Detta är resultaten från Gothia Cup 2014. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
SC Nienstedten Christchurch FC 1 2 10:00 Kviberg 22 1/32 Final   17003702 INFO
BK Utsiktens Norrby IF 4 3 10:00 Kviberg 23 1/32 Final   17003802 INFO
Happy Valley Football Club Årdal Fotballklubb 0 2 10:00 Kviberg 24 1/32 Final   17009302 INFO
Gunnilse IS Ulricehamns IFK 4 0 10:00 Åby 10 1/32 Final   17011302 INFO
SK Vard Haugesund Kampala Junior Team 3 1 10:10 Guldheden Södra 1/32 Final   17000802 INFO
TSV Altenholz Tromsø IL 4 0 10:10 Majvallen 1/32 Final   17001302 INFO
Lärje Angered IF F.C. Beirut 1 5 0 10:10 Kviberg 2 1/32 Final   17001502 INFO
ED Moratalaz Ellerau, SC 2 0 10:10 Gamlestadsvallen 1 1/32 Final   17004102 INFO
Älvsborg FF Stenungsunds IF 1 0 10:10 Bergsjövallen 1 1/32 Final   17004402 INFO
Friends soccer academy Fristad GoIF/Sparsörs AIK/Borgstena IF 3 0 10:10 Välen 4 1/32 Final   17005902 INFO
Barnes Eagles KF Prizren Spor 2 0 10:10 Grimbo 1 1/32 Final   17007302 INFO
Frederiksværk BK SK Sprint-Jeløy 8 7 P 10:10 Inlag 2 1/32 Final   17008402 INFO
Runar, IL F.C. Castenaso A.S.D. 7 1 10:10 Inlag 9 1/32 Final   17009102 INFO
Fässbergs IF SC Weyhe e.V. 3 2 10:10 Åby 1 1/32 Final   17010002 INFO
La Equidad IK Oddevold 1 4 P 10:10 Härlanda 1 1/32 Final   17009802 INFO
Nordhordland BK 1 Torslanda IK 1 2 10:10 Gamlestadsvallen 2 1/32 Final   17011602 INFO
Project Playground FC Subiaco Junior Soccer Club 4 2 10:50 Öisgården 1/32 Final   17010903 INFO
Hässleholms IF MTV Treubund Lüneburg 1 5 11:00 Åkeredsvallen 3 1/32 Final   17006403 INFO
Örgryte IS Lyngdal IL 1 2 11:00 Sälöfjordsplan 1 1/32 Final   17007703 INFO
V. Frölunda IF Elverum Fotball 3 0 11:10 Åkeredsvallen 2 1/32 Final   17006303 INFO
First Mobile Sports Academy BK Häcken 0 5 11:10 Grimbo 2 1/32 Final   17007403 INFO
Strømmen IF 1 KF Besa-Peja 7 0 11:10 Grimbo 4 1/32 Final   17007603 INFO
Kent Sports Academy FC Angeln 02 1 0 11:10 Krokängsplan 1/32 Final   17008203 INFO
America Elite Burnley College Football Academy 7 6 P 11:20 Ruddalen 1 1/32 Final   17006503 INFO
BK Utsiktens Älvsborg FF 9 8 P 15:10 Lemmingvallen 1 1/16 Final   17004307 INFO
Barnes Eagles Christchurch FC 3 0 15:10 Hjällbovallen 3 1/16 Final   17004907 INFO
Västerås SK Ungdom Frederiksværk BK 3 2 15:10 Inlag 10 1/16 Final   17009207 INFO
Årdal Fotballklubb SK Vard Haugesund 0 2 15:10 Kviberg 24 1/16 Final   17009307 INFO
Torslanda IK Karlslunds IF HFK 3 4 P 15:50 Kviberg 17 1/16 Final   17003208 INFO
GAIS ED Moratalaz 1 0 16:00 Woody Arena (Kviberg) 1/16 Final   17001908 INFO
V. Frölunda IF America Elite 1 0 16:10 Åkeredsvallen 2 1/16 Final   17006308 INFO
MTV Treubund Lüneburg Friends soccer academy 3 5 P 16:10 Åkeredsvallen 3 1/16 Final   17006408 INFO
Fässbergs IF Project Playground FC 4 0 16:20 Överåsvallen 1/16 Final   17001108 INFO
Piteå IF IK Oddevold 1 4 16:20 Kviberg 15 1/16 Final   17003007 INFO
Syrianska IF Lärje Angered IF 3 5 P 16:20 Kviberg 23 1/16 Final   17003808 INFO
Värmbols FC Runar, IL 0 1 16:20 Inlag 8 1/16 Final   17009008 INFO
Gunnilse IS TSV Altenholz 5 0 16:30 Guldheden Södra 1/16 Final   17000808 INFO
BK Häcken Lyngdal IL 3 2 16:30 Majvallen 1/16 Final   17001308 INFO
Lindö FF Norrköping Kent Sports Academy 1 2 17:05 Heden 4 1/16 Final   17000408 INFO
Lusaka Youth Soccer Accademy Strømmen IF 1 5 0 17:10 Grimbo 2 1/16 Final   17007409 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Runar, IL Fässbergs IF 1 2 09:15 Guldheden Södra 1/8 Final   18000801 INFO
GAIS Karlslunds IF HFK 3 1 09:15 Slottskogsvallen 1/8 Final   18000901 INFO
IK Oddevold Lärje Angered IF 0 3 09:15 Överåsvallen 1/8 Final   18001101 INFO
Kent Sports Academy BK Häcken 0 3 09:15 Majvallen 1/8 Final   18001301 INFO
Västerås SK Ungdom Gunnilse IS 5 4 P 09:15 Kviberg 2 1/8 Final   18001501 INFO
Lusaka Youth Soccer Accademy Barnes Eagles 2 4 P 09:15 Gamlestadsvallen 1 1/8 Final   18004101 INFO
SK Vard Haugesund Friends soccer academy 2 0 09:15 Kortedalavallen 1/8 Final   18004201 INFO
BK Utsiktens V. Frölunda IF 5 7 P 09:15 Gamlestadsvallen 2 1/8 Final   18011601 INFO
Västerås SK Ungdom GAIS 0 5 15:30 Guldheden Södra 1/4 Final   18000805 INFO
BK Häcken V. Frölunda IF 2 0 15:30 Slottskogsvallen 1/4 Final   18000905 INFO
Fässbergs IF Lärje Angered IF 0 2 15:30 Överåsvallen 1/4 Final   18001106 INFO
Barnes Eagles SK Vard Haugesund 1 2 15:30 Härlanda 1 1/4 Final   18009805 INFO
Lärje Angered IF SK Vard Haugesund 4 3 P 20:30 Heden 4 Semifinal   18000410 INFO
GAIS BK Häcken 0 3 20:30 Överåsvallen Semifinal   18001110 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
BK Häcken Lärje Angered IF 6 4 P 17:40 SKF Arena Final   19000207 INFO
Gothia Cup is using