Detta är resultaten från Gothia Cup 2015. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Blau-Weiß 96 Schenefeld 2 Särö IK 0 11 09:00 Kviberg 20 1/64 Final   16003501 INFO
Älvsjö AIK FF 20 Alsike IF 1 8 0 09:00 Backavallen 3 1/64 Final   16012901 INFO
SFK Rotalis Alsike IF 2 0 2 09:50 Backavallen 3 1/64 Final   16012902 INFO
JDFS Alberts Arsenal Soccer School Thailand 3 2 10:00 Kviberg 4 1/64 Final   16001802  
Åsa IF Escola Academia Sporting 1 6 0 10:30 Heden 6 1/32 Final   16000603 INFO
Wisseltofta IF JSSL Arsenal Singapore 2 2 8 10:40 Kviberg 10 B 1/64 Final   16013102 INFO
Blau-Weiß 96 Schenefeld 1 Boo FF 2 1 0 10:40 Kviberg 20 1/32 Final   16003503  
Siam Youth FC IFK Stocksund blå 1 6 2 10:40 Välen 5 1/32 Final   16006003 INFO
First Mobile Sports Academy IF Väster 1 6 4 P 10:40 Välen 6 1/32 Final   16006103 INFO
Täby United 1 FAV Bad Münstereifel 13 2 10:40 Åby 4 1/32 Final   16010303 INFO
Assyriska BK Ramlösa Södra FF 3 5 10:50 Kviberg 4 1/32 Final   16001803 INFO
South Central FC 1 Torslanda IK 1 3 2 10:50 Hjällbovallen 4 1/32 Final   16005003 INFO
Näsets SK 1 Timmernabbens IF 3 2 P 10:50 Ruddalen 4 1/32 Final   16006803 INFO
Hisingsbacka FC Älvsjö AIK FF 9 3 5 10:50 Slättadamm 4 1/32 Final   16007203 INFO
Colegio San Diego Footgeneration FA Algarve 0 7 10:50 Åkeredsvallen 4 1/32 Final   16009903 INFO
KGS Wittmund Floda BoIF 1 5 10:50 Åby 9 1/32 Final   16011203 INFO
International SA 2 Torslanda IK 2 0 3 10:50 Kviberg 9 A 1/32 Final   16011403 INFO
South Central FC 1 Azalea BK 10 1 10:50 Kviberg 10 A 1/32 Final   16013003 INFO
BK Lobo ESPZEN Soccer School 1 3 1 11:30 Kviberg 20 1/32 Final   16003504  
Jonsereds IF Kärra KIF 2 3 2 11:30 Skatås 2 1/32 Final   16005304 INFO
Kärra KIF 1 Finlandia-Pallo AIF 1 3 11:30 Skatås 3 1/32 Final   16005404 INFO
Annebergs IF Tyre FA 4 3 11:30 Skatås 4 1/32 Final   16005504 INFO
Hovås-Billdal IF 2 Concordia Eschersheim 1 3 1 11:30 Välen 5 1/32 Final   16006004 INFO
1. FV Eintracht Wandlitz FC Deren 5 0 11:30 Välen 6 1/32 Final   16006104 INFO
Hovås-Billdal IF 1 Medskogsbron BK 6 2 11:30 Åby 4 1/32 Final   16010304 INFO
TSV Buchholz 08 Helsingborgs IF 2 2 1 11:30 Backavallen 3 1/32 Final   16012904 INFO
Heath & Regents Park FC La Academia FC 3 1 11:30 Kviberg 10 B 1/32 Final   16013103 INFO
JSC Pitray-Olier Paris 1 JSC Pitray-Olier Paris 2 4 0 11:40 Åby 8 1/32 Final   16011104 INFO
Hwarang Performance Football Academy 8 2 11:50 Inlag 3 1/32 Final   16008504 INFO
Örgryte IS 1 Stefan cel Mare 3 0 12:20 Backavallen 3 1/32 Final   16012905 INFO
Fc Franconville PB Särö IK 0 2 12:50 Kviberg 20 1/32 Final   16003505 INFO
Hammarby IF Älvsjö AIK FF 20 0 2 13:00 Slättadamm 2 1/32 Final   16007005 INFO
Coerver Coaching Tunisie 1 ESPZEN Soccer School 2 3 4 P 13:40 Kviberg 20 1/32 Final   16003506 INFO
Tölö IF Alsike IF 2 5 1 13:40 Backavallen 3 1/32 Final   16012906 INFO
