Detta är resultaten från Gothia Cup 2014. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Stenungsunds IF Sandvikens AIK 5 2 14:00 Kviberg 11 1/64 Final   16002607 INFO
Bath & Wiltshire Boys FA Billesholms GIF 1 0 1 14:10 Härlanda 1 1/64 Final   16009807 INFO
Lørenskog IF 1 Tölö IF 3 0 15:20 Inlag 10 1/64 Final   16009208 INFO
LB07 Hammarby IF 1 3 15:30 Kviberg 22 1/64 Final   16003708 INFO
Särö IK Staffanstorps GIF /Kyrkheddinge 1 0 2 15:30 Inlag 1 1/64 Final   16008308 INFO
SF Ippendorf Piesting Juniors 3 1 16:20 Kviberg 14 1/64 Final   16002909 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Accademia I.C. Narva JK Trans 3 0 08:00 Heden 4 1/32 Final   17000400 INFO
SK Djerv 1919 Västerås IK 1 0 1 08:00 Överåsvallen 1/32 Final   17001100 INFO
FC Flora Hammarby IF 1 0 08:00 Kviberg 11 1/32 Final   17002600 INFO
Go-Pro Sports Azalea BK 2 3 08:00 Kviberg 12 1/32 Final   17002700 INFO
PFC Botev Utbynäs SK 4 0 08:00 Kviberg 13 1/32 Final   17002800 INFO
Partille IF SF Ippendorf 5 0 08:00 Kviberg 16 1/32 Final   17003100 INFO
GAIS Billesholms GIF 1 4 1 08:00 Kviberg 18 1/32 Final   17003300 INFO
Blau-Weiß 96 Schenefeld 2 FC Chambly 0 3 08:00 Kviberg 23 1/32 Final   17003800 INFO
International SA F.C. Beirut 6 2 08:00 Hjällbovallen 2 1/32 Final   17004800 INFO
Hovås-Billdal IF Walddörfer SV 3 2 08:00 Välen 2 1/32 Final   17005700 INFO
IK Zenith TSV Sasel 2 0 08:00 Välen 4 1/32 Final   17005900 INFO
BK Farum Staffanstorps GIF /Kyrkheddinge 1 8 0 08:00 Inlag 6 1/32 Final   17008800 INFO
Ramlösa Södra FF 1 Stenungsunds IF 4 0 08:00 Kviberg 24 1/32 Final   17009300 INFO
SC Egenbuettel IF Väster 5 1 08:00 Åby 5 1/32 Final   17010400 INFO
JSSL Arsenal Singapore 1 SC Victoria 4 2 P 09:00 SKF Arena 1/32 Final   17000201 INFO
IFK Stocksund Örgryte IS 3 0 09:00 Heden 4 1/32 Final   17000401 INFO
SC Nienstedten South Central FC 2 2 0 09:00 Kviberg 1 1/32 Final   17001401 INFO
IF Warta Fc Franconville PB 1 2 1 09:00 Woody Arena (Kviberg) 1/32 Final   17001901 INFO
Szanda Focisuli SE IFK Örby 5 6 P 09:10 Bergsjövallen 2 1/32 Final   17004501 INFO
IFK Göteborg ACD Granja Nova e Casal da Cruz 2 0 09:10 Skatås 1 1/32 Final   17005201 INFO
Olympiacos FC IFK Lidingö FK 1 2 1 09:10 Grimbo 4 1/32 Final   17007601  
Oppsal IF BK Häcken 1 2 0 09:10 Sälöfjordsplan 1 1/32 Final   17007701 INFO
SA of Excellence KF Winner Prizren 4 1 P 09:10 Krokängsplan 1/32 Final   17008201 INFO
SK Sprint-Jeløy 1 SC Eintracht Miersdorf/Zeuthen 0 5 09:10 Inlag 4 1/32 Final   17008601 INFO
Tynecastle Football Club FK Lillehammer 1 4 0 10:00 Kviberg 1 1/32 Final   17001402 INFO
Skedsmo 1 IFK Hässleholm 4 3 P 10:00 Woody Arena (Kviberg) 1/32 Final   17001902 INFO
V. Frölunda IF 2 TV Wellingholzhausen 5 0 10:00 Välen 1 1/32 Final   17005602 INFO
KFV Segeberg Lørenskog IF 1 0 3 10:00 Inlag 6 1/32 Final   17008802 INFO
