Detta är resultaten från Gothia Cup 2014. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

IF Brommapojkarna

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IF Brommapojkarna 3 GIF Sundsvall 1 2 0 08:00 Kviberg 1 B14 Grp 16   16001400 INFO
Kristianstad BoIS 2 IF Brommapojkarna 15 1 0 08:00 Gamlestadsvallen 2 B14 Grp 18   16011600 INFO
Örgryte IS IF Brommapojkarna 1 0 9 08:00 Guldheden Södra B14 Grp 2   16000800 INFO
IF Brommapojkarna Ålsten Colegio São João de Brito 0 3 08:50 Härlanda 1 B14 Grp 29   16009801 INFO
IF Brommapojkarna Dallas Texans 0 1 08:50 Slottskogsvallen B16 Grp 5   16000901 INFO
FC Angeln 02 IF Brommapojkarna 0 9 09:40 Grimbo 3 G17 Grp 14   16007502 INFO
Utbynäs SK IF Brommapojkarna 1 0 7 09:40 Heden 6 G12 Grp 1   16000602 INFO
IFK Göteborg IF Brommapojkarna 3 1 10:30 Skatås 3 B12 Grp 4   16005403 INFO
SV Fortuna Seppenrade IF Brommapojkarna F02-9 0 4 10:30 Skatås 2 G12 Grp 6   16005303 INFO
IF Brommapojkarna Ålsten Varbergs GIF FK 1 2 1 11:20 Skatås 2 B12 Grp 25   16005304 INFO
Stade Olonnais IF Brommapojkarna 7 0 1 11:50 Öisgården B15 Grp 6   16010904 INFO
IF Brommapojkarna 9 Bordeaux Elite FC 0 7 11:50 Guldheden Södra B15 Grp 4   16000804 INFO
IFK Göteborg 2 IF Brommapojkarna 1 3 2 13:00 Kviberg 9 A B11 Grp 10   16011406 INFO
IF Brommapojkarna F01-1 FH 1 1 13:40 Guldheden Södra G13 Grp 1   16000806 INFO
IF Brommapojkarna 3 Kristianstad BoIS 2 0 1 15:30 Bergsjövallen 2 B14 Play off A 1/64 Final   16004507 INFO
IF Brommapojkarna 15 IK Viljan 3 2 P 15:30 Kviberg 15 B14 Play off B 1/64 Final   16003008 INFO
IF Brommapojkarna 1 NSA 6 2 15:30 Heden 6 G12 Play off A 1/16 Final   16000609 INFO
FC Chambly IF Brommapojkarna Ålsten 5 0 15:40 Kviberg 8 B B12 Play off A 1/32 Final   16011809 INFO
IF Brommapojkarna IK Wormo 3 1 16:10 Sälöfjordsplan 1 G17 Play off A 1/32 Final   16007709 INFO
St. Paul Blackhawks 1 IF Brommapojkarna 0 7 16:20 Slottskogsvallen B16 Play off B 1/64 Final   16000909  
GIF Sundsvall 1 IF Brommapojkarna Ålsten 2 0 16:30 Bergsjövallen 2 B14 Play off B 1/64 Final   16004508 INFO
IF Brommapojkarna 9 Tidaholms GIF 0 4 17:30 Överåsvallen B15 Play off B 1/64 Final   16001110 INFO
Newcastle United IF Brommapojkarna 2 1 18:50 SKF Arena B17E Grp 6   16000210 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IF Brommapojkarna 1 International SA 8 2 08:00 Woody Arena (Kviberg) B14 Play off A 1/32 Final   17001900 INFO
FK Fjellhamar IF Brommapojkarna 2 4 08:00 Grimbo 2 G17 Play off A 1/16 Final   17007400 INFO
IF Brommapojkarna JK10 IF 8 2 09:00 Skatås 3 B12 Play off B 1/32 Final   17005401 INFO
Bangkok Council Team IF Brommapojkarna 1 0 3 11:20 Kviberg 6 B G12 Play off A 1/8 Final   17012000  
IF Brommapojkarna F02-9 Lekstorps IF 2 5 P 11:40 Kviberg 8 B G12 Play off A 1/8 Final   17011804 INFO
IF Brommapojkarna 1 Skiljebo SK 6 2 12:00 Kviberg 20 B14 Play off A 1/16 Final   17003504 INFO
