Gothia Cup
Gothia Cup
Home
Live
Favourites
Categories
Nations
Arenas
Play
Year
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Change language
Swedish
Dark mode
You are viewing the results for 2013
View Gothia Cup 2023 →
Dismiss
64/1
32/1
16/1
8/1
4/1
Semi
Final
16:45
0
5
Älta IF
IFK Göteborg
Härlanda 1
1/64 Final
14:20
5
2
Skjetten SK
Uppåkra IF
Åkeredsvallen 3
1/64 Final
14:40
3
2
GAIS
S U Agen football 1
Öisgården
1/64 Final
13:20
4
3
Onsala BK
Byttorps IF
Inlag 10
1/64 Final
14:30
1
4
Boo FF
Perles Noires AF
Kviberg 2
1/64 Final
15:40
1
2
Eskilstuna City FK 1
IL LEIK
Kviberg 1
1/64 Final
14:30
0
1
Vimmerby IF
KF Prizren Spor
Krokängsplan
1/64 Final
15:30
1
4
IL Vestbyen
Senlis, U.S.M.
Kviberg 18
1/64 Final
15:40
6
7
Vaksala SK
Frisia 03, SV
Kortedalavallen 1
1/64 Final
15:20
3
0
ASD Mezzolara
Ale/Kungälv
Välen 4
1/64 Final
13:20
1
0
FK Lillehammer
Örgryte IS
Kviberg 7
1/64 Final
14:30
3
5
TSV Uesen
S U Agen football 2
Kortedalavallen 1
1/64 Final
14:20
4
3
IFK Västerås FK
US Chantilly
Välen 2
1/64 Final
14:30
2
1
Ljungskile SK
FC Preußen Espelkamp
Överåsvallen
1/64 Final
19:50
3
1
Lobatos Foot
Unik FK
Heden 4 - Puma
1/64 Final
13:30
4
1
Rapid Bukarest
IFK Falköping FF
Gothia Park Academy 4
1/64 Final
15:30
1
2
Harrow School
Strands IF
Kviberg 14
1/64 Final
15:30
0
1
IK Viljan
Esporte Uniao
Kviberg 15
1/64 Final
14:30
0
2
Mexico F.C
CA Intercups Mexico
Kviberg 1
1/64 Final
15:20
0
2
Senja, FK
Huddinge IF
Kviberg 17
1/64 Final
15:20
5
7
Stars'n Stripes
IL Jotun
Kviberg 20
1/64 Final
14:20
3
5
SV Blankenese
Charterhouse School
Härlanda 1
1/64 Final
14:30
2
0
Hampton School FC
F.C. Castenaso A.S.D.
Inlag 5
1/64 Final
13:30
6
5
Lørenskog IF
Staffanstorps GIF
Åby 10
1/64 Final
10:20
2
1
InterClubes
IFK Göteborg
Överåsvallen
1/32 Final
11:10
1
2
Skjetten SK
GAIS
Åkeredsvallen 2
1/32 Final
10:30
2
0
IF Elfsborg
Onsala BK
Inlag 5
1/32 Final
10:10
1
0
Asarums IF/FK
Hvetlanda GIF
Inlag 9
1/32 Final
10:20
0
5
FBK Karlstad
Perles Noires AF
Kviberg 1
1/32 Final
11:00
8
0
Tynecastle Football Club
IL LEIK
Kviberg 3
1/32 Final
11:15
3
1
Brage, IK
Strømmen IF
Tuvevallen 2
1/32 Final
11:35
6
7
Barnes Eagles
KF Prizren Spor
Gothia Park Academy 2
1/32 Final
10:10
3
0
FK Bodø Glimt
Senlis, U.S.M.