Kopron Football Team International School of Kenya 7 0 10:10 Åkeredsvallen 1 1/32 Final   17006202 INFO
Stjarnan 1 Olfen, SuS 0 5 10:10 Grimbo 2 1/32 Final   17007402 INFO
SC Borgfeld eV 1 Bk Höllviken 1 3 4 10:10 Grimbo 3 1/32 Final   17007502 INFO
Lillestrøm SK Bk Höllviken 2 5 6 P 10:10 Grimbo 4 1/32 Final   17007602  
FC Flora International SA 3 0 12:00 Kviberg 14 1/16 Final   17002904 INFO
Ramlösa Södra FF 1 FC Chambly 0 2 12:00 Kviberg 17 1/16 Final   17003204 INFO
BK Farum SC Egenbuettel 4 1 12:10 Inlag 8 1/16 Final   17009004 INFO
Västerås IK 1 Accademia I.C. 6 7 P 12:20 Slottskogsvallen 1/16 Final   17000904 INFO
GAIS IF Warta 5 0 13:00 Kviberg 20 1/16 Final   17003505 INFO
Partille IF SC Nienstedten 0 3 13:00 Kviberg 21 1/16 Final   17003605 INFO
Oppsal IF IFK Örby 6 0 13:20 Kviberg 13 1/16 Final   17002805 INFO
PFC Botev Azalea BK 8 0 13:20 Hjällbovallen 3 1/16 Final   17004905 INFO
IK Zenith Hovås-Billdal IF 2 0 13:20 Välen 1 1/16 Final   17005605 INFO
SA of Excellence Olympiacos FC 2 4 13:30 Krokängsplan 1/16 Final   17008205 INFO
Bk Höllviken 1 Bk Höllviken 2 2 3 14:00 Kviberg 14 1/16 Final   17002906 INFO
IFK Göteborg Tynecastle Football Club 2 1 14:00 Bergsjövallen 3 1/16 Final   17004606 INFO
V. Frölunda IF 2 Kopron Football Team 0 3 14:10 Välen 2 1/16 Final   17005706 INFO
Olfen, SuS Skedsmo 1 5 4 P 14:20 Kortedalavallen 1/16 Final   17004206 INFO
Lørenskog IF 1 SC Eintracht Miersdorf/Zeuthen 5 0 14:20 Åby 1 1/16 Final   17010006 INFO
IFK Stocksund JSSL Arsenal Singapore 1 0 3 14:30 Guldheden Södra 1/16 Final   17000806 INFO
FC Chambly FC Flora 0 1 16:00 Härlanda 1 1/8 Final   17009808 INFO
BK Farum Accademia I.C. 0 5 16:20 Åby 5 1/8 Final   17010407 INFO
SC Nienstedten GAIS 2 0 17:00 Kviberg 20 1/8 Final   17003509 INFO
IFK Göteborg IK Zenith 6 0 18:00 Kviberg 13 1/8 Final   17002809 INFO
Bk Höllviken 2 Oppsal IF 1 5 18:10 Kviberg 22 1/8 Final   17003709 INFO
Olympiacos FC Olfen, SuS 3 0 18:10 Lemmingvallen 1 1/8 Final   17004309 INFO
PFC Botev Kopron Football Team 0 1 18:20 Heden 3 1/8 Final   17000310 INFO
Lørenskog IF 1 JSSL Arsenal Singapore 1 0 1 18:30 Frejaplan 1/8 Final   17010710 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Accademia I.C. FC Flora 4 0 08:00 Heden 3 1/4 Final   18000300 INFO
JSSL Arsenal Singapore 1 SC Nienstedten 1 2 08:00 Slottskogsvallen 1/4 Final   18000900 INFO
Olympiacos FC Kopron Football Team 3 4 P 08:00 Valhalla IP 1/4 Final   18001000 INFO
Oppsal IF IFK Göteborg 4 6 P 08:00 Överåsvallen 1/4 Final   18001100 INFO
Accademia I.C. IFK Göteborg 1 0 13:00 Slottskogsvallen Semifinal   18000904 INFO
SC Nienstedten Kopron Football Team 1 3 13:00 Härlanda 1 Semifinal   18009803 INFO
Accademia I.C. Kopron Football Team 2 0 18:00 SKF Arena Final   18000204 INFO
Gothia Cup is using