Bele Barkarby FF 1 JDFS Alberts 11 2 14:00 Kviberg 4 1/32 Final   16001806 INFO
Sundbybergs IK P04 City Kungsbacka IF 1 1 4 14:30 Inlag 3 1/32 Final   16008507 INFO
ATSV Sattledt JSSL Arsenal Singapore 2 0 3 14:30 Kviberg 10 B 1/32 Final   16013106 INFO
Siam Youth FC First Mobile Sports Academy 4 3 16:40 Ruddalen 4 1/16 Final   16006806 INFO
Örgryte IS 1 Hovås-Billdal IF 2 3 5 16:50 Heden 6 1/16 Final   16000609 INFO
Annebergs IF TSV Buchholz 08 3 5 17:00 Slättadamm 4 1/16 Final   16007207 INFO
Ramlösa Södra FF Finlandia-Pallo AIF 2 3 17:20 Skatås 2 1/16 Final   16005308 INFO
Näsets SK 1 1. FV Eintracht Wandlitz 0 2 17:30 Ruddalen 4 1/16 Final   16006807 INFO
Täby United 1 Åsa IF 1 5 17:30 Åby 8 1/16 Final   16011107 INFO
Heath & Regents Park FC Särö IK 2 0 18:00 Kviberg 9 A 1/16 Final   16011407 INFO
JSC Pitray-Olier Paris 1 Bele Barkarby FF 1 0 2 18:10 Kviberg 4 1/16 Final   16001809 INFO
ESPZEN Soccer School 2 Torslanda IK 2 0 3 18:10 Kviberg 20 1/16 Final   16003508 INFO
Blau-Weiß 96 Schenefeld 1 Jonsereds IF 7 6 P 18:10 Skatås 3 1/16 Final   16005407 INFO
BK Lobo South Central FC 1 1 5 18:10 Skatås 4 1/16 Final   16005507 INFO
Hwarang Floda BoIF 2 1 18:30 Åby 9 1/16 Final   16011208 INFO
Älvsjö AIK FF 20 Älvsjö AIK FF 9 2 1 18:40 Slättadamm 2 1/16 Final   16007009 INFO
South Central FC 1 JSSL Arsenal Singapore 2 7 1 19:00 Kviberg 20 1/16 Final   16003509 INFO
Kungsbacka IF 1 Hovås-Billdal IF 1 6 5 P 19:20 Åby 4 1/16 Final   16010310 INFO
Tölö IF Footgeneration FA Algarve 1 4 P 19:30 Slättadamm 4 1/16 Final   16007210 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Hwarang Bele Barkarby FF 1 3 1 08:00 Kviberg 4 1/8 Final   17001800 INFO
South Central FC 1 Älvsjö AIK FF 20 1 2 08:00 Kviberg 20 1/8 Final   17003500 INFO
Blau-Weiß 96 Schenefeld 1 Torslanda IK 2 4 1 08:50 Kviberg 4 1/8 Final   17001801 INFO
Footgeneration FA Algarve Siam Youth FC 2 4 08:50 Kviberg 20 1/8 Final   17003501 INFO
Hovås-Billdal IF 2 1. FV Eintracht Wandlitz 4 2 P 09:40 Kviberg 9 A 1/8 Final   17011402 INFO
Kungsbacka IF 1 Åsa IF 1 5 09:40 Kviberg 9 B 1/8 Final   17011502 INFO
Finlandia-Pallo AIF South Central FC 1 1 2 09:40 Kviberg 10 A 1/8 Final   17013002 INFO
Heath & Regents Park FC TSV Buchholz 08 3 0 09:40 Kviberg 10 B 1/8 Final   17013102 INFO
Hwarang Blau-Weiß 96 Schenefeld 1 8 1 14:25 Heden 5 1/4 Final   17000507 INFO
Älvsjö AIK FF 20 Hovås-Billdal IF 2 2 3 14:25 Heden 6 1/4 Final   17000607 INFO
Åsa IF South Central FC 1 5 2 15:15 Heden 5 1/4 Final   17000508 INFO
Heath & Regents Park FC Siam Youth FC 1 6 15:15 Heden 6 1/4 Final   17000608 INFO
Hwarang Hovås-Billdal IF 2 6 7 P 19:30 Heden 5 Semifinal   17000511 INFO
Åsa IF Siam Youth FC 3 4 19:30 Heden 6 Semifinal   17000611 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Hovås-Billdal IF 2 Siam Youth FC 0 4 12:45 Heden 5 Final   18000502 INFO
Gothia Cup is using