Favorited Make favorite Onsala BK B11 2

Lagnamn Onsala BK 2
Tröjfärger Vit / Vit
Åldersklass Boys 11
Grupp Grupp 3
Land Sverige
 
 

8 matcher spelade

Mål


Om Onsala BK 2

Förutom de två Onsala-lagen spelade också 128 andra lag från 28 olika länder i Boys 11. De var uppdelade i 32 olika grupper, varav Onsala BK 2 började i Grupp 3 tillsammans med Cantolao, AD, Tatran Kadan och Wurzburger Kickers.

Onsala BK 2 tog sig vidare till Play off B efter att ha hamnat på 3:e plats i Grupp 3. Därefter tog de sig till Semifinal, men förlorade den mot Prep School Pumas 2 med 1-4. I finalen slog Prep School Pumas 2 Gauldal Fotballklubb och vann därmed hela Play off B i Boys 11.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:

Hälsningar till Onsala BK

Matcher

Grupp 3

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
1 Cantolao, AD 3 3 0 0 12 3 (9) 9
2 Wurzburger Kickers 3 2 0 1 9 5 (4) 6
3 Onsala BK 2 3 1 0 2 3 9 (-6) 3
4 Tatran Kadan 3 0 0 3 3 10 (-7) 0
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Målskillnad (inbördes möten)
  6. Gjorda mål (inbördes möten)
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Onsala BK 2 Tatran Kadan 3 0 17:20 Heden 6 B11 Grp 3   17000610 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Cantolao, AD Onsala BK 2 3 0 16:30 Heden 5 B11 Grp 3   18000509 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Onsala BK 2 Wurzburger Kickers 0 6 13:00 Heden 5 B11 Grp 3   19000506 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Onsala BK 2 Bilkent Laboratory & International School 3 1 09:50 Heden 6 B11 Play off B 1/32 Final   20000602 INFO
Mossens BK Onsala BK 2 4 5 15:00 Ruddalen 4 B11 Play off B 1/16 Final   20006808 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Onsala BK 2 Helsingborgs IF 2 5 4 P 09:40 Kviberg 9 B B11 Play off B 1/8 Final   21011502  
IK Zenith 3 Onsala BK 2 0 2 15:10 Heden 5 B11 Play off B 1/4 Final   21000508 INFO
Onsala BK 2 Prep School Pumas 2 1 4 19:30 Heden 6 B11 Play off B Semifinal   21000612 INFO
Gothia Cup is using