Gothia Cup
Gothia Cup
Home
Live
Favourites
Categories
Nations
Arenas
Play
Year
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Change language
Swedish
Dark mode
You are viewing the results for 2013
View Gothia Cup 2023 →
Dismiss
Boys 12 - Play off A
Matches
Wednesday
Time
Match
Info
12:40
5
0
IF Väster 2
5
:
0
SKF China Liaoning Ning Yuan Center ST
Åby 4
1/64 Final
17010305
12:40
5
1
RC Gonesse
5
:
1
Mölndal Fotboll
Åby 9
1/64 Final
17011205
13:00
1
0
La Academia FC
1
:
0
IF Väster 1
Hjällbovallen 4
1/64 Final
17005006
13:50
1
5
Markaryds IF
1
:
5
Kungsladugårds BK
Heden 5 - GB Glace
1/64 Final
17000507
13:50
2
3
Partille IF
2
:
3
Mossens BK
Kviberg 19
1/64 Final
17003407
13:50
3
5
Azalea BK 1
3
:
5
FC Wiesharde
Skatås 2
1/64 Final
17005307
13:50
2
1
Örgryte IS 1
2
:
1
CA Intercups Mexico
Kviberg 9 A
1/64 Final
17011407
13:50
1
7
Makati FC
1
:
7
FC Goussainville 1
Kviberg 9 B
1/64 Final
17011507
13:50
7
2
Örgryte IS 2
7
:
2
SF Ippendorf
Kviberg 8 A
1/64 Final
17011707
14:40
0
13
Kista SC 2
0
:
13
Assyriska FF
Skatås 3
1/64 Final
17005408
14:40
3
4
Lindome GIF
3
:
4
JDFS Alberts
Skatås 4
1/64 Final
17005508
14:40
2
3
V. Frölunda IF 2
2
:
3
Hässleholms IF 1
Ruddalen 3
1/64 Final
17006708
14:40
3
4
Oppsal IF 1
3
:
4
SC Borgfeld eV 1
Slättadamm 2
1/64 Final
17007008
14:40
0
2
IFK Lidingö
0
:
2
Lizzy Football Club
Åkeredsvallen 4
1/64 Final
17009908
15:30
6
1
V. Ingelstad IS
6
:
1
Särö IK
Välen 5
1/64 Final
17006009
15:30
0
10
IFK Valla
0
:
10
IF Elfsborg
Ruddalen 4
1/64 Final
17006809
15:30
4
1
Thamrong Thai FC
4
:
1
SG Findorff
Slättadamm 4
1/64 Final
17007209
15:40
1
4
NK PODGRMEC
1
:
4
ACD Granja Nova e Casal da Cruz
Slättadamm 2
1/64 Final
17007009
14:00
4
2
Blau-Weiß 96 Schenefeld
4
:
2
Hammarby IF
Hjällbovallen 4
1/32 Final
17005007
14:20
6
0
TuS Makkabi Frankfurt
6
:
0
TV Oyten
Inlag 3
1/32 Final
17008505
14:50
P
3
5
IF FF Hammarby 1
3
:
5
FC Flora
Heden 5 - GB Glace
1/32 Final
17000508
14:50
4
3
Senlis, U.S.M. 1
4
:
3
Öjersjö IF
Skatås 2
1/32 Final
17005308
15:30
3
5
Åsa IF
3
:
5
Chung-Mu FC
Heden 6 - Volvo
1/32 Final
17000609
15:30
5
3
KFV Segeberg
5
:
3
Kista SC 1
Åby 8
1/32 Final
17011106
15:40
2
1
Hwarang
2
:
1
Fc Franconville PB
Åkeredsvallen 4
1/32 Final
17009909
15:40
P
4
3
SC Nienstedten
4
:
3
Csv de Leeuwarder Zwaluwen
Kviberg 9 A
1/32 Final
17011409
15:40
5
1
FC Este 2012
5
:
1
Torsås GoIF
Kviberg 9 B
1/32 Final
17011509
16:30
P
7
4
IFK Stocksund
7
:
4
RC Gonesse
Åby 8
1/32 Final
17011107
16:50
1
0
Puebla FC
1
:
0
ACOS Treviglio
Skatås 2
1/32 Final
17005309
16:50
11
2
IFK Göteborg 2
11
:
2
Tyresö FF CF Röd
Kviberg 9 A
1/32 Final
17011410
17:00
5
0
Omonoia Nicosia
5
:
0
IF Väster 2
Åby 9
1/32 Final
17011209
17:20
7
2
Kopron Football Team
7
:
2
Sandton Park FC
Slättadamm 4
1/32 Final
17007211
17:40
6
7
Motala AIF
6
:
7
Kungsladugårds BK
Heden 5 - GB Glace
1/32 Final
17000511
17:50
5
0
Bele Barkarby FF 1
5
:
0
Örgryte IS 1
Kviberg 9 B
1/32 Final
17011511
18:00
2
0
Trelleborgs FF
2
:
0
FC Wiesharde
Kviberg 8 A
1/32 Final
17011711
18:30
5
1
Elite Southern Counties
5
:
1
BK Häcken Svart
Skatås 3
1/32 Final
17005411
18:30
0
6
Gerdskens BK
0
:
6
KF Gjakova
Skatås 4
1/32 Final
17005511
18:30
4
3
Öckerö IF
4
:
3
SC Borgfeld eV 1
Slättadamm 4
1/32 Final
17007212
18:40
12
1
V. Frölunda IF 1
12
:
1
Hässleholms IF 1
Ruddalen 3
1/32 Final
17006711
18:40
9
2
Shilla FC 2
9
:
2
