 4 2 P 09:00 Ruddalen 3 1/64 Final   16006701 INFO
GAIS Irsta IF 2 3 2 09:00 Åby 4 1/64 Final   16010301 INFO
South Central FC 3 Senlis, U.S.M. 2 7 1 09:00 Kviberg 10 B 1/64 Final   16013101 INFO
BK Olympic Vit Lunds BK 1 8 0 09:40 Heden 6 1/64 Final   16000602 INFO
ACOS Treviglio Lödöse Nygård IK 6 2 09:50 Kviberg 20 1/64 Final   16003502  
JDFS Alberts 1 Öjersjö IF 1 4 1 09:50 Skatås 2 1/64 Final   16005302 INFO
F.C. Beirut 1 Örby IS 1 2 1 09:50 Skatås 3 1/64 Final   16005402 INFO
Bällsta FF 1 Beirut FAC 0 2 09:50 Skatås 4 1/64 Final   16005502 INFO
V. Frölunda IF Smt. Sulochanadevi Singhania School 14 0 09:50 Välen 5 1/64 Final   16006002 INFO
Frillesås FF Jönköpings Södra IF 2 0 4 09:50 Välen 6 1/64 Final   16006102 INFO
IF Väster 1 Masthuggets BK 4 0 09:50 Ruddalen 3 1/64 Final   16006702 INFO
Lunds BK 3 Munka-Ljungby IF 9 4 09:50 Åby 4 1/64 Final   16010302 INFO
Dalen/KFF 2 JDFS Alberts 2 5 1 10:00 Hjällbovallen 4 1/64 Final   16005002 INFO
FC Ajax - Tallinn Solängens BK 2 6 10:00 Ruddalen 4 1/64 Final   16006802 INFO
Utpal Shanghvi School 1 Anderslövs BoIK 1 2 5 10:00 Slättadamm 2 1/64 Final   16007002 INFO
Stallarholmens SK Vaksala SK 2 3 10:00 Slättadamm 4 1/64 Final   16007202 INFO
Kungsbacka IF 2 Mölndal Fotboll 1 3 0 10:00 Inlag 7 1/64 Final   16008902 INFO
IF Väster 2 Näsets SK 2 1 2 10:00 Åkeredsvallen 4 1/64 Final   16009902 INFO
Öjersjö IF 2 Irsta IF 1 4 2 10:00 Åby 8 1/64 Final   16011102 INFO
Hasslöv/Skottorp Sandarna BK 4 1 10:00 Åby 9 1/64 Final   16011202 INFO
FC Hallunda Rågsveds IF 6 2 10:00 Kviberg 9 A 1/64 Final   16011402 INFO
Älvsborg FF 1 Utpal Shanghvi School 2 4 0 10:00 Kviberg 9 B 1/64 Final   16011502 INFO
Västerås SK Ungdom 2 Bällsta FF 2 8 1 10:00 Kviberg 10 A 1/64 Final   16013002 INFO
Linero IF Ramlösa Södra FF 2 2 3 10:40 Skatås 2 1/64 Final   16005303 INFO
Hestrafors IF Bergums IF 6 5 P 10:40 Skatås 3 1/64 Final   16005403 INFO
SSAcademy/Jankidevi School Anderslövs BoIK 2 0 10 10:40 Backavallen 3 1/64 Final   16012903 INFO
Spjutstorps IF Oppsal IF 2 4 2 P 10:50 Slättadamm 2 1/64 Final   16007003 INFO
Kungsbacka IF 1 FISA Jordan 3 2 10:50 Inlag 7 1/64 Final   16008903 INFO
Markaryds IF Vejby IF 2 1 11:00 Inlag 3 1/64 Final   16008503 INFO
Bollnäs GIF 2 Coerver Coaching Tunisie 7 6 12:50 Skatås 2 1/32 Final   16005305 INFO
1. FV Eintracht Wandlitz Bath & Wiltshire Boys FA 2 1 3 12:50 Skatås 3 1/32 Final   16005405 INFO
