Detta är resultaten från Gothia Cup 2014. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Stuvsta IF 1 Tips Football 15 0 13:50 Skatås 4 1/64 Final   16005507 INFO
Älvsborg FF 1 Årsta FF 2 3 14:00 Hjällbovallen 4 1/64 Final   16005007 INFO
Varbergs GIF FK 2 Uppåkra IF 2 2 1 14:00 Åby 8 1/64 Final   16011107 INFO
Älvsborg FF 2 SSC Hagen Ahrensburg 3 0 WO 14:40 Välen 5 1/64 Final   16006008  
Menio Park Vikings Mölndal Fotboll 3 5 14:50 Skatås 2 1/64 Final   16005308 INFO
Lerums IS 1 No.11 Primary School 3 4 14:50 Skatås 3 1/64 Final   16005408 INFO
Angered United Lerums IS 2 2 3 14:50 Kviberg 8 A 1/64 Final   16011708 INFO
Colégio Guadalupe Munka-Ljungby IF 1 2 4 14:50 Kviberg 8 B 1/64 Final   16011808 INFO
Jönköpings Södra IF 2 Kista SC 2 8 2 15:40 Ruddalen 3 1/64 Final   16006709 INFO
KGS Wittmund 2 Norrtulls SK 1 1 2 15:40 Inlag 3 1/64 Final   16008509 INFO
JK10 IF Utpal Shanghvi School 6 1 15:40 Kviberg 8 A 1/64 Final   16011709 INFO
Skedsmo BK Häcken 2 0 14 15:50 Heden 5 1/64 Final   16000509 INFO
Vallens IF Järpens IF 4 0 15:50 Kviberg 9 A 1/64 Final   16011409 INFO
Florø SK 2 Torns IF 2 5 2 15:50 Kviberg 9 B 1/64 Final   16011509 INFO
Kärra KIF 1 Kärra KIF 2 3 4 P 16:00 Slättadamm 2 1/64 Final   16007009 INFO
Chungmu IFK Aspudden-Tellus 12 0 16:30 Välen 5 1/64 Final   16006010 INFO
Boo FF Jönköpings Södra IF 1 0 2 16:30 Ruddalen 3 1/64 Final   16006710 INFO
Azalea BK 2 South Dartmoor CC 3 1 16:30 Inlag 3 1/64 Final   16008510 INFO
Saltsjöbadens IF 9 IFK Österåker Vit 5 6 P 16:40 Ruddalen 4 1/64 Final   16006810 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Stuvsta IF 2 Partille IF 2 7 2 09:00 Skatås 2 1/32 Final   17005301 INFO
IF Brommapojkarna JK10 IF 8 2 09:00 Skatås 3 1/32 Final   17005401 INFO
ACD Granja Nova e Casal da Cruz Arsenal Afidnon 5 0 09:00 Skatås 4 1/32 Final   17005501 INFO
Kista SC 1 Jönköpings Södra IF 1 2 1 09:00 Ruddalen 4 1/32 Final   17006801 INFO
Süderneulander SV IFK Mariehamn 2 6 09:00 Slättadamm 2 1/32 Final   17007001 INFO
Stenungsunds IF 2 Kärra KIF 2 3 4 09:00 Slättadamm 4 1/32 Final   17007201 INFO
Darien FC Pershagens SK 1 3 2 09:00 Inlag 7 1/32 Final   17008901 INFO
BP Hässelängen Munka-Ljungby IF 1 0 2 09:50 Heden 5 1/32 Final   17000502 INFO
Torns IF 1 Masthuggets BK 1 3 09:50 Skatås 3 1/32 Final   17005402 INFO
Guadalajara Seals Vallens IF 3 1 09:50 Skatås 4 1/32 Final   17005502 INFO
FC Deren Sumida IFK Österåker Vit 1 6 09:50 Ruddalen 4 1/32 Final   17006802 INFO
Olympiacos FC BK Häcken 2 3 1 P 09:50 Slättadamm 2 1/32 Final   17007002 INFO
Lunden ÖBK SG97 Vit 3 1 09:50 Åby 9 1/32 Final   17011202 INFO
Markaryds IF Makati FC 4 0 10:00 Heden 6 1/32 Final   17000602 INFO
Longhuliuzhan Primary School No.11 Primary School 3 4 10:00 Hjällbovallen 4 1/32 Final   17005002 INFO
Lekstorps IF 1 Chungmu 0 6 10:00 Åkeredsvallen 4 1/32 Final   17009902 INFO
Västerås SK Ungdom 2 Varbergs GIF FK 2 3 2 10:00 Åby 8 1/32 Final   17011102 INFO
SC Prep school 3 Saltsjöbadens IF 7 8 4 10:40 Heden 5 1/32 Final   17000503 INFO
Varbergs GIF FK 1 Stuvsta IF 1 1 3 10:40 Kviberg 19 1/32 Final   17003403 INFO
Lørenskog IF 2 Årsta FF 1 0 10:40 Skatås 4 1/32 Final   17005503 INFO
Särö IK Grön Jönköpings Södra IF 2 2 0 10:40 Ruddalen 4 1/32 Final   17006803 INFO
Oppsal IF SA of Excellence 5 0 10:40 Slättadamm 2 1/32 Final   17007003 INFO
