Detta är resultaten från Gothia Cup 2015. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Trelleborgs FF 1 BSC Old Boys 3 2 13:00 Åkeredsvallen 4 1/64 Final   15009906 INFO
Performance Football Academy Mölndal Fotboll 2 11 0 13:40 Åby 8 1/64 Final   15011106 INFO
Interesporte Faversham Town FC 2 0 13:40 Åby 9 1/64 Final   15011205 INFO
Perth Soccer Club 2 AP Top 54 1 3 13:50 Heden 5 1/64 Final   15000507 INFO
Space/Ordin TSV Uesen 6 0 13:50 Kviberg 4 1/64 Final   15001807  
Kinna IF 1 Nõmme United FC 0 8 13:50 Kviberg 9 A 1/64 Final   15011407 INFO
Oppsal IF 1 Hisingsbacka FC 12 0 13:50 Slättadamm 2 1/32 Final   15007007 INFO
Efthymiades FA Glumslövs FF 6 7 P 14:20 Ruddalen 4 1/64 Final   15006807 INFO
IF Brommapojkarna lag 13 Örgryte IS 1 3 0 14:30 Skatås 2 1/64 Final   15005307 INFO
Ramlösa Södra FF 1 Athletico SC 1 2 4 14:30 Skatås 3 1/64 Final   15005407 INFO
International SA Örgryte IS 2 6 2 14:30 Skatås 4 1/64 Final   15005506 INFO
PR-Academy Saltsjöbadens IF 1 16 0 14:30 Åkeredsvallen 4 1/64 Final   15009907 INFO
South Central FC 4 FC Chambly 2 1 14:30 Kviberg 9 B 1/64 Final   15011507 INFO
FC Connecticut Blue IF Elfsborg 3 5 14:30 Kviberg 10 B 1/64 Final   15013107 INFO
South East Footgeneration FA Algarve 3 1 14:40 Heden 6 1/64 Final   15000608 INFO
TSV Buchholz 08 1 BK Häcken 2 2 6 14:40 Slättadamm 4 1/64 Final   15007208 INFO
Täby FK Blå Täby FK Svart 3 0 14:40 Inlag 3 1/64 Final   15008508 INFO
IK Zenith 2 FC Bangkok 4 2 14:40 Backavallen 3 1/64 Final   15012908 INFO
MTV Treubund Lüneburg Universidad Cesar Vallejo 2 4 14:40 Ruddalen 3 1/32 Final   15006708 INFO
FC Djursholm IFK Göteborg 2 0 5 14:50 Heden 5 1/64 Final   15000508 INFO
De la Salle College Syrianska IF 3 2 14:50 Slättadamm 2 1/64 Final   15007008 INFO
IK Zenith 1 Elite Football FC 5 6 P 15:20 Kviberg 4 1/64 Final   15001808  
IK Sirius FK 3 Djurgården IF FF 2 8 9 P 15:20 Ruddalen 4 1/64 Final   15006808 INFO
IFK Klagshamn 3 BK Olympic Grön 0 2 15:20 Åby 8 1/64 Final   15011107 INFO
IFK Stocksund Västerås SK Ungdom 1 5 6 P 15:30 Skatås 2 1/64 Final   15005308 INFO
V. Ingelstad IS Heath & Regents Park FC 6 7 P 15:30 Skatås 3 1/64 Final   15005408 INFO
Kullavik IF 1 Kullavik IF 2 3 0 15:30 Inlag 7 1/64 Final   15008909 INFO
Askims IK Concordia Eschersheim 8 7 P 15:30 Åkeredsvallen 4 1/64 Final   15009908 INFO
Snte Kuwa Culiacan 1 Örby IS 2 5 1 15:30 Kviberg 9 A 1/64 Final   15011408 INFO
Senlis, U.S.M. 1 ATSV Sattledt 11 1 15:30 Kviberg 9 B 1/64 Final   15011508 INFO
SC Nienstedten 1 South Central FC 2 5 2 15:30 Kviberg 10 A 1/64 Final   15013008 INFO
Hwarang Euro Sports Brasil 4 0 15:40 Ruddalen 3 1/64 Final   15006709 INFO