Hjuviks AIK South Central FC 3 1 4 12:50 Kviberg 10 B 1/32 Final   16013104 INFO
Azalea BK Trelleborgs FF 2 6 4 P 13:00 Välen 5 1/32 Final   16006005 INFO
Näsets SK 1 IK Sirius FK 2 3 5 P 13:00 Välen 6 1/32 Final   16006105 INFO
Saltsjöbadens IF 2 Guangdong Wuhua 2 1 13:00 Ruddalen 4 1/32 Final   16006804 INFO
Sävedalens IF Beirut FAC 2 1 13:40 Skatås 2 1/32 Final   16005306 INFO
South Central FC 5 F.C. Beirut 1 4 3 13:40 Skatås 3 1/32 Final   16005406 INFO
Lunds BK 4 Lunds BK 3 3 2 13:40 Åby 9 1/32 Final   16011206 INFO
ACOS Treviglio Athletico SC 2 0 1 13:40 Kviberg 10 B 1/32 Final   16013105 INFO
SG Findorff Anderslövs BoIK 1 6 0 13:50 Slättadamm 2 1/32 Final   16007006 INFO
FC Hallunda Kinna IF 2 1 4 14:00 Skatås 4 1/32 Final   16005506 INFO
V. Frölunda IF Näsets SK 2 4 1 14:00 Välen 5 1/32 Final   16006006 INFO
Jönköpings Södra IF 1 Jönköpings Södra IF 2 6 7 P 14:00 Välen 6 1/32 Final   16006106 INFO
Krokom/Dvärsätts IF Solängens BK 0 4 14:00 Ruddalen 3 1/32 Final   16006705 INFO
Djurgården IF FF 1 IF Väster 1 18 0 14:00 Ruddalen 4 1/32 Final   16006805 INFO
USCH Öjersjö IF 2 6 0 14:20 Åby 4 1/32 Final   16010307 INFO
Perth Soccer Club 1 BK Olympic Vit 2 6 14:30 Heden 6 1/32 Final   16000607 INFO
Dalen/KFF 1 JDFS Alberts 1 2 0 14:30 Skatås 2 1/32 Final   16005307 INFO
IFK Klagshamn 2 Hasslöv/Skottorp 2 0 14:30 Åby 9 1/32 Final   16011207 INFO
F.C. Beirut 2 Västerås SK Ungdom 2 7 1 14:30 Kviberg 9 A 1/32 Final   16011406 INFO
Dalen/KFF 2 Hestrafors IF 4 2 14:30 Kviberg 9 B 1/32 Final   16011505 INFO
Hammarby IF Vaksala SK 6 5 P 14:30 Backavallen 3 1/32 Final   16012907 INFO
KFV Segeberg 1 Ramlösa Södra FF 2 6 0 14:30 Kviberg 10 A 1/32 Final   16013006 INFO
BK Häcken 1 Anderslövs BoIK 2 4 2 14:40 Slättadamm 2 1/32 Final   16007007 INFO
Jeunesse Villenavaise Kungsbacka IF 1 4 5 P 14:40 Inlag 7 1/32 Final   16008905 INFO
Landvetter IS Älvsborg FF 1 6 4 P 14:50 Kviberg 4 1/32 Final   16001807 INFO
Håbo FF Spjutstorps IF 0 4 14:50 Slättadamm 4 1/32 Final   16007206 INFO
TSV Bassum eV Kungsbacka IF 2 8 3 15:10 Åby 4 1/32 Final   16010308 INFO
Kareby IS GAIS 2 1 15:20 Heden 6 1/32 Final   16000608 INFO
Roman Tulis Skene IF 3 0 15:30 Heden 5 1/32 Final   16000508 INFO
IFK Klagshamn 1 Markaryds IF 5 0 15:30 Inlag 7 1/32 Final   16008906 INFO
IK Sirius FK 2 Saltsjöbadens IF 2 1 5 17:30 Välen 5 1/16 Final   16006007 INFO