Lizzy Football Club
Ruddalen 4
1/32 Final
17006812
18:50
P
2
4
TSV Havelse
2
:
4
FC Goussainville 1
Kviberg 19
1/32 Final
17003412
18:50
2
5
Balltorps FF 1
2
:
5
Assyriska FF
Skatås 2
1/32 Final
17005311
18:50
4
0
Halmstads BK
4
:
0
Örgryte IS 2
Kviberg 9 A
1/32 Final
17011412
18:50
9
0
Kreasia Indonesia FC
9
:
0
JDFS Alberts
Kviberg 9 B
1/32 Final
17011512
18:50
11
0
Enskede IK
11
:
0
Mossens BK
Kviberg 8 B
1/32 Final
17011812
19:00
1
5
Athletic FC
1
:
5
La Academia FC
Kviberg 8 A
1/32 Final
17011712
19:20
1
2
Hovås-Billdal IF
1
:
2
IF Elfsborg
Heden 5 - GB Glace
1/32 Final
17000512
19:20
0
3
FC Goussainville 2
0
:
3
V. Ingelstad IS
Heden 6 - Volvo
1/32 Final
17000612
19:20
2
4
MFA Soccer School
2
:
4
Thamrong Thai FC
Slättadamm 2
1/32 Final
17007012
20:20
2
6
Pallo-Iirot
2
:
6
ACD Granja Nova e Casal da Cruz
Heden 5 - GB Glace
1/32 Final
17000513
Thursday
Time
Match
Info
08:00
2
5
FC Flora
2
:
5
Halmstads BK
Heden 5 - GB Glace
1/16 Final
18000500
08:00
4
3
Trelleborgs FF
4
:
3
La Academia FC
Hjällbovallen 4
1/16 Final
18005000
08:00
7
0
Kreasia Indonesia FC
7
:
0
Elite Southern Counties
Skatås 2
1/16 Final
18005300
08:00
3
4
Assyriska FF
3
:
4
KF Gjakova
Skatås 3
1/16 Final
18005400
08:00
3
0
Puebla FC
3
:
0
Senlis, U.S.M. 1
Skatås 4
1/16 Final
18005500
08:00
0
4
Thamrong Thai FC
0
:
4
Kopron Football Team
Slättadamm 2
1/16 Final
18007000
08:00
2
1
Öckerö IF
2
:
1
ACD Granja Nova e Casal da Cruz
Slättadamm 4
1/16 Final
18007200
08:00
1
4
Shilla FC 2
1
:
4
Hwarang
Åkeredsvallen 4
1/16 Final
18009900
08:00
0
4
KFV Segeberg
0
:
4
IFK Stocksund
Åby 8
1/16 Final
18011100
08:00
P
6
5
TuS Makkabi Frankfurt
6
:
5
Omonoia Nicosia
Åby 9
1/16 Final
18011200
08:50
1
7
V. Ingelstad IS
1
:
7
V. Frölunda IF 1
Välen 5
1/16 Final
18006001
09:00
0
9
Blau-Weiß 96 Schenefeld
0
:
9
Bele Barkarby FF 1
Skatås 2
1/16 Final
18005301
09:00
11
0
FC Goussainville 1
11
:
0
Kungsladugårds BK
Ruddalen 3
1/16 Final
18006701
09:00
3
4
Chung-Mu FC
3
:
4
IF Elfsborg
Åkeredsvallen 4
1/16 Final
18009901
09:00
1
10
FC Este 2012
1
:
10
IFK Göteborg 2
Kviberg 9 B
1/16 Final
18011501
09:50
2
3
Enskede IK
2
:
3
SC Nienstedten
Skatås 4
1/16 Final
18005502
12:20
3
2
Halmstads BK
3
:
2
Hwarang
Välen 5
1/8 Final
18006005
12:20
0
2
Kopron Football Team
0
:
2
Kreasia Indonesia FC
Kviberg 8 A
1/8 Final
18011705
12:20
2
5
Puebla FC
2
:
5
KF Gjakova
Kviberg 8 B
1/8 Final
18011805
12:50
3
4
Öckerö IF
3
:
4
V. Frölunda IF 1
Slättadamm 4
1/8 Final
18007204
12:50
5
2
TuS Makkabi Frankfurt
5
:
2
IF Elfsborg
Åby 9
1/8 Final
18011204
13:00
2
1
FC Goussainville 1
2
:
1
IFK Stocksund
Ruddalen 4
1/8 Final
18006805
13:00
9
2
IFK Göteborg 2
9
:
2
Trelleborgs FF
Kviberg 9 A
1/8 Final
18011405
13:50
6
1
Bele Barkarby FF 1
6
:
1
SC Nienstedten
Kviberg 8 B
1/8 Final
18011806
17:00
3
5
Kreasia Indonesia FC
3
:
5
IFK Göteborg 2
Kviberg 9 A
1/4 Final
18011408
17:15
WO
0
3
FC Goussainville 1
0
:
3
Halmstads BK
Åkeredsvallen 4
1/4 Final
18009908
18:00
P
8
6
KF Gjakova
8
:
6
Bele Barkarby FF 1
Skatås 3
1/4 Final
18005408
18:10
3
1
TuS Makkabi Frankfurt
3
:
1
V. Frölunda IF 1
Heden 5 - GB Glace
1/4 Final
18000506
Friday
Time
Match
Info
10:00
0
2
TuS Makkabi Frankfurt
0
:
2
KF Gjakova
Heden 5 - GB Glace
Semi final
19000502
10:00
2
1
Halmstads BK
2
:
1
IFK Göteborg 2
Heden 6 - Volvo
Semi final
19000602
15:30
8
2
KF Gjakova
8
:
2
Halmstads BK
SKF Arena
Final
19000202