Las Rozas CF TSV Buchholz 08 2 18 1 15:40 Slättadamm 4 1/64 Final   15007209 INFO
Älvsborg FF 2 Bollnäs GIF 1 1 2 15:40 Backavallen 3 1/64 Final   15012909 INFO
FORCE Soccer Club Shilla FC 1 3 17:30 Inlag 3 1/32 Final   15008511 INFO
Academie de Football Europa Tricolorepa IFK Göteborg 1 0 8 18:00 Ruddalen 4 1/32 Final   15006809 INFO
KFV Segeberg 2 Performance Football Academy 9 1 18:00 Åby 9 1/32 Final   15011207 INFO
South Central FC 1 IF Elfsborg 5 2 19:00 Kviberg 20 1/32 Final   15003508 INFO
IF Brommapojkarna South Central FC 4 8 2 19:00 Skatås 2 1/32 Final   15005311 INFO
CA Intercups Mexico International SA 3 1 19:00 Skatås 3 1/32 Final   15005410 INFO
Assyriska BK Trelleborgs FF 1 16 0 19:00 Ruddalen 3 1/32 Final   15006711 INFO
Hammarby IF Vit South East 15 0 19:00 Åby 9 1/32 Final   15011208 INFO
Kopron Football Team IK Zenith 2 6 5 P 19:00 Backavallen 3 1/32 Final   15012911 INFO
FBK Karlstad Athletico SC 1 10 1 19:00 Kviberg 10 B 1/32 Final   15013108 INFO
Snte Kuwa Culiacan 2 AP Top 54 4 0 19:30 Heden 6 1/32 Final   15000613 INFO
KGS Wittmund Täby FK Blå 1 2 19:30 Inlag 3 1/32 Final   15008513 INFO
Chungmu Kullavik IF 1 19 0 19:30 Inlag 7 1/32 Final   15008912 INFO
SC Nienstedten 1 Space/Ordin 4 1 20:00 Kviberg 4 1/32 Final   15001810  
IFK Lidingö Elite Football FC 11 2 20:00 Skatås 2 1/32 Final   15005312 INFO
Senlis, U.S.M. 1 Snte Kuwa Culiacan 1 2 5 20:00 Skatås 3 1/32 Final   15005411 INFO
USK Leube Anif IF Brommapojkarna lag 13 8 1 20:00 Skatås 4 1/32 Final   15005510 INFO
LAZ Stockerau Glumslövs FF 0 3 20:00 Välen 5 1/32 Final   15006009 INFO
Soccer Dream, Guadalajara PR-Academy 3 0 20:00 Välen 6 1/32 Final   15006108 INFO
IK Sirius FK 1 Hwarang 6 3 20:00 Ruddalen 3 1/32 Final   15006712 INFO
Bath & Wiltshire Boys FA 1 Askims IK 14 3 20:00 Ruddalen 4 1/32 Final   15006811 INFO
Partille IF BK Häcken 2 4 6 20:00 Slättadamm 2 1/32 Final   15007011 INFO
Bollnäs GIF 1 De la Salle College 4 6 P 20:00 Slättadamm 4 1/32 Final   15007212 INFO
Lizzy Football Club Djurgården IF FF 2 9 0 20:00 Åkeredsvallen 4 1/32 Final   15009911 INFO
Svalövs BK BK Olympic Grön 2 0 20:00 Åby 8 1/32 Final   15011111 INFO
Hammarby IF Grön Interesporte 13 1 20:00 Åby 9 1/32 Final   15011209 INFO
Nõmme Kalju FC Västerås SK Ungdom 1 6 1 20:00 Kviberg 9 A 1/32 Final   15011410 INFO
JSSL Arsenal Singapore IFK Göteborg 2 7 6 P 20:00 Kviberg 9 B 1/32 Final   15011510 INFO
FC København Las Rozas CF 0 2 20:00 Backavallen 3 1/32 Final   15012912 INFO
Heath & Regents Park FC Nõmme United FC 1 9 20:00 Kviberg 10 A 1/32 Final   15013010 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
