Detta är resultaten från Gothia Cup 2014. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Kärra KIF AIK FF 5 4 P 08:00 Mossens IP 1/32 Final   17000700 INFO
Eskilsminne IF Benson Soccer 5 4 P 08:00 Majvallen 1/32 Final   17001300 INFO
Hammarby IF DFF 1 Kristianstads DFF 5 1 08:00 Gamlestadsvallen 1 1/32 Final   17004100 INFO
Vaksala SK Åsa IF 3 1 08:00 Hjällbovallen 1 1/32 Final   17004700 INFO
Bollstanäs SK 1 IFK Lidingö FK 2 1 08:00 Hjällbovallen 3 1/32 Final   17004900 INFO
Södra Sandby IF Umedalens IF 2 0 08:00 Skatås 1 1/32 Final   17005200 INFO
Hovås-Billdal IF Fron Fotballklubb 2 0 08:00 Åkeredsvallen 2 1/32 Final   17006300 INFO
Eksjö Fotboll Gammelgårdens IF 5 3 P 08:00 Åkeredsvallen 3 1/32 Final   17006400 INFO
Ängby IF Tranås FF 3 1 08:00 Ruddalen 1 1/32 Final   17006500 INFO
Bk Höllviken 1 Köpingebro IF 3 1 08:00 Slättadamm 1 1/32 Final   17006900 INFO
Hönö/Björkö/Öckerö IF Böljan 5 0 08:00 Slättadamm 3 1/32 Final   17007100 INFO
Bergdalens IK Austin Lonestars 5 3 P 08:00 Grimbo 4 1/32 Final   17007600 INFO
Lerums IS Lillestrøm SK 1 0 08:00 Sälöfjordsplan 1 1/32 Final   17007700 INFO
Forsby FF TUSA NC 0 3 08:00 Krokängsplan 1/32 Final   17008200 INFO
Borgeby FK Emmaboda IS 1 0 08:00 Inlag 2 1/32 Final   17008400 INFO
Vasalunds IF Järla IF 1 0 08:00 Inlag 4 1/32 Final   17008600 INFO
Skurups DFF Gammelstads IF 3 1 08:00 Åby 2 1/32 Final   17010100 INFO
Lørenskog IF SG Borken e.V. 0 1 08:00 Frejaplan 1/32 Final   17010700 INFO
Stabæk Fotball Boldon Girls 2 1 08:00 Öisgården 1/32 Final   17010900 INFO
IFK Norrköping EBK DFK Värmbol 3 0 08:00 Härlanda 1 1/32 Final   17009800 INFO
San Francisco Lions Morön BK 3 4 P 08:00 Härlanda 2 1/32 Final   17011000 INFO
Blau-Weiß 96 Schenefeld Qviding FIF 0 2 08:00 Gamlestadsvallen 2 1/32 Final   17011600 INFO
QBIK Eskilstuna United DFF 1 2 09:00 Överåsvallen 1/32 Final   17001101 INFO
IK Grand Bodø Hammarby IF DFF F99U 5 0 09:00 Kviberg 2 1/32 Final   17001501 INFO
Valur Storfors AIK 5 0 09:00 Kviberg 13 1/32 Final   17002801 INFO
Hertzöga BK IFK Aspudden-Tellus 4 3 P 09:00 Kviberg 15 1/32 Final   17003001 INFO
Fristad GoIF/Sparsörs AIK/Borgstena IF Gideonsbergs IF 0 3 09:00 Kviberg 16 1/32 Final   17003101 INFO
LB07 IFK Osby 3 0 09:00 Välen 2 1/32 Final   17005701 INFO
Hyllie IK Kongsvinger IL 2 1 09:00 Inlag 9 1/32 Final   17009101 INFO
Sunderby SK IFK Örby 3 0 09:00 Inlag 10 1/32 Final   17009201 INFO
Eksjö Fotboll Hovås-Billdal IF 2 1 12:10 Välen 1 1/16 Final   17005604 INFO
