Detta är resultaten från Gothia Cup 2014. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Danderyds SK Hällbybrunns IF 5 3 P 09:10 Frejaplan 1/32 Final   17010701 INFO
Torslanda IK Darien FC 3 1 09:10 Öisgården 1/32 Final   17010901 INFO
Gimonäs Umeå IF 1 Örby IS 2 0 10:00 Kviberg 12 1/32 Final   17002702 INFO
Borensbergs IF/FK Lillehammer KFK 5 4 P 10:00 Kviberg 14 1/32 Final   17002902 INFO
Team Södermöre Gilleleje FK Supergirls 8 1 10:00 Kviberg 17 1/32 Final   17003202 INFO
Bele Barkarby FF 1 Bele Barkarby FF 2 0 1 10:00 Kviberg 18 1/32 Final   17003302 INFO
Hittarps IK 2 Munksund/Skuthamn SK 0 3 10:00 Kviberg 20 1/32 Final   17003502 INFO
Lunds BK Åby IF 0 3 10:00 Kviberg 21 1/32 Final   17003602 INFO
IL Jotun Umedalens IF 2 0 10:00 Bergsjövallen 3 1/32 Final   17004602 INFO
Breidablik 2 LB07 Röd 6 5 P 10:00 Hjällbovallen 2 1/32 Final   17004802 INFO
Storvreta IK Åre SLK 2 0 10:00 Öisgården 1/32 Final   17010902 INFO
Ekeby BK Genarps IF/Dalby GIF 1 0 10:10 Välen 2 1/32 Final   17005702 INFO
Tyresö FF 2 Sandvikens IF 2 1 10:10 Åkeredsvallen 3 1/32 Final   17006402 INFO
SC Borgfeld eV Håbo FF Röd 0 1 10:10 Sälöfjordsplan 1 1/32 Final   17007702 INFO
Nyköpings BIS BK Häcken 2 0 10:10 Sälöfjordsplan 2 1/32 Final   17007802 INFO
Nykvarns SK Skara FC 2 0 10:10 Inlag 1 1/32 Final   17008302 INFO
Torslanda IK Breidablik 2 0 1 14:00 Kviberg 20 1/16 Final   17003506 INFO
Borensbergs IF/FK Gimonäs Umeå IF 1 0 1 14:00 Kviberg 21 1/16 Final   17003606 INFO
Bele Barkarby FF 2 Team Södermöre 0 2 14:20 Kviberg 1 1/16 Final   17001406 INFO
Mjölby AI/FF 2 IL Jotun 2 1 14:20 Hjällbovallen 1 1/16 Final   17004706 INFO
Scandia United SA Ekeby BK 6 5 P 14:20 Åkeredsvallen 3 1/16 Final   17006406 INFO
IFK Örby /Kinna IF Järla IF 1 2 14:20 Inlag 2 1/16 Final   17008406 INFO
Marin FC 2 Munksund/Skuthamn SK 0 1 14:20 Härlanda 1 1/16 Final   17009806 INFO
Halvorstorps IS Danderyds SK 0 2 14:30 Mossens IP 1/16 Final   17000706 INFO
Walddörfer SV Mariehem SK 4 1 P 14:30 Kviberg 2 1/16 Final   17001506 INFO
FK Karlskrona Håbo FF Röd 4 0 14:40 Grimbo 1 1/16 Final   17007306 INFO
Jitex BK /IF Mölndals fotboll Sunderby SK 1 0 15:00 Åby 5 1/16 Final   17010406 INFO
Upsala IF Tyresö FF 2 4 1 15:10 Välen 2 1/16 Final   17005707 INFO
Sävedalens IF Storvreta IK 4 0 15:20 Åkeredsvallen 1 1/16 Final   17006207 INFO
Håbo FF Svart Åby IF 2 1 15:30 Slättadamm 3 1/16 Final   17007107 INFO
Hönö IS Nyköpings BIS 0 5 15:40 Grimbo 3 1/16 Final   17007507 INFO
Boo FF Nykvarns SK 0 4 16:10 Kviberg 11 1/16 Final   17002608 INFO
Breidablik 2 Scandia United SA 0 4 18:10 Kviberg 15 1/8 Final   17003008 INFO
Munksund/Skuthamn SK Gimonäs Umeå IF 1 5 2 P 18:10 Kviberg 18 1/8 Final   17003310 INFO
Mjölby AI/FF 2 Team Södermöre 1 2 18:10 Kviberg 24 1/8 Final   17009309  
Walddörfer SV FK Karlskrona 1 2 18:30 Bläsebovallen 1/8 Final   17005110 INFO
Sävedalens IF Upsala IF 0 1 19:20 Ruddalen 1 1/8 Final   17006511 INFO
Nyköpings BIS Håbo FF Svart 4 1 19:20 Slättadamm 3 1/8 Final   17007109 INFO
Järla IF Danderyds SK 9 1 19:20 Åby 2 1/8 Final   17010111 INFO
Jitex BK /IF Mölndals fotboll Nykvarns SK 1 0 19:50 Åby 1 1/8 Final   17010011 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Järla IF Team Södermöre 6 0 11:45 Kviberg 1 1/4 Final   18001403 INFO
Nyköpings BIS Upsala IF 5 3 P 11:45 Kviberg 2 1/4 Final   18001503 INFO
Jitex BK /IF Mölndals fotboll Munksund/Skuthamn SK 5 4 P 11:45 Kviberg 3 1/4 Final   18001603 INFO
FK Karlskrona Scandia United SA 0 1 11:45 Woody Arena (Kviberg) 1/4 Final   18001903 INFO
Järla IF Nyköpings BIS 5 0 16:45 Kviberg 11 Semifinal   18002606 INFO
Jitex BK /IF Mölndals fotboll Scandia United SA 1 4 P 16:45 Kviberg 12 Semifinal   18002706 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Järla IF Scandia United SA 4 2 P 11:30 Heden 3 Final   19000302 INFO
Gothia Cup is using