Kviberg 15
1/32 Final
10:10
0
2
SC Nienstedten
Mjällby AIF
Kviberg 14
1/32 Final
11:20
0
3
Kärra KIF
Frisia 03, SV
Bergsjövallen 1
1/32 Final
11:20
0
2
Höganäs BK
Gunnilse IS
Kviberg 24
1/32 Final
11:05
0
2
St. John’s School
ASD Mezzolara
Bergsjövallen 3
1/32 Final
11:10
4
0
MTV Treubund Lüneburg 1
Sogndal Fotball
Välen 3
1/32 Final
10:30
7
0
Consadole Sapporo
FK Lillehammer
Heden 4 - Puma
1/32 Final
10:10
1
0
Kinetic Academy
S U Agen football 2
Kviberg 12
1/32 Final
10:20
2
1
Sandefjord BK 1
IFK Västerås FK
Åkeredsvallen 3
1/32 Final
10:20
2
3
MTV Treubund Lüneburg 2
Ljungskile SK
Slottskogsvallen
1/32 Final
10:20
0
1
Karlslunds IF HFK
Lobatos Foot
Öisgården
1/32 Final
10:20
0
3
Eskilsminne IF
Kampala Junior Team
SKF Arena
1/32 Final
11:15
4
0
KF Besa-Peja
Rapid Bukarest
Tuvevallen 1
1/32 Final
11:25
2
5
Gjelleråsen IF 1
Lyngdal IL
Sälöfjordsplan 1
1/32 Final
10:20
2
5
Tranås FF
Strands IF
Lemmingvallen 1
1/32 Final
10:20
3
1
IFK Lidingö FK 1
Esporte Uniao
Kviberg 2
1/32 Final
10:10
0
1
Heath & Regents Park FC
CA Intercups Mexico
Kviberg 18
1/32 Final
10:20
0
3
BK Höllviken
Huddinge IF
Bläsebovallen
1/32 Final
11:00
3
0
Rödeby AIF
IL Jotun
Kviberg 10
1/32 Final
11:00
0
1
IFK Uppsala
Rynninge IK
Hjällbovallen 3
1/32 Final
10:20
2
1
Pequeninos do Jockey
Råslätts SK
Bergsjövallen 2
1/32 Final
10:10
2
1
IFK Viksjö
Charterhouse School
Kviberg 22
1/32 Final
10:10
4
6
SK Sprint-Jeløy 1
Hampton School FC
Inlag 8
1/32 Final
10:10
3
1
Vasalunds IF
Lørenskog IF
Åby 2
1/32 Final
16:25
1
2
InterClubes
GAIS
Åkeredsvallen 3
1/16 Final
15:45
6
5
IF Elfsborg
Asarums IF/FK
Inlag 8
1/16 Final
16:20
1
0
Perles Noires AF
Tynecastle Football Club
Kviberg 18
1/16 Final
16:50
4
5
Brage, IK
KF Prizren Spor
Gothia Park Academy 2
1/16 Final
15:50
3
0
FK Bodø Glimt
Mjällby AIF
Kviberg 6
1/16 Final
17:00
0
1
Frisia 03, SV
Gunnilse IS
Hjällbovallen 2
1/16 Final
16:25
5
6
ASD Mezzolara
MTV Treubund Lüneburg 1
Kviberg 3
1/16 Final
15:10
5
0
Consadole Sapporo
Kinetic Academy
SKF Arena
1/16 Final
16:20
0
1
Sandefjord BK 1
Ljungskile SK
Ruddalen 2
1/16 Final
17:20
1
4
Lobatos Foot
Kampala Junior Team
Heden 3 - McDonald's
1/16 Final
16:45
3
4
KF Besa-Peja
Lyngdal IL
Tuvevallen 1
1/16 Final
15:50
5
6
Strands IF
IFK Lidingö FK 1
Kortedalavallen 1
1/16 Final
15:50
0
2
CA Intercups Mexico
Huddinge IF
Bergsjövallen 2
1/16 Final
16:15
4
3
Rödeby AIF
Rynninge IK
Bergsjövallen 3
1/16 Final
15:40
7
0
Pequeninos do Jockey
IFK Viksjö
Kviberg 14
1/16 Final
16:05
0
1
Hampton School FC
Vasalunds IF
Åby 2
1/16 Final
08:00
1
2
GAIS
IF Elfsborg
Heden 4 - Puma
1/8 Final
09:15
3
4
Perles Noires AF
KF Prizren Spor
Heden 3 - McDonald's
1/8 Final
09:15
6
7
FK Bodø Glimt
Gunnilse IS
Härlanda 2
1/8 Final
09:15
0
5
MTV Treubund Lüneburg 1
Consadole Sapporo
Härlanda 1
1/8 Final
09:15
0
5
Ljungskile SK
Kampala Junior Team
Heden 4 - Puma
1/8 Final
08:00
0
1
Lyngdal IL
IFK Lidingö FK 1
Kviberg 1
1/8 Final
08:00
4
0
Huddinge IF
Rödeby AIF
Kviberg 2
1/8 Final
09:15
2
1
Pequeninos do Jockey
Vasalunds IF
Kviberg 1
1/8 Final
14:15
3
0
IF Elfsborg
KF Prizren Spor
Heden 3 - McDonald's
1/4 Final
14:15
0
3
Gunnilse IS
Consadole Sapporo
Heden 4 - Puma
1/4 Final
14:15
4
1
Kampala Junior Team
IFK Lidingö FK 1
Överåsvallen
1/4 Final
14:15
2
3
Huddinge IF
Pequeninos do Jockey
Härlanda 1
1/4 Final
19:15
6
7
IF Elfsborg
Consadole Sapporo
Slottskogsvallen
Semi final
19:15
7
6
Kampala Junior Team
Pequeninos do Jockey
Heden 4 - Puma
Semi final
Final
12:20
2
3
Consadole Sapporo
Kampala Junior Team
SKF Arena
Final