Thompson Valley FC IF Brommapojkarna 5 4 P 12:10 Välen 2 B16 Play off B 1/32 Final   17005704 INFO
IF Brommapojkarna Västerås BK30 3 1 13:20 Heden 3 G17 Play off A 1/8 Final   17000305 INFO
Munka-Ljungby IF 1 IF Brommapojkarna 2 5 13:40 Hjällbovallen 4 B12 Play off B 1/16 Final   17005005 INFO
IF Brommapojkarna 7 SF, Grei 1 0 14:10 Tuvevallen 1 B15 Play off B 1/32 Final   17008006 INFO
IF Brommapojkarna F01-1 Tikkurilan Palloseura 1 2 14:10 Grimbo 2 G13 Play off A 1/8 Final   17007406 INFO
IF Väster IF Brommapojkarna 15 1 4 14:20 Kviberg 3 B14 Play off B 1/32 Final   17001606 INFO
IF Brommapojkarna 1 Arsenal Afidnon 5 1 14:40 Kviberg 8 A B11 Play off B 1/16 Final   17011705 INFO
Kinetic Academy IF Brommapojkarna 2 3 16:10 Valhalla IP B17E 13-16 Matches 13-16   17001007 INFO
Lekstorps IF IF Brommapojkarna 1 1 4 16:10 Ruddalen 4 G12 Play off A 1/4 Final   17006808 INFO
IF Brommapojkarna 1 ACD Granja Nova e Casal da Cruz 3 0 17:00 Kviberg 18 B14 Play off A 1/8 Final   17003309 INFO
IF Brommapojkarna Växjö DFF 1 3 1 17:20 Inlag 6 G17 Play off A 1/4 Final   17008809  
IF Brommapojkarna ACD Granja Nova e Casal da Cruz 0 1 17:40 Skatås 2 B12 Play off B 1/8 Final   17005307 INFO
IF Brommapojkarna 15 Syrianska IF 1 0 18:10 Hjällbovallen 1 B14 Play off B 1/16 Final   17004710 INFO
IF Brommapojkarna 7 Enskede IK 1 2 0 18:10 Slättadamm 3 B15 Play off B 1/16 Final   17007108 INFO
Jarlabergs IF IF Brommapojkarna 1 0 1 18:20 Heden 6 B11 Play off B 1/8 Final   17000608 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IF Brommapojkarna 15 IF Lödde 2 0 3 08:00 Kviberg 10 B14 Play off B 1/8 Final   18002500 INFO
Rotenburger SV IF Brommapojkarna 7 1 2 08:00 Kviberg 20 B15 Play off B 1/8 Final   18003500 INFO
AIK FF IF Brommapojkarna 1 2 0 09:00 Heden 5 G12 Play off A Semifinal   18000501 INFO
ACBB Paris 1 IF Brommapojkarna 1 1 3 10:30 Heden 4 B14 Play off A 1/4 Final   18000402 INFO
IF Brommapojkarna 1 Interesporte 5 4 P 11:00 Heden 6 B11 Play off B 1/4 Final   18000603 INFO
IF Brommapojkarna Vaksala SK 1 2 11:45 Heden 4 G17 Play off A Semifinal   18000403 INFO
IF Brommapojkarna 7 Västerås IK 3 2 P 14:15 Kviberg 12 B15 Play off B 1/4 Final   18002704 INFO
IFK Göteborg IF Brommapojkarna 4 1 14:50 Valhalla IP B17E 13-16 Matches 13-14   18001006 INFO
IF Brommapojkarna 1 Skoftebyns IF 2 0 15:30 Heden 4 B14 Play off A Semifinal   18000406 INFO
Siam Youth FC IF Brommapojkarna 1 1 6 18:00 Heden 5 B11 Play off B Semifinal   18000509 INFO
Runar, IL IF Brommapojkarna 7 3 0 19:15 Kviberg 12 B15 Play off B Semifinal   18002708 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Senlis, U.S.M. IF Brommapojkarna 1 1 6 09:45 SKF Arena B14 Play off A Final   19000201 INFO
IF Brommapojkarna 1 Assyriska BK 1 2 11:30 Heden 5 B11 Play off B Final   19000502 INFO
Gothia Cup is using