TUSA NC Bergdalens IK 5 3 P 12:10 Sälöfjordsplan 1 1/16 Final   17007704 INFO
Hönö/Björkö/Öckerö Bk Höllviken 1 1 0 12:10 Tuvevallen 2 1/16 Final   17008104 INFO
Swindon Town FITC Borgeby FK 2 4 12:10 Inlag 6 1/16 Final   17008804 INFO
Qviding FIF Hammarby IF DFF 1 0 6 12:20 Gamlestadsvallen 1 1/16 Final   17004104 INFO
Jitex BK Skurups DFF 4 5 P 12:20 Frejaplan 1/16 Final   17010704 INFO
Vaksala SK Morön BK 5 2 12:20 Gamlestadsvallen 2 1/16 Final   17011604 INFO
Stabæk Fotball Eskilstuna United DFF 3 4 13:10 Överåsvallen 1/16 Final   17001105 INFO
Hertzöga BK Bollstanäs SK 1 0 5 13:10 Kviberg 1 1/16 Final   17001405 INFO
IFK Norrköping EBK Valur 1 4 13:10 Woody Arena (Kviberg) 1/16 Final   17001905 INFO
Södra Sandby IF IK Grand Bodø 1 2 13:10 Kortedalavallen 1/16 Final   17004205 INFO
Vasalunds IF Sunderby SK 0 3 13:10 Inlag 9 1/16 Final   17009105 INFO
Gideonsbergs IF Lerums IS 5 2 13:10 Kviberg 24 1/16 Final   17009305 INFO
SG Borken e.V. Hyllie IK 1 0 13:10 Åby 2 1/16 Final   17010105 INFO
Kärra KIF Eskilsminne IF 0 2 13:20 Slottskogsvallen 1/16 Final   17000905 INFO
Ängby IF LB07 1 2 13:20 Åkeredsvallen 1 1/16 Final   17006205 INFO
Valur TUSA NC 2 0 17:10 Woody Arena (Kviberg) 1/8 Final   17001909 INFO
Vaksala SK Bollstanäs SK 1 0 5 17:20 Bläsebovallen 1/8 Final   17005109 INFO
IK Grand Bodø Hammarby IF DFF 1 0 4 17:20 Skatås 1 1/8 Final   17005209 INFO
Eksjö Fotboll Eskilstuna United DFF 0 2 17:20 Åkeredsvallen 3 1/8 Final   17006409 INFO
Skurups DFF Sunderby SK 2 3 17:20 Inlag 4 1/8 Final   17008609 INFO
Borgeby FK SG Borken e.V. 5 3 P 17:20 Inlag 10 1/8 Final   17009209 INFO
LB07 Eskilsminne IF 1 0 18:00 Välen 1 1/8 Final   17005610 INFO
Gideonsbergs IF Hönö/Björkö/Öckerö 0 2 18:30 Skatås 1 1/8 Final   17005210 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Sunderby SK Bollstanäs SK 1 0 3 10:30 Överåsvallen 1/4 Final   18001102 INFO
Hönö/Björkö/Öckerö LB07 1 2 11:45 Guldheden Södra 1/4 Final   18000803 INFO
Valur Eskilstuna United DFF 0 1 11:45 Slottskogsvallen 1/4 Final   18000903 INFO
Borgeby FK Hammarby IF DFF 1 0 6 11:45 Gamlestadsvallen 2 1/4 Final   18011603 INFO
Hammarby IF DFF 1 Eskilstuna United DFF 3 5 P 16:45 Guldheden Södra Semifinal   18000806 INFO
Bollstanäs SK 1 LB07 1 2 16:45 Överåsvallen Semifinal   18001107 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
LB07 Eskilstuna United DFF 3 2 11:00 SKF Arena Final   19000202 INFO
Gothia Cup is using