Detta är resultaten från Gothia Cup 2014. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
KC Milan Munka-Ljungby IF 10 2 08:00 Kviberg 3 1/32 Final   17001600 INFO
Monifieth Ladies FC Tjust IF FF 1 0 08:00 Kviberg 10 1/32 Final   17002500 INFO
Hannover, HSC Farstorps GOIF/Hästveda IF 1 2 08:00 Kviberg 14 1/32 Final   17002900 INFO
Filipstads FF Lillehammer KFK 3 1 P 08:00 Kviberg 21 1/32 Final   17003600 INFO
OGC Nice Walddörfer SV 0 2 08:00 Kviberg 22 1/32 Final   17003700 INFO
NSA Söderhamns FF 5 0 08:00 Bergsjövallen 3 1/32 Final   17004600 INFO
Bollstanäs SK 2 SSC Hagen Ahrensburg 3 0 08:00 Välen 3 1/32 Final   17005800 INFO
PaiHa Ct Frederiksværk BK 4 0 08:00 Inlag 5 1/32 Final   17008700 INFO
Sandvikens IF Triangelns IK 2 0 09:00 Heden 3 1/32 Final   17000301 INFO
IFK Timrå Råå IF 4 1 09:00 Kviberg 3 1/32 Final   17001601 INFO
Fanna BK Lira BK 1 2 09:00 Kviberg 10 1/32 Final   17002501 INFO
Ljusne AIK Svartbjörnsbyns IF 2 0 09:00 Kviberg 14 1/32 Final   17002901 INFO
BK Sport Greensboro United 0 1 09:00 Bergsjövallen 3 1/32 Final   17004601 INFO
Landvetter IF Lindome GIF 1 2 09:00 Hjällbovallen 2 1/32 Final   17004801 INFO
AB Tårnby Eimsbütteler TV 0 1 09:00 Välen 1 1/32 Final   17005601 INFO
IFK Kalmar Lunds BoiS 4 1 09:00 Inlag 5 1/32 Final   17008701 INFO
Tölö FF Skara FC 7 0 09:00 Inlag 6 1/32 Final   17008801 INFO
Roanoke Star Premier Sandåkerns SK 2 4 P 09:10 Mossens IP 1/32 Final   17000701 INFO
SK Hardhaus /Håkvik St. Paul Blackhawks 6 4 P 09:10 Guldheden Södra 1/32 Final   17000801 INFO
Boo FF Roanoke Star Elite 6 0 09:10 Majvallen 1/32 Final   17001301 INFO
Kristianopels GOIF Makati FC 3 0 WO 09:10 Gamlestadsvallen 1 1/32 Final   17004101  
Torslanda IK Azalea BK 5 3 09:10 Bläsebovallen 1/32 Final   17005101 INFO
Timmernabbens IF Rödsle BK 2 0 09:10 Inlag 2 1/32 Final   17008401 INFO
Njurunda IK Piteå IF 0 4 09:10 Åby 1 1/32 Final   17010001 INFO
Ljungby IF 2 Staffanstorps GIF 3 1 09:10 Åby 2 1/32 Final   17010101 INFO
BK Örnen Freie Turnerschaft Braunschweig 3 0 10:00 Välen 3 1/32 Final   17005802 INFO
Arbrå BK SK Djerv 1919 7 0 10:00 Tuvevallen 2 1/32 Final   17008102 INFO
Villastadens IF TSV Sasel 2 4 10:10 Ruddalen 2 1/32 Final   17006602 INFO
Lessebo GoIF Umeå Södra FF 1 0 10:10 Slättadamm 1 1/32 Final   17006902 INFO
Sundsvalls DFF Dals Långeds IK 1 0 10:10 Slättadamm 3 1/32 Final   17007102 INFO
Bk Höllviken 2 FC St. Pauli Hamburg 4 0 10:10 Krokängsplan 1/32 Final   17008202 INFO
Walddörfer SV Filipstads FF 3 0 12:00 Kviberg 12 1/16 Final   17002704 INFO
KC Milan Monifieth Ladies FC 1 0 12:00 Bergsjövallen 3 1/16 Final   17004604 INFO
NSA Ljusne AIK 0 2 13:00 Bergsjövallen 3 1/16 Final   17004605 INFO
Kristianopels GOIF Greensboro United 2 0 13:20 Kviberg 3 1/16 Final   17001605 INFO
Farstorps GOIF/Hästveda IF Lindome GIF 2 3 P 13:20 Kviberg 11 1/16 Final   17002605 INFO
IFK Timrå Boo FF 0 5 13:20 Hjällbovallen 1 1/16 Final   17004705 INFO
Bollstanäs SK 2 Eimsbütteler TV 1 3 13:20 Ruddalen 2 1/16 Final   17006605 INFO
IFK Kalmar Timmernabbens IF 1 0 13:20 Inlag 2 1/16 Final   17008405 INFO
PaiHa Ct Tölö FF 0 2 13:20 Inlag 6 1/16 Final   17008805 INFO
Lira BK Torslanda IK 5 3 P 13:20 Härlanda 2 1/16 Final   17011005 INFO
Ljungby IF 1 Ljungby IF 2 2 0 13:20 Åby 10 1/16 Final   17011305 INFO
Piteå IF Sandåkerns SK 3 0 13:30 Majvallen 1/16 Final   17001305 INFO
Arbrå BK Lessebo GoIF 1 6 14:10 Sälöfjordsplan 1 1/16 Final   17007706 INFO
Bk Höllviken 2 Sundsvalls DFF 0 1 14:10 Sälöfjordsplan 2 1/16 Final   17007806 INFO
TSV Sasel BK Örnen 0 5 14:20 Välen 1 1/16 Final   17005606 INFO
SK Hardhaus /Håkvik Sandvikens IF 0 6 14:30 Majvallen 1/16 Final   17001306 INFO
KC Milan Walddörfer SV 1 2 16:00 Kviberg 1 1/8 Final   17001408 INFO
Eimsbütteler TV Boo FF 0 8 17:20 Kviberg 14 1/8 Final   17002909 INFO
Ljusne AIK Lira BK 0 8 17:20 Kviberg 17 1/8 Final   17003209 INFO
IFK Kalmar Piteå IF 1 0 17:30 Åby 2 1/8 Final   17010109 INFO
Lessebo GoIF Kristianopels GOIF 2 0 18:10 Kviberg 16 1/8 Final   17003109 INFO
Lindome GIF Sundsvalls DFF 2 0 18:10 Bergsjövallen 2 1/8 Final   17004509 INFO
BK Örnen Sandvikens IF 2 0 18:30 Välen 2 1/8 Final   17005710 INFO
Ljungby IF 1 Tölö FF 0 3 19:00 Inlag 9 1/8 Final   17009111  

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Tölö FF Lira BK 0 1 11:45 Kviberg 14 1/4 Final   18002903 INFO
Lindome GIF BK Örnen 2 1 11:45 Kviberg 16 1/4 Final   18003103 INFO
IFK Kalmar Walddörfer SV 5 4 11:45 Kviberg 17 1/4 Final   18003203 INFO
Lessebo GoIF Boo FF 0 4 11:45 Kviberg 20 1/4 Final   18003503 INFO
Lira BK Lindome GIF 3 2 18:00 Kviberg 11 Semifinal   18002607 INFO
IFK Kalmar Boo FF 0 5 18:00 Kviberg 12 Semifinal   18002707 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Lira BK Boo FF 0 2 12:45 Heden 3 Final   19000303 INFO
Gothia Cup is using