Norrtulls SK 2 Azalea BK 2 5 6 10:40 Inlag 7 1/32 Final   17008903 INFO
Uppåkra IF 1 SC Weyhe e.V. 5 0 10:40 Åby 4 1/32 Final   17010303 INFO
Munka-Ljungby IF 2 Mölndal Fotboll 2 3 10:50 Hjällbovallen 4 1/32 Final   17005003 INFO
TuS Appen 2 Lerums IS 2 2 6 10:50 Skatås 2 1/32 Final   17005303 INFO
Lekstorps IF 2 Älvsborg FF 2 4 0 10:50 Ruddalen 3 1/32 Final   17006703 INFO
Panorama FC 2 Norrtulls SK 1 2 1 10:50 Inlag 3 1/32 Final   17008503 INFO
Vake-WIT Florø SK 2 6 2 11:30 Skatås 3 1/32 Final   17005404 INFO
USC Paloma Hamburg 2 Stenungsunds IF 1 13 0 11:30 Välen 5 1/32 Final   17006004 INFO
Go-Pro Sports Dalen/KFF 4 2 11:30 Ruddalen 4 1/32 Final   17006804 INFO
USC Paloma Hamburg 1 Sollentuna FK Röd 0 1 11:40 Åkeredsvallen 4 1/32 Final   17009904 INFO
Munka-Ljungby IF 1 IF Brommapojkarna 2 5 13:40 Hjällbovallen 4 1/16 Final   17005005 INFO
Guadalajara Seals Stuvsta IF 2 5 0 13:40 Skatås 3 1/16 Final   17005406 INFO
No.11 Primary School ACD Granja Nova e Casal da Cruz 0 2 13:50 Skatås 4 1/16 Final   17005506 INFO
Lunden ÖBK Markaryds IF 1 4 13:50 Åby 9 1/16 Final   17011206 INFO
Kärra KIF 2 IFK Mariehamn 1 3 14:20 Slättadamm 2 1/16 Final   17007006 INFO
Stuvsta IF 1 SC Prep school 3 3 5 P 14:30 Heden 5 1/16 Final   17000504 INFO
Darien FC Masthuggets BK 1 2 14:30 Heden 6 1/16 Final   17000604 INFO
Kista SC 1 IFK Österåker Vit 5 3 P 14:30 Ruddalen 3 1/16 Final   17006706 INFO
Västerås SK Ungdom 2 Azalea BK 2 3 1 14:30 Åby 4 1/16 Final   17010306 INFO
Uppåkra IF 1 Panorama FC 2 2 4 14:40 Åby 9 1/16 Final   17011207 INFO
Mölndal Fotboll Lørenskog IF 2 0 7 14:40 Kviberg 9 B 1/16 Final   17011505 INFO
Olympiacos FC Oppsal IF 5 2 15:10 Slättadamm 2 1/16 Final   17007007 INFO
Lerums IS 2 Vake-WIT 2 1 15:20 Hjällbovallen 4 1/16 Final   17005006 INFO
Lekstorps IF 2 Go-Pro Sports 0 3 15:20 Ruddalen 4 1/16 Final   17006807 INFO
Chungmu Särö IK Grön 5 3 15:30 Ruddalen 3 1/16 Final   17006707 INFO
USC Paloma Hamburg 2 Sollentuna FK Röd 8 1 15:30 Åkeredsvallen 4 1/16 Final   17009907 INFO
IF Brommapojkarna ACD Granja Nova e Casal da Cruz 0 1 17:40 Skatås 2 1/8 Final   17005307 INFO
Västerås SK Ungdom 2 Markaryds IF 0 1 18:20 Inlag 7 1/8 Final   17008907 INFO
Lørenskog IF 2 Guadalajara Seals 0 1 18:30 Skatås 2 1/8 Final   17005308 INFO
Panorama FC 2 Masthuggets BK 0 3 18:30 Inlag 3 1/8 Final   17008508 INFO
Olympiacos FC SC Prep school 3 3 2 19:10 Heden 6 1/8 Final   17000609 INFO
IFK Mariehamn Lerums IS 2 5 3 P 19:10 Skatås 3 1/8 Final   17005409 INFO
Go-Pro Sports Chungmu 0 4 19:20 Åkeredsvallen 4 1/8 Final   17009910 INFO
Kista SC 1 USC Paloma Hamburg 2 0 3 20:00 Heden 5 1/8 Final   17000510 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Markaryds IF Guadalajara Seals 0 2 14:40 Heden 5 1/4 Final   18000507 INFO
Olympiacos FC USC Paloma Hamburg 2 3 2 14:40 Heden 6 1/4 Final   18000607 INFO
Masthuggets BK ACD Granja Nova e Casal da Cruz 0 4 15:30 Heden 5 1/4 Final   18000508 INFO
IFK Mariehamn Chungmu 1 2 15:30 Heden 6 1/4 Final   18000608 INFO
Guadalajara Seals Olympiacos FC 4 6 P 19:40 Heden 5 Semifinal   18000511 INFO
ACD Granja Nova e Casal da Cruz Chungmu 0 1 19:40 Heden 6 Semifinal   18000611 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Olympiacos FC Chungmu 1 0 10:15 Heden 5 Final   19000501 INFO
Gothia Cup is using