Gothia Cup
Gothia Cup
Home
Live
Favourites
Categories
Nations
Arenas
Play
Year
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Change language
Swedish
Dark mode
You are viewing the results for 2013
View Gothia Cup 2023 →
Dismiss
64/1
32/1
16/1
8/1
4/1
Semi
Final
14:30
0
7
Triangelns IK
Gunnilse IS
Härlanda 2
1/64 Final
13:20
0
3
Färgelanda IF
Os TF
Kviberg 3
1/64 Final
10:10
7
6
IFK Tidaholm
Virtus Cibeno ASD
Ruddalen 1
1/32 Final
09:15
0
2
KF Besa-Peja
St. Viator Lions F.C. 1
Guldheden Södra
1/32 Final
09:55
8
7
Hetlinger MTV
St. Viator Lions F.C. 2
Välen 3
1/32 Final
09:15
2
1
Fässbergs IF
ACBB Paris 1
Heden 3 - McDonald's
1/32 Final
11:10
2
1
Oppsal IF
SK Djerv 1919 1
Sälöfjordsplan 2
1/32 Final
10:20
4
2
Hultsfreds FK /SK Lojal
Herrestads AIF
Krokängsplan
1/32 Final
10:10
1
0
Tuil
Space/Ordin
Kviberg 17
1/32 Final
10:10
3
0
IFK Mariestad
IF Vardar
Kviberg 16
1/32 Final
10:20
3
0
A.F. Madrid Sur
Gunnilse IS
Hjällbovallen 2
1/32 Final
10:20
1
6
Strands IF
GAIS
Härlanda 2
1/32 Final
10:10
2
4
Qviding FIF
Stenungsunds IF
Hjällbovallen 1
1/32 Final
10:05
2
1
IF VP Uppsala
Halstenbek-Rellingen SV 1
Gamlestadsvallen 1
1/32 Final
09:05
4
1
Ljungby IF 2
LM Lilla Torg FF
Åby 10
1/32 Final
09:15
4
1
Bradfield College
USV Scheiblingkirchen
Inlag 2
1/32 Final
10:20
1
2
SK Djerv 1919 2
Karlslunds IF HFK
Gothia Park Academy 2
1/32 Final
10:10
1
0
Elite Football FC
Tranås FF
Kviberg 11
1/32 Final
10:10
6
5
V. Frölunda IF
ASC Pessac Alouette
Ruddalen 2
1/32 Final
09:55
0
3
IFK Trollhättan
SK Vard Haugesund 1
Mossens IP
1/32 Final
09:15
5
0
Kampala Junior Team
TSV Altenholz
Heden 4 - Puma
1/32 Final
10:10
0
1
Fristad GoIF/Sparsörs AIK/Borgstena IF
IFK Eskilstuna 1
Åkeredsvallen 1
1/32 Final
10:20
4
2
SG Schledehausen/TSV Osnabrück 1
KF Feronikeli 1
Gothia Park Academy 4
1/32 Final
10:20
2
0
Torslanda IK
Sigtuna IF
Gothia Park Academy 3
1/32 Final
10:05
1
0
Dallas Texans
Norrby IF
Bergsjövallen 1
1/32 Final
10:05
4
1
Lärje/Angered IF
Vara SK
Kviberg 24
1/32 Final
10:05
1
0
Stord Fotball
Os TF
Kviberg 23
1/32 Final
10:10
5
1
FK Fjellhamar
Lekstorps IF
Kviberg 6
1/32 Final
10:10
3
0
Sandviks IK
Stars'n Stripes
Kviberg 21
1/32 Final
10:10
1
2
Ekerö IK
Göteborgs FF
Kviberg 20
1/32 Final
09:05
2
0
Ljungby IF 1
SG Borken e.V.
Åby 5
1/32 Final
09:15
6
4
Runar, IL 1
Tölö IF
Inlag 4
1/32 Final
10:30
5
0
Florø SK
Notvikens IK
Gothia Park Academy 1
1/32 Final
10:20
1
0
Kärra KIF
Lerums IS
Kortedalavallen 1
1/32 Final
20:10
2
1
IFK Tidaholm
St. Viator Lions F.C. 1
Heden 4 - Puma
1/16 Final
16:05
1
2
Hetlinger MTV
Fässbergs IF
Öisgården
1/16 Final
16:45
4
6
Oppsal IF
Hultsfreds FK /SK Lojal
Krokängsplan
1/16 Final
15:40
6
5
Tuil
IFK Mariestad
Kviberg 13
1/16 Final
15:40
1
2
A.F. Madrid Sur
GAIS
Kviberg 16
1/16 Final
15:45
3
1
Stenungsunds IF
IF VP Uppsala
Bergsjövallen 1
1/16 Final
14:50
0
5
Ljungby IF 2
Bradfield College
Åby 1
1/16 Final
15:40
3
2
Karlslunds IF HFK
Elite Football FC
Kviberg 17
1/16 Final
15:40
2
4
V. Frölunda IF
SK Vard Haugesund 1
Välen 4
1/16 Final
20:10
2
0
Kampala Junior Team
IFK Eskilstuna 1
SKF Arena
1/16 Final
16:45
0
4
SG Schledehausen/TSV Osnabrück 1
Torslanda IK
Sälöfjordsplan 1
1/16 Final
15:40
0
1
Dallas Texans
Lärje/Angered IF
Hjällbovallen 2
1/16 Final
15:40
2
1
Stord Fotball
FK Fjellhamar
Kviberg 15
1/16 Final
15:40
1
0
Sandviks IK
Göteborgs FF
Kviberg 2
1/16 Final
14:50
2
1
Ljungby IF 1
Runar, IL 1
Åby 2
1/16 Final
15:45
3
0
Florø SK
Kärra KIF
Kviberg 22
1/16 Final
09:15
0
2
IFK Tidaholm
Fässbergs IF
Kviberg 2
1/8 Final
09:15
1
3
Hultsfreds FK /SK Lojal
Tuil
Slottskogsvallen
1/8 Final
09:15
3
1
GAIS
Stenungsunds IF
Majvallen
1/8 Final
09:15
5
1
Bradfield College
Karlslunds IF HFK
Skatås 1
1/8 Final
09:15
0
1
SK Vard Haugesund 1
Kampala Junior Team
Guldheden Södra
1/8 Final
09:15
3
4
Torslanda IK
Lärje/Angered IF
Överåsvallen
1/8 Final
09:15
2
0
Stord Fotball
Sandviks IK
Gamlestadsvallen 1
1/8 Final
09:15
0
2
Ljungby IF 1
Florø SK
Kortedalavallen 1
1/8 Final
15:30
1
2
Fässbergs IF
Tuil
Guldheden Södra
1/4 Final
15:30
1
0
GAIS
Bradfield College
Slottskogsvallen
1/4 Final
15:30
3
0
Kampala Junior Team
Lärje/Angered IF
Överåsvallen
1/4 Final
15:30
0
3
Stord Fotball
Florø SK
Härlanda 1
1/4 Final
20:30
0
5
Tuil
GAIS
Heden 4 - Puma
Semi final
20:30
1
0
Kampala Junior Team
Florø SK
Överåsvallen
Semi final
Final
17:40
2
5
GAIS
Kampala Junior Team
SKF Arena
Final