FBK Karlstad SC Nienstedten 1 6 3 08:00 Kviberg 20 1/16 Final   16003500 INFO
IFK Lidingö JSSL Arsenal Singapore 3 5 08:00 Skatås 3 1/16 Final   16005400 INFO
Bath & Wiltshire Boys FA 1 Glumslövs FF 7 1 08:00 Välen 6 1/16 Final   16006100 INFO
Lizzy Football Club Universidad Cesar Vallejo 8 4 08:00 Ruddalen 3 1/16 Final   16006700 INFO
Las Rozas CF BK Häcken 2 9 8 P 08:00 Slättadamm 2 1/16 Final   16007000 INFO
USK Leube Anif Oppsal IF 1 2 4 08:00 Slättadamm 4 1/16 Final   16007200 INFO
Assyriska BK IFK Göteborg 1 1 2 08:00 Åkeredsvallen 4 1/16 Final   16009900 INFO
Hammarby IF Grön Snte Kuwa Culiacan 2 5 3 P 08:00 Åby 8 1/16 Final   16011100 INFO
KFV Segeberg 2 Hammarby IF Vit 2 9 08:00 Åby 9 1/16 Final   16011200 INFO
Nõmme Kalju FC Nõmme United FC 2 1 09:00 Hjällbovallen 4 1/16 Final   16005001 INFO
Kopron Football Team De la Salle College 7 0 09:00 Slättadamm 2 1/16 Final   16007001 INFO
Chungmu Svalövs BK 10 0 09:00 Inlag 3 1/16 Final   16008501 INFO
IK Sirius FK 1 Soccer Dream, Guadalajara 0 2 09:00 Åkeredsvallen 4 1/16 Final   16009901 INFO
IF Brommapojkarna Snte Kuwa Culiacan 1 2 3 09:00 Kviberg 9 A 1/16 Final   16011401 INFO
South Central FC 1 CA Intercups Mexico 1 5 09:00 Kviberg 10 A 1/16 Final   16013001 INFO
Täby FK Blå Shilla FC 3 1 10:00 Inlag 3 1/16 Final   16008502 INFO
Oppsal IF 1 Las Rozas CF 2 1 12:00 Hjällbovallen 4 1/8 Final   16005004 INFO
Lizzy Football Club Bath & Wiltshire Boys FA 1 4 2 12:00 Åkeredsvallen 4 1/8 Final   16009904 INFO
JSSL Arsenal Singapore Nõmme Kalju FC 1 2 13:00 Skatås 4 1/8 Final   16005505 INFO
IFK Göteborg 1 Soccer Dream, Guadalajara 3 1 P 13:00 Åkeredsvallen 4 1/8 Final   16009905 INFO
Snte Kuwa Culiacan 1 FBK Karlstad 3 5 P 13:00 Kviberg 10 A 1/8 Final   16013005 INFO
Chungmu Hammarby IF Grön 3 0 13:30 Inlag 3 1/8 Final   16008506 INFO
Kopron Football Team CA Intercups Mexico 2 1 13:50 Slättadamm 4 1/8 Final   16007205 INFO
Täby FK Blå Hammarby IF Vit 0 18 14:30 Åby 8 1/8 Final   16011106 INFO
Oppsal IF 1 Lizzy Football Club 1 6 16:00 Kviberg 4 1/4 Final   16001808 INFO
Hammarby IF Vit Kopron Football Team 2 0 18:40 Heden 6 1/4 Final   16000611 INFO
Nõmme Kalju FC IFK Göteborg 1 0 3 19:00 Kviberg 10 B 1/4 Final   16013107 INFO
Chungmu FBK Karlstad 2 6 19:40 Heden 6 1/4 Final   16000612 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
FBK Karlstad Lizzy Football Club 2 4 10:00 Heden 5 Semifinal   17000502 INFO
Hammarby IF Vit IFK Göteborg 1 7 6 P 10:00 Heden 6 Semifinal   17000602 INFO
Lizzy Football Club Hammarby IF Vit 6 3 15:30 Gamla Ullevi Final   17001202 INFO
Gothia Cup is using