Bollnäs GIF 2 South Central FC 3 4 1 P 18:00 Kviberg 9 B 1/16 Final   16011506 INFO
Jönköpings Södra IF 2 V. Frölunda IF 0 11 18:30 Välen 5 1/16 Final   16006008 INFO
Azalea BK Solängens BK 1 5 18:30 Ruddalen 4 1/16 Final   16006808 INFO
Kungsbacka IF 1 IFK Klagshamn 2 12 13 P 18:30 Inlag 7 1/16 Final   16008908 INFO
USCH BK Olympic Vit 1 2 18:30 Åby 8 1/16 Final   16011108 INFO
BK Häcken 1 Spjutstorps IF 1 0 18:40 Slättadamm 4 1/16 Final   16007209 INFO
Athletico SC 2 Hammarby IF 2 0 19:00 Kviberg 4 1/16 Final   16001810 INFO
Bath & Wiltshire Boys FA 2 Djurgården IF FF 1 0 8 19:00 Skatås 3 1/16 Final   16005408 INFO
Dalen/KFF 1 F.C. Beirut 2 1 5 19:00 Skatås 4 1/16 Final   16005508 INFO
Kinna IF 2 South Central FC 5 0 4 19:00 Kviberg 9 A 1/16 Final   16011408 INFO
Sävedalens IF Dalen/KFF 2 3 7 19:00 Kviberg 9 B 1/16 Final   16011507 INFO
KFV Segeberg 1 Landvetter IS 5 0 19:00 Kviberg 10 A 1/16 Final   16013008  
Lunds BK 4 Roman Tulis 2 0 19:20 Åby 8 1/16 Final   16011109 INFO
IFK Klagshamn 1 TSV Bassum eV 5 4 P 19:20 Åby 9 1/16 Final   16011209 INFO
SG Findorff Kareby IS 2 4 P 19:30 Slättadamm 2 1/16 Final   16007010 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
IFK Klagshamn 1 Lunds BK 4 1 3 08:00 Kviberg 9 A 1/8 Final   17011400 INFO
F.C. Beirut 2 Bollnäs GIF 2 2 3 08:00 Kviberg 9 B 1/8 Final   17011500 INFO
Athletico SC 2 Kareby IS 4 2 08:00 Kviberg 10 A 1/8 Final   17013000 INFO
Solängens BK Saltsjöbadens IF 2 1 5 08:00 Kviberg 10 B 1/8 Final   17013100 INFO
IFK Klagshamn 2 BK Olympic Vit 1 4 08:50 Kviberg 9 A 1/8 Final   17011401 INFO
Dalen/KFF 2 South Central FC 5 5 4 P 08:50 Kviberg 9 B 1/8 Final   17011501 INFO
BK Häcken 1 KFV Segeberg 1 2 3 08:50 Kviberg 10 A 1/8 Final   17013001 INFO
Djurgården IF FF 1 V. Frölunda IF 2 1 08:50 Kviberg 10 B 1/8 Final   17013101 INFO
Lunds BK 4 Bollnäs GIF 2 3 2 12:45 Heden 5 1/4 Final   17000505 INFO
Athletico SC 2 Saltsjöbadens IF 2 5 2 12:45 Heden 6 1/4 Final   17000605 INFO
BK Olympic Vit Dalen/KFF 2 3 1 13:35 Heden 5 1/4 Final   17000506 INFO
KFV Segeberg 1 Djurgården IF FF 1 5 6 P 13:35 Heden 6 1/4 Final   17000606 INFO
Lunds BK 4 Athletico SC 2 2 5 18:30 Heden 5 Semifinal   17000510 INFO
BK Olympic Vit Djurgården IF FF 1 4 3 18:30 Heden 6 Semifinal   17000610 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Athletico SC 2 BK Olympic Vit 2 4 P 11:30 Heden 5 Final   18000501 INFO
Gothia Cup is using